Wątek dotyczący artykułu

Mistrzostwa WTA: Sen o tytule Radwańskiej dobiegł końca, Polka rozbita przez Halep

Agnieszka Radwańska przegrała z Simoną Halep w półfinale Mistrzostw WTA. Rumunka będzie rywalką Sereny Williams w wielkim finale.

przeczytaj cały artykuł

Pottermaniack

Czy Agnieszka miała udany sezon? Odpowiedź jest prosta. Jest szósta w dyscyplinie uprawianej przez dziesiątki milionów kobiet na całym świecie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ellemarie

To jeszcze zależy od celów jakie sobie postawiła. To, że cała reszta za nią miała sezon słaby, nie znaczy, że jej był udany. Ale ja osobiście uważam, że pierwsza połowa do RG była dość udana, podobnie jak występy w Montrealu i Cinci :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ellemarie

Tak, szczególnie to porównanie do Li Na, która zakończyła karierę po Wimbledonie jest świetne i miarodajne ;) Ale faktycznie do tego czasu miała udany sezon :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
ellemarie

No owszem, m.in o tym, że reszta zawodniczek spoza 10 miała kiepski lub nierówny sezon :P Dlatego np. Agnieszka również zapewne nie wypadnie tak szybko z 10, co jej wróżą tutaj co poniektórzy pesymiści.

| Odpowiedz
blokuj
RobertW18

Bardzo ładnie powiedziane. Tylko że co do zadań, jakie stawiała sobie p. Agnieszka: zwycięstwo wielkoszlemowe i choć przez chwilę no 1 - to jednak coraz gorzej wygląda i pod tym względem nie jest dobrze. Jak na czołówkę p.Agnieszka jest wolna i niedokładna a jej podanie nie jest najlepsze. Mniejsza i młodsza p. Halep to wyraźnie pokazała. Powiadają, że przemęczona, ale przed Masters jednak sporo sobie odpoczywała i przed zawodami opowiadała dobrze o swoich siłach. Okazało się jednak, że już trzy pojedynki z dobrymi zawodniczkami swoje zrobiły i we czwartym było smutno.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
konradt

Masz rację, że odpowiedź jest prosta. Na koniec 2013 Aga była 5. Na koniec 2014 będzie 6. Jakie różnice w tym sezonie zaszły? Agnieszkę prześcignęły : Halep, Kvitova i Ivanovic oraz praktycznie dogoniły Woźniacka i Bouchard.
Radwańska natomiast przegoniła w tym sezonie dwie tenisistki : Na Li, która od Wimbledonu nic nie grała i zakończyła karierę oraz Azarenkę, która przez kilka miesięcy nie grała, zmagała się z kontuzją i spadła obecnie na 32. miejsce. W obliczu tych faktów, które Ci przytoczyłem oraz dodając do tego to, że zamiast 3 wygranych turniejów jak w 2013, w tym sezonie wygrała tylko 1, ogólnie zanotowała słabsze wyniki w turniejach wielkoszlemowych, miała więcej poważnych wpadek i słabych wyników, uważam sezon Agi za słaby i to nie jest niestety moja subiektywna ocena. Twój argument, że jest szósta na świecie wśród dziesiątków milionów tenisistek, jak chcesz, mogę jeszcze bardziej wzmocnić : jest szóstą tenisistką wśród kilku miliardów kobiet na świecie. Uśmiechnąłeś się? ;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
wislok

Nie no naprawdę muszę sparować,a co nagle miała być 1000?? Doskonale wiesz,że wcale tak łatwo nie jest spaść w rankingu, kiedy Agnieszka z racji pozycji rankingowej już zdobywa punkty mając np. wolny los. Poza tym udany to bardzo względne pojęcie, bo to zależy od punktu wyjścia. Radwańska zaczynała jako nr 4, więc w ciągu całego roku zanotowała spadek. Także niestety co mnie martwi to niestety Agnieszka gra to samo, niestety mama wrażenie stoi w miejscu, jak widzę progres takiej Halep, Bouchard, czy teraz to co wyprawia Wozniacka i jaki progres zrobiła. Mógłbym tak wymienić jeszcze kilka tenisistek to serce mnie boli. Oczywiście półfinał Mastersa brzmi świetnie, jednak jak się powie,że Polka z 4 rozegranych spotkań wygrała tylko 1 to już tak to świetnie nie brzmi. Można spojrzeć na suche wyniki, nawet na ranking i być może używać podobnej argumentacji do twojej,że dziesiątki milionów,a jestem 6 i nic nie zmieniać. Można i tak, ale i ten turniej pokazał braki Radwańskiej- motoryczne przede wszystkim. Potrafiła grać 1 seta na wyrównanym poziomie,ale później niestety siadała fizycznie i przegrywała mecze. Nasze niskie oczekiwania i fakt,że jesteśmy zadowoleni z kilku ładnych piłek, wymian czy ugranego seta pokazuje,że podświadomie mamy świadomość na co stać Radwańską- na niewiele w starciu z najlepszymi. A żeby osiągnąć cele o których mówi sama Radwańska,a nie my czyli nr 1 i WS to trzeba po prostu dużo więcej jakości w każdym elemencie, dziś Halep była lepsza o dwie,trzy klasy, a nikt inny tylko Ty podważałeś zdanie Stanzuka, który stwierdzał,że Halep jest lepsza od Agi. Ranking czy bilans( ta Polka nadal ma korzystny) to nie wszystko.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Znasz realia tenisowe, Azarenka nie grając niemal cały rok jest 32. Więc sorry,ale twierdzenie,że udany sezon bo 6,a gra dziesiątki milionów to można stwierdzić,że udany sezon miała Ula bo jest 200 - któraś ,a gra dziesiątki milionów, tylko ja się pytam czy ja jestem na poważnym forum sportowym czy na pudelku?? Czym innym jest stwierdzenie,że Polka to bardzo dobra tenisistka,a czym innym czy ten sezon był udany czy nie. Oczywiście zawsze przy tej okazji dostaje się Polakom, kibicom,że mają oczekiwania?? No dziwne,żeby nie mieli.. Nie spotkałem kibica piłki nożnej, który niezależnie od tego jak prezentuje się jego drużyna był wiecznie zadowolony.
P.S. Czekam na Claidha, który stwierdzi,że on wiecznie jest zadowolony i powie,że to ja mam kłopot i zrobi mi całą psychoanalizę mojej osobowości :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
wislok

A jednak trafione.. Dokładnie takiej reakcji się spodziewałem po mojej uwadze ,że czekam na taką reakcję :) Wiedziałem,że zaprzeczysz. Zastosowałem pewien udany mechanizm :)

| Odpowiedz
blokuj
Mind Control

Wychodzi na to, ze nie miał szans "wygrać", przecież gdyby zareagował tak jak napisałeś w komentarzu to też mógłbyś powiedzieć, ze trafiłeś. Niezbyt to skomplikowany "mechanizm" powiedziałbym kompletnie nieprzydatna podstawa. :)

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Po prostu chciałem uniknąć kolejnego wykładu Claidha o niedojrzałości mojej itd. Wiedząc,że pisząc ,że coś wiem,co zrobi Claidh, on zaprzeczy. Znamy się troszkę :)

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Nic złego, po prostu cię troszkę poznalem i nie chciało mi się wysłuchiwać setnego wykładu o niedojrzałości emocjonalnej, o tym,że nie jestem fachowcem i nie mogę podważać kompetencji Wiktorowskiego itd. Więc pomyślałem,że jak napiszę,że niby czekam na taką reakcję to takowej na pewno nie będzie. Po prostu ciężko znoszę twoje uwagi, więc zastosowałem wobec siebie mechanizm obronny :) Tyle i aż tyle. Warto patrzeć także na emotki :)

| Odpowiedz
blokuj
fulzbych vel omnibus

Dla mnie jest oczywiste że Agę prześladują wladze WTA. Od jakiegoś czasu jest zmuszona grać z zawodniczkami źle wychowanymi które zamiast odgrywać do Agi grają jej po narożnikach kortu. Normalne chamstwo a mówią że to sport dla gentleman ów

| Odpowiedz
blokuj
konradt

I co gorsza gra i przegrywa z takimi jak Tomljanovic, Peng, Lepchenko, które nie mają za grosz szacunku dla wysokiej pozycji w rankingu Agnieszki. To jest dopiero szczyt chamstwa! Nie uważasz? Nie mogę zrozumieć, jak władze WTA mogą być głuche i ślepe na to co się dzieje! Jedynie to co piszesz, że te władze WTA prześladują Radwańską, jakoś to może tłumaczyć. Ale to i tak nie umniejsza temu, że można być zbulwersowanym widząc, jak tej jednej Adze zewsząd rzuca się kłody pod nogi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
konradt

Spisek jakiś to chyba sama Radwańska uknuła, w którym uznała że : nie będzie się wzmacniać fizycznie, nie będzie już aż tak wypruwać sobie płuc biegając po korcie, bo w końcu piłki nie są ze złota, aby aż tak za nimi ganiać. I do tego wszystkim niedowiarkom udowodni, że nie ma takiej rywalki, z którą nie dałoby się przegrać : choćby nie wiem, jak dużo trzeba było psuć i jak bardzo poprzez pasywną grę do minimum ograniczyć piłki wygrywane ;-)

| Odpowiedz
blokuj
tomek33

Tak na poważnie, to jej taki układ to pasuje.
Zobacz przykład z wczoraj, postępy Simony rosną w oczach.
A dlaczego, bo chce.
Agnieszkę bez problemu byłoby stać na trenera z prawdziwego zdarzenia.
Ale problem w tym, że trzeba byłoby ciężko pracować na tytuły, bo pieniądze i punkty na razie są.
Moim subiektywnym zdaniem trener z wiedzą szybko został zwolniony, przez pracodawczynie- Agnieszkę.

| Odpowiedz
blokuj
konradt

Aga jest mocna głównie w gadaniu o tym jakie ma plany i ambicje, czyli bycie nr1 i wygranie szlema. Dużo kibiców w to wierzy i jej ufa. Ale fakty pokazują, że to jest zwykłe mamienie i puste słowa, za którymi nie idą konkretne działania.

| Odpowiedz
blokuj
tomek33

Wczoraj było to widać jakie są różnice.
Wachlarz zagrań Rumunki a Polki to przepaść.
Można się ekscytować zwycięstwem w AO. nad Azarenką, ale to był cień Azarenki. To samo ostatnie zwycięstwo z Kvitovą,- Czeszka po prostu "dętka".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
konradt

Simony z Agą to już nawet nie ma co porównywać. Halep stała się tenisistką lepszą od Radwańskiej i tylko patrzeć jak wygra szlema i zostanie jedynką.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
konradt

Jeśli tylko utrzyma formę i jakoś gry z tego turnieju, to na pewno będzie jedną z głównych faworytek do wygrania.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Miśqu

Woźniacka też nie zachwycała przez długi czas, odrodziła się całkiem niedawno. Może to samo czeka naszą Agnieszkę? :)

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Jednak tam chyba zaszły poważne zmiany i diagnoza,że najlepiej nie jest. Mam wrażenie,że takiej refleksji w polskim obozie brak.

| Odpowiedz
blokuj
Pottermaniack

Powiem tak, Agnieszka zaczynała sezon jako numer pięć, teraz jest szósta i piątka znajduje się prawie na wyciągnięcie rakiety. Z piłek Agnieszki cieszyłem się kiedy dotarła do finału Wimbledonu, dziś się cieszę i w przyszłości również cieszyć się będę przez długi czas. Z grupy koszmarnej, jak określiłeś losowanie Agnieszka wyszła obronną ręką, choć nie grała z Gienią. ;)

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Nie grała z Gienią- bo nie mogła, również można założyć,że poniosła by dwie porażki, nie wiem dlaczego z góry zakładasz,że wygrała by z Aną Ivanovic?? Wszak Polka w tym roku psuła rankingi bezpośrednich starć z kilkoma rywalkami.

| Odpowiedz
blokuj
żiżu

Z kim jak z kim ale z Bouchard Agnieszka wygrałaby z zamkniętymi lub zawiązanymi oczami. Z Aną Aga nie traci setów , ostatnie 6 meczy to były zwycięstwa Agi w 2 setach , Ana ostatni raz urwała seta Agnieszce w Rzymie w 2009 r. :D.

| Odpowiedz
blokuj
Lady Aga

Jakby Ana nie wyszła na mecz z Agą przestraszona jak już bywało to myślę, że więcej w tym meczu zależałoby od Any niż Agnieszki niestety. A jak wislok napisał - Aga w tym roku lubiła sobie "psuć bilanse" np z taką Lepchenko...
Życzę wszystkiego co najlepsze dla Simony, kiedyś mówiła, że podziwia Radwańską i jej technikę, regularność... mówiła, że chciałaby z nią kiedyś wygrać, ale pewnie nawet nie marzyła, że mogłoby to się stać w półfinale Masters :)
Ogromne poświęcenie Simonie popłaca jak widać. :D

| Odpowiedz
blokuj
Mind Control

Ogromne poświęcenie Simonie popłaca jak widać.

Oczywiście najlepiej o tym jak traktuje tenis świadczy operacja pomniejszenia biustu, którą też ktoś tu krytykował. ;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.