Wątek dotyczący artykułu

Sparingowo: SPR Stal nie dała szans reprezentacji juniorów

Drugie zwycięstwo nad reprezentacją Polski juniorów odnieśli szczypiorniści SPR Stali Mielec. Czeczeńcy losy sparingu rozstrzygnęli w drugiej połowie, do przerwy przegrywali bowiem jedną bramką.

przeczytaj cały artykuł

miki

Stal zagrała dwie różne połowy. W pierwszej połowie mielczanie grali w obronie 4:2, a później 5:1. Oczywiście grali delikatnie w obronie tylko przesuwając, żeby nie uszkodzić juniorów. Raz Miro się zapomniał i podniósł dwóch chłopców na raz;) Atak pozycyjny wyglądał w miarę przyzwoicie, ale raziła nieskuteczność Chodary. W drugiej połowie Stal zagrała 6:0, dalej delikatnie co zrozumiałe i juniorzy nie mieli pomysłu na sforsowanie tej obrony, dzięki czemu Stal ciągnęła kontry. W ataku pozycyjny w drugiej połowie zaszła istotna zmiana: Gliński poszedł na skrzydło, a Sobut na środek i gra wyglądała o niebo lepiej. Grzesiek przyśpieszał grę, a Gliński kończył nawet z ekstremalnych pozycji na skrzydle. Co do juniorów to myślę, że Kuptel fajnie ich prowadzi. Ogromną wagę przywiązuje do techniki zawodników. Jak jeden zawodnik 3 razy z rzędu źle podał to podawał piłkę za ławką do końca meczu. Motorycznie i fizycznie ta kadra nie wygląda źle. Niemniej jednak nie jestem przekonany czy to są rzeczywiście najlepsi chłopcy ze swojego rocznika, ponieważ byli tam zawodnicy z dużymi zaburzeniami koordynacji, czy podstaw techniki. Akcją meczu była samobójcza bramka skrzydłowego kadry;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
StalM

Nie byłem na meczu więc nie mogę go oceniać ale odniose się do tego że Grzesiek grał na środku a Rafał na skrzydle . Wkońcu Glina dawniej grał na skrzydle i byl dobry na swojej pozycji . Może to być dobra alternatywa przy kontuzji Kostrzewy . Grześka stać na dobre rozgrywanie a Rafał będzie mógł wspomagać Michała na skrzydle . Widać że trener Noch stara się coś wymyśleć na dalszą część sezonu . Czekam na mecz z Zagłębiem bo on pokaże jak Stal będzie miała grała i z jakim pomysłem .
A tak odbiegając od tematu - czy wie ktoś co z PGE ? Troszkę dziwne te obiecania zarządu , poseł i PGE że umowa będzie podpisana a od miesiąca cisza . Ileż można czekać na ostateczne decyzje . Wybory wyborami ale sport sportem .

| Odpowiedz
blokuj
led

Co do sponsora to wybory za nieco ponad dwa tygodnie. Myślę, że na najbliższym meczu powinien być ogłoszony.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.