Wątek dotyczący artykułu

Jerzy Drozd grozi końcem żużla w Opolu

Kilka dni temu wiceprezydent Opola zapowiedział zmiany w przyznawaniu dotacji klubom sportowym. Według niego miasto powinno postawić na trzy kluby.

przeczytaj cały artykuł

Komentarz usunięty przez użytkownika
kiler 1

Z jednej strony bzdury a z drugiej nie.Kolejarz miał kiedyś zawodników,którzy liczyli się w Polsce.A teraz kogo ma? Nikogo.I też mi się wydaje,że jak ma być taki żużel jak teraz to lepiej niech go nie będzie.To wstyd dla Opola i wstyd dla Kolejarza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Partia

Jak będzie taka kicha jak jest teraz, to zawsze jest szansa że będzie lepiej.
Jak to szlag trafi to na amen.. mi akurat zależy żeby móc pójść na Wschodnią oglądać nawet taki żużel jak jest teraz.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kiler 1

Ja też kiedyś tak myślałem,że będzie lepiej.Ale niestety jest coraz gorzej i gorzej.To musi w końcu pierd....ć.Mnie nie cieszy taki żużel jak teraz.Ja pamiętam tamte dobre lata Kolejarza,drużynę z wychowanków i żużel na najwyższym poziomie,tu przyjeżdżali najlepsi w kraju,ciężko mi teraz coś takiego oglądać jak obecnie oglądamy.

| Odpowiedz
blokuj
Partia

też pamiętam lepsze czasy, ale ale już w tym czasie tez było! TZ, OTZ, Cemwap to właściwie za jedne pieniądze.. Trzeba kogoś kto przygarnie klub jak np. Skrzydlewski w Łodzi - bogaty człowiek miał fanaberie pobawić się w żużel. Trzeba wierzyć, że ktoś taki się znajdzie bo pieniądze na drzewach nie rosną.

| Odpowiedz
blokuj
sellex

Nie zgodzę się z twoją tezą, popatrz na krosno czy Kraków, nie posiadają bogatych ludzi w zarządzie a jadą a nie kaleczą.Wizja Drozda to eurowizja, cżyli folklor bez pomysłu, jak miasto da to jakoś to będzie a jak nie da to leci szantaź.Nie da się oprzeć budżetu klubu bez sponsorów, do tego dochodzi brak otwartości na pomysły z zewnątrz.Drozd błądzi bo uważa że jest nieomylny, a efekty jego narcyzm są z roku na rok coraz bardziej opłakane...

| Odpowiedz
blokuj
Partia

No dałeś dobre przykłady dwóch "biedaków" bardzo dobrze zarządzanych. Tyle, że kolejarz jest od nich biedniejszy i ma 500tys pleców, które się ciągnie za klubem. Do tego prezes się nie angażuje wystarczająco, bo oszczędzić można na wielu rzeczach ale to wymaga czasu i energii..
Kraków - taki najbiedniejszy nie jest kilkunastu pomniejszych sponsorów ma.
Krosno - tam to jest mistrzostwo oszczędzania, z tego co słyszałem 90% na stadionie ludzie robią charytatywnie.
Znasz jakieś jeszcze przykłady bo ja nie! Za każdym klubem który jako tako przędzie stoi ktoś z kasą. Popatrz na 2 skrajność - Włókniarz 16tys. ludzi na trybunach, całkiem sporo sponsorów a klub robi -6mln w kilka lat. Chyba coś nie halo prawda? Ten sport jest po prostu za drogi i zawsze musi być ktoś co położy kasę na stół żeby był wynik..
A miałem nic już nie pisać to jest jak nałóg:) W cale nie musicie się ze mną zgadzać takie mam zdanie i tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kiler 1

Te śmieszne TŻ,OTŻ.Cemwap to już było g....Ja mówię o jeszcze wcześniejszych czasach.Wtedy to był prawdziwy Kolejarz i prawdziwy żużel na wysokim poziomie.

| Odpowiedz
blokuj
Partia

Tylko to już czasy że tylko najstarsi górale pamiętają.. i to inne realia były! Chodziło mi tylko o to, że Kolejarz nie tylko za czasów Drozda padakę odwalał. Wręcz uważam, że za czasów Drozda trochę się poprawiło w stosunku do tych wynalazków co były. Nie mówię teraz a parę lat temu.
Prawda jest taka jak pisałem poniżej, wszystko się rozgrywa o kasę. Na sezon trzeba z 800tys w Kolejarzu, a jest 400 (200 z biletów i 200 z miasta). Wiem wiem KSM po spartańsku jeździ za 600 szukając frajerów co pojada za niższe a terminowo wypłacane stawki. Kolejarz reputacji terminowo płacącego klubu jednak nie ma...
Można za to wszystko obwiniać Drozda, bo faktycznie mógłby się bardziej postarać. Moim zdaniem popełnił wiele błędów, ale co by nie było pcha ten wózek i opluwanie go jest nie na miejscu.
Kibic jest od tego żeby wierzyć że będzie lepiej! Wanda jest fajnym przykładem. Awansowali, złapali Play na sponsora, jak będą tak dalej się rozwijać do za kilka lat EE czego im życzę. W Opolu tez jest to możliwe, może nie z Drozdem bo za dużo kwasu powstało w okół jego osoby. Ale żeby była szansa na to klub musi istnieć...

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Bez przesady,ja pamiętam tamte czasy.A uwierz mi,że starcem jeszcze nie jestem.Co do Drozda,jasne pcha ten wózek ale co z tego? Na meczu zero poziomu,zero emocji,praktycznie zero kibiców...Takiego Kolejarza chcesz? To lepiej niech go nie ma.Jak ja mam iść na mecz a potem żałować,że w ogóle poszedłem to mija się to z celem.Dwa lata temu jeszcze byłem na paru meczach,w tamtym sezonie nie poszedłem ani razu.Nie mam już nerwów na to dziadostwo patrzeć.Lepiej chyba wybrać się na Gwardię,tam przynajmniej grają a nie udają,że grają.

| Odpowiedz
blokuj
Ryback

I teraz pomyśl sobie o tym,że od końca lat 90 do 2010 ta Wanda przegrywała wszystko jak leci.Zmienili się ludzie w klubie,na trybunach wysoka frekwencja jak na drugą ligę,wyniki i zawodnicy coraz lepsi.Można?Można.I ten Kraków właśnie był jak obecny Kolejarz.Wystarczyło kilka lat przerwy i zbudowali naprawdę coś atrakcyjnego.Uwierz,że taka popelina z roku na rok nie ma sensu i w końcu tenże Drozd i tak doprowadzi do upadku Kolejarza.Lepiej,by stało się to teraz.A rok czy dwa bez żużla każdemu zrobiłoby dobrze.Przyklad Krakowa,Piły czy Poznania tu pasuje jak ulał.Głód żużla przyciągnąłby na pierwszy mecz tylu kibiców,ile w tym było na wszystkich meczach łącznie.Co wolisz?

| Odpowiedz
blokuj
Ryback

Poznań nie ma wielkiej żużlowej tradycji.Tam żużel nie jest tak zakorzeniony jak w innych ośrodkach w kraju.Świętochłowice natomiast to niewielkie miasto,które staje się coraz bardziej zależne od większych miast,jak Chorzów.Do tego dochodzi Skałka-historyczny obiekt,na którym grają jeszcze piłkarze,lecz otwarty jest bodajże dla 200 osób,bo przez lata zaniedbań popadł w ruinę grożącą zawaleniem.Opole jest miastem wojewódzkim,wielkości Zielonej Góry i Gorzowa.Nie jest widmem przemysłu.Zatem wystarczą chęci i pełne zaangażowania w rozmowach biznesowych,gwarantujących budżet,by żużel w Opolu mógł normalnie funkcjonować.

| Odpowiedz
blokuj
Partia

Mieszkam obecnie 10km od Skałki i byłem tam i widziałem ja wygląda. Świętochłowice to to tylko część 2mln aglomeracji śląskiej. Tam na żużel chodzili nie tylko ludzie z Świętochłowic, ale też Rudy Chorzowa, czy Katowic. W tamtych okolicach nawet nie wiesz kiedy jesteś w innym mieście. jest grupa ludzi która od lat to próbuje reaktywować, ale jest ściana - stadion wymaga grubych nakładów. Kurnik na Wschodniej też wymaga przymknięcia oka, żeby licencję dostać a co się stanie jak 2 lata postoi bez użytku?
Mi się niestety wydaje, że odpowiedź znam...

| Odpowiedz
blokuj
Ryback

I wlaśnie przez to,że jest częścią wielkiej aglomeracji flagowym klubem na Śląsku jest Rybnik.I tu jest nasza szansa.Bo my w swoim województwie nie mamy przecież żadnej konkurencji.A remont stadionu?Będzie biznesplan,będą gwarancje finansowe,będzie remont,przynajmniej doraźny,będzie nawet dotacja z miasta.

| Odpowiedz
blokuj
Partia

Rybnik to nie Silesia. To tak jak byś Powiedział że Brzeg to prawie Opole. Tam jest 50km od Katowic.
Nie bądź naiwny stadion to garb którego UM chętnie by się pozbył i tylko czeka żeby nasłać inspektora budowlanego zamknąć i postawić na tym miejscu nowe tescco. Start Opole mówi ci to coś? ja tam mieszkałem było boiska, siłownia... teraz jest osiedle.
Świętochłowice dlaczego tak jest? Tam można by pomyśleć, żeby po kosztach to uruchomić. Ale to jest nie w ząb władzy!

| Odpowiedz
blokuj
CYKLONB

Ech Stefan powiedz mi w jaki sposób ty bys sie mógł przydac w klubie? Byc moze w warsztacie jesli jeszcze pamietasz co i jak,ale koniecznie trzeba by cie było odseparowac od ludzi i załozyc kaganiec.Silniki wydawałbys przez takie male okienko,zebys nie miał okazji nikogo obrazic albo doniesc na kogos.Jestes niezrownowazony psychicznie i ciebie nie mozna wpuscic miedzy ludzi a co dopiero pozwolic kierowac jakas wieksza ich grupą.Jesli masz rodzine i tez sie nad nimi tak pastwisz to ja im serdecznie wspolczuje,to jest istna droga krzyzowa znosic twoje humory i hustawki nastroju o róznych wcieleniach i wielokrotnych tozsamosciach juz nie wspomne.Prawdziwy agent ''Tomek''z ciebie nasz ty Stefanku a czesto jawisz sie jako lek na całe zło;DDD

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
BMWR69 -600S

Ty nie zapominaj o tym ze ja mam racje a czy ja coś pamietam ? tak i napisze ci wiecej teraz jest zrobic dobry siknik 300% łatwiej a to co piszesz na moj temat to mnie nie dziWI bo zal ci d..sciska. 3/4m DMP KOLEJARZA awans ŚLaska do 1 ligi GYULA 1/2 FINAŁU IMŚ I WIELE INYCH SUKCESÓW NIE WSPOMNE O WYGRANYCH MECZACH NA WYJEZDZIE.
Ja jestem ugodowy człowiek ale nie lubie cwaniaczków takich jak ty. i mozesz sobie pisac CO CHCESZ ale nie masz racji. A Partia nie bede z tobą polemizował bo nie ma sesu.
Wiem jedno jest sposób aby znowu KOLEJARZ BYŁ KLUBEM CO NIE PRZYNOSI UJMY DLA OPOLA.
( JA SIE NIE UKRYWAM JAK TY POD NIKIEM)

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

No niby nie można ale naprawdę to nie jest żużel,to jest popelina.A ludzie płaca za bilety,chcą oglądać emocjonujące zawody a nie coś co jest żużlopodobne.I trzymać na siłę coś co nie funkcjonuje tylko w myśl zasady,że zawsze tu żużel był? Po co? Jak kiedyś przychodziło po 8-10 tys ludzi to aż się serce radowało,ten stadion tętnił życiem.Teraz to sie chce beczeć jak się widzi te parę osób na stadionie.Tego się już nie da podnieść...Trzeba zgasić światło,zamknąć drzwi i zapomnieć....

| Odpowiedz
blokuj
ROSE

Ja pozostanę jednak przy swoim zdaniu, że żużel jest to wartość o którą zawsze trzeba walczyć.
Pozdrawiam:)

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Trudno się z Tobą nie zgodzić i nie przyznać Ci racji.Ale czasy się zmieniły i rządzi pieniądz.Masz pieniądze jedziesz,nie masz pieniędzy to jest tak jak w Kolejarzu.Walczyć powiadasz? Też racja ale to jest walka z wiatrakami...

| Odpowiedz
blokuj
ROSE

Też masz rację.
W każdym razie ja trzymam kciuki, żeby w Kolejarzu sprawy się wyprostowały. Mi zależy na każdym klubie w tym kraju.
Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Kolejarz jest postrzegany w Polsce jako najgorszy klub,niestety...Ale Ty mimo wszystko trzymasz za Kolejarza kciuki.To fajnie z Twojej strony.Prawdziwy z Ciebie kibic! Pozdrawiam i życzę Wesołych Świat!

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.