Wątek dotyczący artykułu

Lobby przeciwko polskiemu tłumikowi?

Na przełomie listopada i grudnia miały się odbyć decydujące testy tłumików, które stanowiły podstawę do przyznania homologacji na sezon 2015.

przeczytaj cały artykuł

imilio

Mam pytanie do pana redaktora. Jak wygląda możliwość wprowadzenia tego typu rozwiązań wyłącznie w lidze polskiej? Co stoi na przeszkodzie zastosowania urządzenia które pozostaje w zgodności z przepisami prawa UE, z uwagi na które zabroniono stosowania wcześniej urządzeń stojących w sprzeczności z tym prawem. Bardzo proszę o odpowiedź na to pytanie i może artykuł który mógłby rozwinąć dyskusję środowiska w tym kierunku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
falubaz68

Żadne prawo UE nie nakazuje poziomu głośności dla sportów motorowych. Takim niby istniejącym prawem usprawiedliwiano wprowadzenie nowych tłumików. Przecież nasi zawodnicy mogli startować na starych tłumikach pod warunkiem że nie będą mogli występować w ligach zagranicznych, no i wtedy wymiękli. Myślałem że kibice zbojkotują mecze ale nic takiego się nie stało. Ja osobiście prawie przestałem chodzić na żużel, a wrócę kiedy pojawi się stary dobry dźwięk motoru żużlowego.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Qaz

Zapytajcie zatem co PZM zamierza z tym zrobic. Trzeba zrobic jakis szum, protesty co kolwiek od sezonu 2015 tlumik musi byc przelotowy!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
netoperek

Skoro może to znaczy że nie musi, a skoro tak to trzeba w końcu zdecydować się na próbę sił, a nie ciągle ślepo wykonywać komendy. (choćby najbardziej nieracjonalne) Angole nie chcą startować w SEC to my nie musimy w SGP. Mało tego - wystarczy zorganizować spotkania EE (choćby część) w terminach kolidujących i zobaczymy jakie imprezy wybiorą gwiazdy. Jestem zwolennikiem rozmów i kompromisów ale nie podaniu się grupie despotów! (w dodatku czerpiących z Polski największe zyski)

| Odpowiedz
blokuj
Stan Gw

Tylko wasi działacze zrobili rewolucję i pozbyliście się dobrego żużla w Częstochowie. Ty pragniesz by, w ten sposób dobrego żużla pozbyli się kibice w Polsce. A gdy FIM zabroni startów zawodnikom zagranicznym w lidze polskiej. Czy będzie jeszcze coś do oglądania.

| Odpowiedz
blokuj
adamo rybnik

Naiwny jesteś ? zabronią startów obco w PL ? a niech zabraniają ! ciekawe gdzie będą zarabiać... zawodnicy po prostu "oleją" fim tzw "sikiem prostym" :)
Należy zrobić tak jak to zwykli robić Amerykanie gdy im się coś nie podoba: założyć nową federację (w tym przypadku żużlową) z nowymi władzami międzynarodowymi, nowym czempionatem i przepisami... jak sądzisz jazdę gdzie wybiorą zawodnicy ? tam gdzie się płaci i żużel się rozwija ? czy tam gdzie "zwijają" żużel i nic nie płacą ?

| Odpowiedz
blokuj
Stan Gw

Ameryka, to inny kontynent. Tam obowiązują inne zasady z uwarunkować historycznych. Ty do tego porównujesz Polskę. A czy da się porównać słonia z komarem.

| Odpowiedz
blokuj
adamo rybnik

Przecież nie napisałem, że to ma być "polska" federacja... a tego typu tok myślenia jak Twój prezentuje wielu Polaków... "nie da się", "nie można" itd.
Podaj mi jakiś argument przeciw :) założeniu federacji żużlowej... wykluczą ją z MKOl ?

| Odpowiedz
blokuj
żółtoniebieski czesio

No od trzech lat przez tłumiki nie ma nic do oglądania, poza śmiertelnymi albo niebezpiecznymi wypadkami. Niestety przez takie podejście jakie Ty prezentujesz my jako naród jesteśmy zasłużenie kopani po dupie.
A wystarczyłoby je tylko u nas wprowadzić i byłoby po sprawie...
Mamy jako Polacy zero godności, kłócimy się miedzy sobą, zamiast się zjednoczyć i zrobić po swojemu, skoro mamy rację. Niestety przez takie podejście jakie mamy, czyli podobne do Twojego jeszcze 15 lat będzie to trwało.
Ja nie miałem nadziei, bo wiedziałem, że się pojawią takie głosy jak Twój. Głosy tchórzy, że nam coś zrobią. A co mogą nam gorszego zrobić?
Postawmy się, zróbmy po swojemu, a cały żużlowy świat przyjdzie do nas w łaskę i będą prosić aby mogli u nas startować.

| Odpowiedz
blokuj
Stan Gw

Czesiu różnie to widzimy. Ja nie patrzę na hasło "dobre co polskie". Ja chcę, by to polskie jednak było też dobre. Zawsze wolałem kupić czeską Jawę niż polską WSK. Pomimo, że w myśl Twojej zasady powinienem kupić WSK.

| Odpowiedz
blokuj
bufon

Oczywiście, że próbę sił. Najlepiej zacznij od strajku głodowego. W Częstochowie bieda aż piszczy więc zbytnio wysilać się nie musisz. Potem porady zasięgnij w Ostrowie.Tam mają twórcze pomysły to ci coś podsuną. Liczymy na ciebie. Ale bez obrazy to oni wszyscy twoje i nasze pisanie mają gdzieś. Ja przynajmniej nie chodzę na stadion od trzech lat. Jakby tak wszyscy zrobili to dawno te tłumiki by odstawiono.

| Odpowiedz
blokuj
netoperek

Tak ładnie i rzeczowo piszesz na temat Włókniarza. A zatem porównanie wydaje mi się także adekwatne. Wszyscy tolerowali zły system żużla w Polsce - cokolwiek to nie oznacza - a wskazywanie (miedzy innymi przeze mnie) na potrzebę radykalnej zmiany uznawali za herezje. Liczył się tylko obłędny wyścig zbrojeń i umiejętność zdobywania środków lub zawierania wirtualnych kontraktów. Kiedy ta polityka zaczęła się chwiać wprowadzono nadzór (którego nie było) licencji. Oczywiście masz rację! Chodziliśmy tyle lat posłusznie na pasku nonsensów PZM to również krótka smycz i kaganiec FIM-u nie jest nam straszny! Podporządkowany pies już dawno zapomniał co to wolność i rozsądne samostanowienie. Szkoda tylko że nikogo nie obchodzą jego elementarne potrzeby (interesy). Skomlenie i akceptacja steku bzdurnych decyzji - to nie ja. Ale nie ma obawy - nie przykuję się do bramy parkingu jakiegoś stadionu ani nie położę w poprzek z rozdartymi szatami na piersi niczym Rejtan. Masz rację - to Wasz cyrk i Wasze małpy. Bawcie się dobrze!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
toszy82

Turnieje SEC radzą sobie bez Brytyjczyków, to i SGP z DPŚ poradzą sobie bez Polaków... i polskich turniejów? Liga może pojechać niezaleznie...
Fakt, że mogą być inne konsekwencje jak np. zakaz startów zawodnikom zagraniczym w PL pod rygorem dyskwalifikacji w rozgrywkach powiązanych z FIM...
Nie zmienia to faktu, że ja nie chcę oglądać dłużej takiego żużla... i wraz z zablokowaniem polskiego tłumika odcinam się definitywnie od tej dyscypliny. Zapewne nie jestem jedynym, który tak zrobi... Dość tego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.