Wątek dotyczący artykułu

Bogusławowi Cupiałowi grozi 10 lat więzienia!

Właścicielowi Wisły Kraków Bogusławowi Cupiałowi grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu - informuje Dziennik Polski. Krakowska Prokuratura Okręgowa oskarża go o przywłaszczenie 67 mln zł.

przeczytaj cały artykuł


Conservateur

"[...] oskarżeni o to, że rozstrzygnęli wątpliwości na korzyść podatnika" - przydałoby się więcej szczegółów na temat tej sprawy. Prawo w Polsce tworzone jest tak, żeby każdego dało się usadzić i to jest problemem! W sporze państwo - obywatel odruchowo staję po stronie obywatela.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
tomekBYDGOSZCZ

I Twój odruch jest bardzo słuszny :-). Ja napisałem prędzej, że Cupiał wykorzystywał luki w przepisach ale to było lata temu teraz zapewne chodzi o inne sprawy, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy to się okaże, on akurat ma najlepszych prawników więc w przeciwieństwie do zdecydowanej większości przedsiębiorców ma jakieś szanse w walce z aparatem państwowym. Niestety w prawie podatkowym jest inaczej niż w prawie karnym, tam to przedsiębiorca musi udowodnić, że jest niewinny, a nie skarbówka, że jest winny. Według fiskusa każdy właściciel firmy ma coś na sumieniu i jak oni przychodzą to Ty musisz udowadniać, że się mylą. Ponoć maja to zmienić i wprowadzić zasadę domniemanej niewinności ale wydaje mi się, że to tylko element kampanii wyborczej, a faktycznie wszystko zostanie po staremu.
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.