Wątek dotyczący artykułu

Dwóch Polaków opuszcza Polfarmex Kutno

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal z drużyną z Kutna pożegna się kilku zawodników. Jednym z nich jest ulubieniec kibiców Polfarmexu.

przeczytaj cały artykuł

Adeo

Z całym szacunkiem dla komentujących, ale z większością się nie zgadzam. Jestem sympatykiem tej drużyny i serce mi się radowało kiedy widziałem jak krok, po kroczku wspinali się do góry. Zaczynając od trzeciej ligi i awansie do pierwszej i kolejne coraz wyższe zajmowane tam miejsca. Zmiany jakie zachodziły po każdym sezonie w składach były bardzo wyważone. Ja, jako kibic utożsamiałem się z drużyną zżywałem z nią, znałem ich dobre i słabe strony.
Awans do ekstraklasy zapowiadał , oczywiście konieczność wzmocnień i przejście na kolejny, wyższy jeszcze poziom. Zarząd zapewniał, że trzon drużyny zostanie a dojdzie trzech obcokrajowców i kilku wyróżniających się Polaków. Będzie to polska drużyna.
Wczoraj w meczu nie zagrał nikt z ubiegłorocznego składu. Czepiacie się Jakóbczyka, bo mało centymetrów, bo się nie sprawdził. Nie sądzę,tak nawiasem mówiąc, aby Malczyk był lepszy. Czepiacie się Dłuskiego a jestem przekonany, że od Batki jest z całą pewnością wartościowszym zawodnikiem. Bartosz grzeje ławę a Pabian na wylocie.
Ja się pytam gdzie jest drużyna?
Z całym szacunkiem dla umiejętności naszych czarnoskórych gwiazd ale prawda odnosząca się generalnie do wszystkich grających w naszej lidze, czarni mają w "dużym poważaniu" wyniki, drużynę miasto i kibiców. Jak na hali pojawi się jeszcze jeden czarnoskóry to ja przestanę chodzić na mecze. To nie jest już moja drużyna. Założenia przed sezonem zakładały 10-12 miejsce. Kiedy plasowaliśmy się na 6 czy siódmym miejscu woda sodowa uderzyła naszym włodarzom. Nie zgodzę się z Barakudą, że to odważna decyzja, to najprościej mówiąc, idiotyczna decyzja, tchórzliwa bo jeżeli miałoby się coś zmienić to na pewno nie zawodników.
Pisałem niedawno już o tym, że tu potrzeba wyzwolić istniejący potencjał, który bez problemu zmierzał w stronę play-off.
Wczoraj oddano mecz w skandaliczny wręcz sposób, ostentacyjnie upokorzono według mnie kilku siedzących na ławce zawodników. Gdzie są kibice, szacunek dla nich? Po co gardła zdzieramy, kiedy ma nas się gdzieś?
Ciekaw jestem co się stanie w przypadku kontuzji Mitchela? Jakóbczyk dawałby Groszkowi oddech. Nie widzę poza nim w drużynie nikogo z dobrym kozłem potrzebnym do wyprowadzenie piłki.
Nabieram przekonania, że Zarząd nas lekceważy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
thebigone

Musisz bardziej wnikliwie poobserwować otaczającą Cię rzeczywistość żeby zorientować się gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
andrzej_wanda

Bardzo ważny głos w tej dyskusji. Pamiętajmy o korzeniach kto tworzył ten zespół, kto w nim walczył do upadłego mimo dużo gorszych warunków. Amerykanie przyjda i odejdą. Wszyscy krzycza Mitchell Mitchell. Ok niesamowity zawodnik ale jego za rok nie będzie i już nigdy do nas nie wróci, nawet na nas nie spojrzy. Jemu nie ma różnicy czy gra w Kutnie, Toruniu czy Lublinie. Dla niego liczy się kasa co nie jest zabronione. To Polscy zawodnicy tworzą atmosferę drużynie, która później przekłada się na wyniki. Teraz mam wrażenie, że z atmosferą może być ciężej. Przychodzi wielu nowych zawodników nie związanych z Kutnem. A nie oszukujmy się, że Kutno nie jest metropolią, dla której zawodnicy przychodzą. Gdzieś na początku przychody z I ligą znakomicie wynaleziono zawodników, którzy oddali serce za klub. Pamiętajmy też, że wiecznie w TBL grać nie będziemy. Mamy piękną przygodę, która kiedyś się kończy. Wtedy już żaden Amerykanin nam nie pomoże tylko będzie trzeba stawiać na Polskich zawodników, których teraz traktujemy bardzo po zawodowemu. Moim zdaniem jest wiele słabszych ogniw w tym zespole niż Jakóbczyk a mimo to dalej są w składzie. Dlaczego taki BATKA dalej jest w zespole skoro jest beznadziejny? Kibice zawsze będą mieli wiele pytań. To dziwne, ale w tym kraju lepiej traktuje się obcego człowieka niż swojego, dzięki któremu się wiele zawdzięcza. I to nie jest kwestia tylko Kutna ale całego kraju

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Mist

To jest liga zawodowa a nie amatorska. Każdy kto przychodzi kiedyś odejdzie i co w tym dziwnego. Nie da sie przejść wszystkich szczebli z tymi samymi zawodnikami w drużynie. Mówisz, że dla Mitchella liczy się kasa... a dla kogo nie? Nikt nie gra charytatywnie, wszyscy dla kasy. Dla pieniędzy był też Mały i Buba, ale żeby zarabiać trzeba efektywnie pracować, takie są prawa rynku.

| Odpowiedz
blokuj
andrzej_wanda

To jest liga zawodowa brawo. Wiele klubów tak myślało a potem miało problemy, choćby ŁKS Łódź, gdzie też pozbył się chocby Dłuskiego:) Fortuna kołem się toczy heehehehe :) chyba Buba porządnie zrazi się do TBL

| Odpowiedz
blokuj
sokar

Salamonik w połowie sezonu poszedł do Krosna, a kalinowski do Kutna. Dłuski dograł sezon. Sprawdz dokładnie co piszesz bo mijasz się z faktami.

| Odpowiedz
blokuj
sokar

Kurcze myślałem ze temat wyczerpany. Kolego ja np się Dłuskiego nie czepiałem, ale niestety Kuba przegrywa ze swoim zdrowiem.. Również cenie jego umiejetności wyżej od Batki który powinien się pakować już jakiś miesiąc temu jak dla mnie. Z pozycja nr 2 jednak Kutno ma problem bo tak naprawdę Malczyk to też zadaniowiec, dlatego tutaj musi nastapić jakaś zmiana. Nie da się zrobić dobrze grającego zespołu w większości opartego na Polakach w ramach budżetu Kutna.

| Odpowiedz
blokuj
barakuda

Mówisz jak Sokrates. Tak to wygląda. Nic dodać nic ująć. Emocje wazna w życiu rzecz ale niektórzy dyskutanci maja problem z dopuszczeniem do siebie myśli, że są sytuacje w których liczą się jedynie twarde realia.

| Odpowiedz
blokuj
barakuda

Nie pisz "ma nas się gdzieś" bo ja czuję inaczej a tez jestem teraz tylko kibicem. Napisz, że Ty czujesz, że mają Cię gdzieś to wtedy to zrozumiem i uszanuję choć myslę inaczej. Jak czytam Twój wpis to na prawdę dobrze to brzmi i wydaje się logiczne. Ale to się nie sprawdza w tzw. życiu. Popatrz na kłopoty Dąbrowy, która oparła się na toku rozumowania - wypisz wymaluj - Twoim. Efektem było ostatnie miejsce w tabeli i gwałtowne szukanie strzelca. Przyszedł Brown i Dąbrowa gra lepiej a wczoraj pokonała Śląsk. Tak to działa. Skład z I ligi nie zawsze sprawdza się ligę wyżej. Próbowano tak w Kutnie zrobić ... i nie wyszło. No, trzeba to uznać po prostu. Chociaż na pewno z żalem. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
bigboy

Całe szczęście nie masz możliwość decydowania o tej drużynie,twoje argumenty mnie przerażają. Koszykówka profesjonalna to nie rodzina. Mówisz o takim Jakóbczyku jak o jakimś bohaterze wojennym. Prawda jest taka,że jakby dostał inną ofertę np z takiego Śląska to by za Kutnem się nawet nie obejrzał. Tak samo Mazur, niby wielki kapitan, autor awansu, a bez żalu do Szczecina poszedł. Zawodnicy mają płacone za określone rzeczy, jak ich nie spełniają to się ich zmienia i tyle. Jakóbczyk w tym sezonie nic nam nie dawał.

| Odpowiedz
blokuj
andrzej_wanda

Mazur poszedł ze względu rodzinnych a nie przez swoje chęci. Przecież chciał zostać. Mówisz, że jakóbczyk nam nic nie dawał a ja widze wielu zawodników, nawet spoza Polski, którzy nam nic nie dawali :) Grochowski też nam nic nie daje, to co trzeba się z nim pożegnać?

| Odpowiedz
blokuj
bigboy

Grochowski też gra łagodnie mówiąc poniżej oczekiwań-brak rzutu, dużo strat i ogólny chaos. Ale chłopak jest młody, perspektywiczny i zapewne niedrogi. Grochowski ma chyba 2letni kontrakt, Kutno może go wypożyczyć np. Niestety na polskim rynku brakuje polskich jedynek, takich co prezentują jakiś poziom to na palcach jednej ręki można policzyć.
Batka też jest niewypałem.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.