Wątek dotyczący artykułu

LE: Ajax Amsterdam nie wpuści kibiców Legii Warszawa

Ajax Amsterdam oznajmił, że nie będzie sprzedawał kibicom Legii Warszawa biletów na pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej.

przeczytaj cały artykuł

kibiCK

Oprawa z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (przypominam, że media jak jeden mąż biły brawa kibicom za tę oprawę czyli jak to w końcu jest? Race to największe zło tego świata czy jednak nie, bo już się pogubiłem):

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kasyx

Race to największe zło tego świata czy jednak nie

Nie, oczywiście, ze nie. Są zabronione na stadionie. U siebie w ogródku, mozesz je odpalać do woli

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibiCK

Za komuny nie mogłeś wyjść na ulicę po godzinie 22:00, bo inaczej zostałeś spałowany w świetle prawa. Rozumiem, że uważasz taki zakaz za słuszny? Sprawiedliwość a prawo? Zgodność pozorna. Z debilnymi zakazami i przykazami władzy należy walczyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

Poducz się historii - godzina milicyjna była podczas stanu wojennego, a nie całej komuny, jakoś mnie nikt np. 1986 roku po 22:00 nie pałował :-).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
kibiCK

Wiem co nie zmienia faktu, że była właśnie w czasach komuszych. Podałem taki przykład by pokazać, że z idiotycznymi zakazami nie tylko powinno się, ale wręcz trzeba walczyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

No ale skoro już nie możesz się przekonać do opraw bez rac to się chociaż zastanów czy walka z uefą ma jakiś choćby najmniejszy sens? Dla Ciebie pewnie ma, bo Ciebie to bawi i nie Ty za to płacisz! :-) Twój ukochany klub zamiast się wzmacniać płaci kary - o to Ci chodzi?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Uno

No czyli jesteś namaszczony...za komuny też nie było szans dla opozycji i jakoś walczyli i były ofiary i więzienia...każda walka ma jakiś cel...a z uefa tym bardziej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|4)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

Nie porównuj komuny do uefy, bo się ośmieszasz! UEFA działa sprawnie i demokratycznie, a że nie po myśli Legii to próbujecie ją zdyskredytować ale to Wam nie wyjdzie :-).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
kasyx

Ależ fajerwerki bardzo mi się podobają. W Sylwestrea po prostu nie mogę się na nie napatrzyć. Jest tylko jedno ale, nie są odpalane na stadionie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kibiCK

A jakie to ma znaczenie czy są odpalane na stadionie czy na ulicy albo w innymi miejscu publicznym (często w tłumie pijanych ledwo słaniających się na nogach sylwestrowych imprezowiczów)? Spójrz obiektywnie ile osób co roku zostaje poparzonych, ile osób traci kończyny w wyniku odpalonych fajerwerków a później porównaj to z liczbą poszkodowanych przez race na polskich stadionach. Zapewniam, że "Sylwek" zbiera znacznie lepsze żniwo i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Ile osób w ostatnich latach ucierpiało na polskich stadionach z powodu rac?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
ręczny

Dokładnie! Niech sobie jeszcze swastykę doklei i będzie miał komplet. Ktoś kto wielbi sierp i młot lub swastykę nie ma prawa nazywać siebie Polakiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
-Matall-

kto wielbi sierp i młot

To jeszcze zależy od tego co dla niego sierp i młot oznacza. Jeśli powrót do czasów socjalizmu - to masz rację. A co jeśli wyraża tym aprobatę dla filozoficznych poglądów twórców socjalizmu tj. Marksa i Engelsa, którzy notabene symbol ten wstępnie wymyślili jako symbol klas robotniczych?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
-Matall-

A ja bym był daleki od pochopnej oceny czegokolwiek. Człowiek ma powody dla których coś robi (no, chyba, że to głupiec), więc zacząłbym od dowiedzenia się dlaczego ma w avatarze symbol sierpa i młota zamiast wydawać natychmiastowy wyrok. Być może człowiek ma lepsze motywacje niż Wam się zdaje.
Z resztą na tę chwilę jedyną winą Spartakusa jest to, że zgasił jedną z osób, która nie mając wiedzy historycznej wypowiada się na temat o którym nie ma pojęcia. To źle?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
-Matall-

Zacznijmy od tego, czy każdy socjalista jest zły? Jeśli tak, to dlaczego? Bo moim zdaniem źli są ludzie, którzy dopuszczają się haniebnych bądź zbrodniczych rzeczy, jak to robiła część socjalistów. Ale socjalista-ideolog w niczym mi nie przeszkadza, bo sama ideologia socjalizmu nie była zła, została jedynie wypaczona przez jej odtwórców, poczynając od towarzysza Lenina....
Drugą sprawą jest to, czy avatar i sportowe fakty to odpowiednie miejsce na okazywanie i analizę takich spraw :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Apator Fan

Piłsudski był socjalistą jak wiadomo,ale skoro tak wielki socjalizm,to niech sobie logo PPS wstawi,albo nie wiem Marksa lub Engelsa,a nie taki symbol.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Gaizka

albo nie wiem Marksa lub Engelsa

Masz rację, najlepiej Bjorna Engelsa - obrońcę Clube Brugge, bo to jednak portal sportowy :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
kibiCK

Po pierwsze, nikogo nie zgasił. Po drugie komunizm to zbrodniczy system i nie ma żadnego "dobrego komunizmu", bo ten "realny komunizm" co to go podobno nigdzie na świecie nie było to utopia. Świat widział natomiast co wyprawiał Lenin, Stalin i reszta w ZSRR. Widział co wyprawiano na Kubie, w Chinach, Wietnamie czy obecnie w Korei Północnej. Poza tym sierp i młot a obok czerwona gwiazda to znak bardzo jasny i czytelny. Propagowanie w Polsce zbrodniczych systemów - w tym komunizmu - jest sprzeczne z prawem. Rzeczpospolita Polska zbyt wiele wycierpiała przez czerwonych by na to pozwalać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
-Matall-

komunizm to zbrodniczy system

To jest różnica między teorią a wypaczoną praktyką. Socjalizm (nie komunizm!) jaki znamy rzeczywiście był zbrodniczy. Ale to nie sprawia, że każdy, kto dzisiaj wstanie i powie "popieram Marksa!" jest zbrodniarzem!

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-

Chyba nie do końca zajdzie tutaj podobny zbieg znaczeń.
Po raz kolejny jednak mówię, że najważniejsze znaczenie ma to, co dla danej osoby konkretny symbol oznacza. Czy w takim razie Izraelczycy powinni się oburzać na sam widok krzyża, bo przecież tak wielu z nich zginęło na tymże w czasach Imperium Rzymskiego? Czy Japończycy powinni się obrażać za namalowanie symbolu energii atomowej lub flagi Stanów Zjednoczonych w zamian za Hiroszimę i Nagasaki? Przecież to również było bestialstwo!!!
Zmierzam do tego, że ja nie będę nikogo rozliczał za poglądy, a już tym bardziej za stosowaną symbolikę, dopóki nie sprawią one nikomu krzywdy,

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

zy Japończycy powinni się obrażać za namalowanie symbolu energii atomowej lub flagi Stanów Zjednoczonych w zamian za Hiroszimę i Nagasaki?

Kto zaczął wojnę i kto popełniał zbrodnie wojenne?O masakrze w Nankinie słyszałeś?Do tego jeszcze słynna jednostka 731.Jest to inna sytuacja.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Przede wszystkim zrzucenie bomb atomowych na Japonię zmusiło ją do kapitulacji.Gdyby nie te bomby,to Amerykanie musieliby dokonać inwazji na wyspy macierzysty japońskiego imperium.To by była prawdziwa rzeź,cbyba nawet gorsza niż na froncie wschodnim.

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-

To by była prawdziwa rzeź,cbyba nawet gorsza niż na froncie wschodnim.

Więc nie wychwalajmy Amerykańskiego ideału doskonałego i miłosiernego żołnierza skoro mieliby być gorsi od stalinowskiej Armii Czerwonej, a "miłosiernie" wymordowali 150 tys ludzi w mgnieniu oka, żeby łaskawie temu zapobiec. To, co mówisz tylko potwierdza to, co mówiłem ja - skoro my się mamy obruszać na każdy najmniejszy symbol "czerwonych", to Japonia powinna robić to samo na każdy znak związany z USA.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Hiroszima i Nagasaki nie były miastami,gdzie produkowano broń?Na tej zasadzie to też można o ludobójstwo polskich pilotów bombowych z II wojny posądzić.Na pewno zabili jakiś cywilów swoimi bombami.Nikt nie mówi,że Amerykanie są idealni,ale to była wojna i mieli prawo zrzucić te bomby.Zresztą to było po prostu mniejsze zło.Japończycy by cały kraj rzucili do walki ,gdyby Amerykanie dokonali inwazji.To byłaby apokalipsa.

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-

I to już Twoim zdaniem oczyszcza Amerykanów z jakichkolwiek zarzutów związanych z jawnym ludobójstwem?
A Polacy byli Twoim zdaniem niewinni w stosunkach z sowieckim najeźdźcą? W samym 1939 roku być może nie, ale poczytaj o obozach jenieckich po wojnie w 1919 - 1921. Wg tego, co opowiadał mój dziadek, jeden z takich obozów, w których przetrzymywano około 7 tys radzieckich jeńców, znajdował się niedaleko Czernikowa pod Toruniem. 90% jeńców "zmarło na epidemię cholery i pryszczycy", pozostałych 10% zagłodzonych wróciło do ojczyzny. Oczywiście, dokumenty "zaginęły".Heh.
Zmierzam do tego, że w historii każdy ma coś za uszami i każdy będzie swoją historię pisał pod siebie. My również popełnialiśmy zbrodnie wojenne, to fakt. I ani to nie oczyszcza zbrodniarzy reżimu stalinowskiego, ani zbrodnie stalinowskie nie oczyszczają nas z popełnionych przez nas błędów. Analogicznie to wygląda w stosunkach Japońsko Amerykańskich, gdzie zarówno Żółtki jak i Amerykanie zrobili swoje i powinni się za to bardzo, bardzo gorzko wstydzić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Apator Fan

Ludobójstwo?To była wojna totalna.Bomba atomowa to też rodzaj broni.Nie można tutaj o ludobójstwie mówić moim zdaniem.My przy Sowietach to prawie ,że święci byliśmy.O tych obozach rozmawialiśmy i różnimy się tutaj.Nikt ich specjalnie nie zabijał.

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-

Nikt ich specjalnie nie zabijał.

Naprawdę w to wierzysz? Wczesna Sanacja nienawidziła Rosjan podobnie, jak późniejsi socjaliści nienawidzili Sanacji. O tym, że Sanacja byłą zdolna do wszystkiego dowiedzieć się można chociażby z książek o Berezie Kartuskiej. Jak mawia prof. Naworski, historyk prawa WPiA "uczynki Piłsudskiego przekreślają wszystkie jego zasługi" Nie mam pewności, czy to rzeczywiście był przypadek....
Co zaś do wojny totalnej - a czym się różni zamordowanie 150 tys cywili poprzez zrzucenie na nich bomby masowego rażenia, gdzie spora część tych ludzi umierała godzinami, poparzona, nadpalona itd, od rozstrzelania tych samych 150 tys ludzi na ulicach chociażby Warszawy? Jedynie kontaktem wzrokowym, ale czy to on ma wyznaczać granice ludobójstwa? Roosvelt był w mojej ocenie zbrodniarzem wojennym i powinien zostać postawiony przed Trybunał Norymberski razem z zbrodniarzami hitlerowskimi za wydanie rozkazu zamordowania 150 tys osób. Między nimi jest tylko jedna różnica - zwycięzców się nie sądzi....
Nie zapominajmy też o tym, ale to już tak całkiem na marginesie, że Roosvelt w Teheranie sprzeciwiał się utworzeniu państwa Polskiego a ostatecznie to jego "dziełem" była umowa ze Stalinem, oddająca Polskę pod strefę wpływów ZSRR....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.