Wątek dotyczący posta na blogu

O komentatorach słów kilka.

DyDeK

Zapewne nie jeden fan piłki kopanej (bo o tej kategorii będzie tu oczywiście mowa) ubóstwia swojego ulubionego komentatora czy komentatorów, więc i ja pragnę pochwalić się swoimi mentorami komentujących meczów i opisem co do nich. Kolejność będzie polegać na podstawie zwykłego stopniowania od góry do (…)

przeczytaj cały artykuł

jerrypl

Witam. Dziękuję za zaproszenie. Z podanych przez ciebie komentatorów nie trawię Szpakowskiego. Jest to kompletny ignorant, który myli co drugie nazwisko. Napisałeś że lata świetności ma za sobą - moim zdaniem nigdy nie miał lat świetności, a do ignorancji i braku przygotowań do danego meczu dodam jeszcze, że bystrością to on nie grzeszy. Nie przepadam również za Borkiem, ostatnio komentował mecz razem z Hajtą i obu panom przydałyby się korepetycje u profesora Miodka. Ligi angielskiej zbyt często nie oglądam, ale ostatnio widziałem mecz Liverpoolu z Chelsea i uderzyła mnie stronniczość panów Twarowskiego i Nahornego na korzyść ekipy z Londynu. Dobry komentator powinien być bezstronny i obiektywny.
Których komentatorów lubię?
Jacka Laskowskiego, Macieja Iwańskiego (nie wiem czemu tak dużo osób go nie lubi), Tomasza Jasinę, Jacka Jońcę (czyli prawie wszystkich komentatorów MŚ w TVP). Lubię również Przemysława Pełkę, nie mam nic przeciwko Ryczelowi, chociaż mocno przeginał z tą Borussią. I co pewnie wzbudzi największe kontrowersje - bardzo lubię Wojtka Jagodę, jego metafory są fenomenalne i znakomicie ubarwiają oglądane spotkanie:) Sympatyczny jest również Kazimierz Węgrzyn i ogólnie większość komentatorów ekstraklasy daje radę.
Spoza piłki nożnej - duet Wyrzykowski-Jaroński oczywiście.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
DyDeK

Kaziu Węgrzyn też jest spoko, również bardzo go lubię. Rzadko oglądam ekstraklase, ale jak już oglądam to z pewnością o różnych urzekaniach na temat komentatorów nie ma mowy. Dzięki za opinie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Coś brałeś ?? Jońca to najgorszy komentator w dziejach. Takiego ignoranta w życiu się nie spotka. Nie ma wiedzy, nie potrafi zbudować emocji, nie potrafi nic- poza jakimiś swoimi nudnymi filozoficznymi wywodami i mądrościami.. Ryczel- wpisał się w politykę TVN i stolicę Polski by przeniósł do Dortmundu. Jagoda- to pozostawiam bez komentarza-kolejny przemądrzały, złośliwy czy wręcz chamski typ. Iwański - irytujący z tym swoim sztucznym przedłużającym się gol i podkreślający przy każdej okazji np. MŚ w Brazylii wyłącznie w TVP lub przy okazji każdego meczu EURO 2012 mówiący 10 razy,że EURO wyłącznie w TVP- jakbytm kurna się jeszcze nie zorientował. Uważam,że jeśli kogoś poza Laskowskim być może uznać za lepszego komentatora w TVP od Szpaka to Tomasza Jasinę.
Kogo mi brakuje- Pełki rzecz jasna,uważam,że to był najlepszy komentator z trójki Borek -Iwanow-Pełka gdy ten był w Polsacie. Można i Bożydara jeszcze tu zestawić. kogo jeszcze -Grzegorza Michalczewskiego z Polsatu Sport- bardzo dobry komentator przygotowany do swoich zajęć bardzo głęboka wiedza na temat lig ukraińskiej i rosyjskiej.
Jednak najlepsi komentatorzy są w NC+- Twarowski-Nahorny, Wolski, Rosłoń, Smokowski. Bardzo istotne jest to,że komentatorzy mają bogatą ofertę piłkarską i muszą być na bieżąco. To wiele ułatwia.
Do Szpakowskiego mam szacunek- na nim się wychowałem i moim zdaniem jest wielu gorszych od niego- Ryczel, Kalinowski, Jońca, Iwański, Cezary Kowalski, Roman Kołtoń( jako komentator prowadzący).
Na Szaranowicza poszło tu kupę pomyj. Czy Szaranowicz miał władzę odbierać komuś transmisję. Szefem kanału sportowego jest od 2009r. ,a wcześniej rządzili inni panowie i to oni decydowali kto co komentuje. Prawda jest taka,że Szaranowicz zna się na swojej robocie, potrafi sprzedać emocje, stworzyć widowisko- to także jest ważne. Odkąd został szefem to większość skoków komentuje Rudziński z Szczęsnym itd.
Z innych dyscyplin - Wyrzykowski i Jaroński choć są zbyt polityczni i nie ukrywają miłości do partii władzy, Jewtuch-Kruk - snooker i Lewandowski- Kostecka(tenis).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
jerrypl

Coś brałeś ??

Niestety nie, a masz coś fajnego?

Jagoda- to pozostawiam bez komentarza-kolejny przemądrzały, złośliwy czy wręcz chamski typ.

Przesadzasz. Jak dla mnie jest zabawny i często ma rację.

Jońca to najgorszy komentator w dziejach. Takiego ignoranta w życiu się nie spotka.

Wszystko ok, tylko zamiast nazwiska Jońcy powinno tu widnieć nazwisko Szpakowski. Nie przypominam sobie by Jońca mylił nazwisko co drugiego piłkarza, by miał problemy z polszczyzną. Nie twierdzę, że to jakiś wybitny komentator o wielkiej wiedzy, nie. Ale jako taki komentujący od święta jest ok. Mówi poprawną polszczyzną, a co do jego filozoficznych wywodów [z reguły] nic nie mam. A Szpakowski jest żenujący z tymi nazwiskami, wyobrażasz sobie by jakiś dziennikarz mylił np. Kaczyńskiego z Piłsudskim? By przekręcał co drugie nazwisko polskiego posła? Bo ja nie. Szpakowski przez 90% czasu nie wie co mówi, do tego ma ewidentnie problemy z językiem polskim. I mówiąc parlamentarnym językiem - inteligencją nie grzeszy.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Bardzo lubię jego niektóre metafory i barwne porównania.
"Jak posyłasz taką piłkę partnerowi musisz też mu posłać rower, inaczej do tej piłki nie dojdzie"
"sprawia wrażenie kierowcy który potrzebuje nawigacji"
"przypomina trochę pianistę, który wniósł fortepian na trzecie piętro, a teraz gra na nim piękny koncert"
Uwielbiam Wojciecha Jagodę:)

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Kwestia gustu. Gdyby wszyscy mieli taki sam to nudno by było. Aczkolwiek nie możliwe by czyjść gust nie lubił salami.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić, on ma stworzyć emocje, on mi to daje. Jońca nic mi nie oferuje poza idiotycznymi swoimi przemyśleniami, z których nie wiadomo co wynika.
Zresztą zobaczymy jak Borek, i inni będą mieli po 60-parę lat na karku jak będą komentować.. Borek to już mega irytujący gość- mecz Bundesligi,a on 090% meczu gada o Lewandowskim, kadrze itd. Cafe Futbol to monotematyczny program- kadra i tyle. Czxłowiek jednego tematu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Przemek M11

Mateusz Borek to człowiek mający Bundesligę w małym palcu.
Szpakowski myli nawet najbardziej znanych zawodników na świecie.
Kreowaniem emocji nazwiesz jawne kibicowanie Argentynie podczas finału Mundialu i żal, że wygrali Niemcy?
Nie oglądam Cafe Futbol, ale o czym mają rozmawiać.
Polsat ma prawa do meczów kadry to dużo o niej mówią, logiczne.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić

Musi, to jego psi obowiązek i element pracy. Tak, dla mnie najważniejsze jest by komentator mówił poprawną polszczyzną i znał nazwiska piłkarzy, bo to że ich nie zna świadczy o nieznajomości tematu. Co do emocji - słusznie napisał Przemek. Budowaniem emocji nazywasz jawne kibicowanie Argentynie?

Zresztą zobaczymy jak Borek, i inni będą mieli po 60-parę lat na karku jak będą komentować.. Borek to już mega irytujący gość- mecz Bundesligi,a on 090% meczu gada o Lewandowskim, kadrze itd. Cafe Futbol to monotematyczny program- kadra i tyle. Czxłowiek jednego tematu.

Ja również nie przepadam za Borkiem. Chociaż między nim, a Szpakowskim jest przepaść na korzyść tego pierwszego.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Szkoda,że zagraniczni komentatorzy nie potrafią wymawiać polskich nazwisk. To ich psi obowiązek się nauczyć.. Dlaczego mówią Kubika,a nie Kubica. To tylko w Polsce mają ludzie fobię na tym punkcie.. Wiadomo o kogo chodzi,a robicie aferę bo powiedział Kajt zamiast Kałt czy coś takiego..
Z Maradoną rzecz jasna poważna wpadka,ale raczej z tego się śmieję, tak bywa,że coś człowiekowi się w głowie zakoduje, przecież nie wmówisz mi ,że nie rozróżnia Diego od Leo?? Z dystansem i luzem podchodzcie do komentarzy.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Ale to nawet nie o to chodzi, że źle wymawia, tylko ciągle myli jednego z drugim. Nawet Polaków często nie jest w stanie poprawnie powiedzieć. A zagranicznych nie tyle źle wymawia co po prostu nie zna tych nazwisk...

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Wymawianie polskich nazwisk to często jest problem naszych "sz, cz, ł".
Problem Szpakowskiego to kilka wersji w jednym meczu "de brujn, de brejn, de brejne".

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.