Wątek dotyczący artykułu

Marcin Lijewski przed meczem z Katarem: Po spotkaniu do szatni wszedł szejk i obiecuje im kolejne zera na koncie

Reprezentanci Polski o finał mistrzostw świata zagrają z Katarem. Marcin Lijewski nie ma wątpliwości, że nasi rywale zagrają bardzo zmotywowani i nie można ich lekceważyć.

przeczytaj cały artykuł

pz0

Nie spodziewam się innej taktyki, niż tej, która była z Chorwacją, czyli przede wszystkim obrona i w ataku co nam się uda, to się dorzuci.

To zupełna nowość jeżeli chodzi o taktykę - brak taktyki w ataku. To jest ta nowa myśl szkoleniowa Bieglea. Cały świat będzie podziwiał tą nowinkę. Nie da się ustawić obrony pod coś czego nie ma. Geniusz, po prostu geniusz. Ja chcę być trenerem to tą taktykę jeszcze udoskonalę - brak taktyki w zarówno w ataku jak i obronie. Kto nam wtedy podskoczy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
pz0

Mało. Nikt nie gra w stylu "w ataku co się uda to się dorzuci" jest nie do przyjęcia. Taktyka na co się uda? Koncepcja gry bez środkowego? To nie taktyka tylko totalna prowizorka. To jest podejście do pracy profesjonalnego trenera? Takie podejście to może prezentować pan Zdzicho spod budki z piwem przy zbieraniu po 50gr na "bułkę".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
z Tumskiego Wzgórza

Gdzie sa teraz Dunczycy,Chorwaci i Niemcy majacy trenerow z najwyzszej swiatowej polki? Gdzie sa Slowency i Argentynczycy grajacy piekna dla oka pilke? Dla mnie nasi moga na treningach grac w warcaby lub pokera, jesli tylko maja robic takie wyniki. Zenujace sa te ciagle pojazdy na Bieglera. Powtorze tylko slogan powtarzany za Wenty jak mantra "wyniki bronia trenera" !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
pz0

Na temat piękna wolę się za dużo nie wypowiadać. Mi akurat podoba się taka piękna, mocna na pograniczu brutalności obrona, przemyślany atak, a nie takie widowiskowe "patataj". Jak mawiał klasyk: "nie to ładne co ładne, ale to co się komu podoba". Mi się Biegler jako trener nie podoba. Co zmienił od czasów Wenty? Ano, to że gramy bez środkowego. Poza tym na dobrą sprawę ciągle w obronie to samo - płaskie i twarde 6-0, czyli nic nowego. W ataku niekiedy tylko jakieś ciekawe krzyżówki, najczęściej pochodzi trochę piłka po obwodzie i pier*olnięcie, czasami dogranie do koła, a sporadycznie do skrzydła. Kontry już prawie w ogóle nie ma. I to jest ta nowa szkoła Bieglera? Nieco mocniejsza obrona, a poza tym mocno wstecz. Popatrz na Kielce. Odszedł Wenta, przyszedł Dujszebajew i gra znacznie się zmieniła. Biegler nie jest jakimś przełomem czy kopem dla reprezentacji. Nic nowego nie wniósł. Możesz uważać inaczej, nie bronię Ci. Możesz sądzić że Biegler to doskonały szkoleniowiec.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Nigdzie nie napisalem ze jest dobry,ale wynik go broni. Lepiej grac jeden wielki chaos i bic sie o medale, niz grac pieknie i odpasc w grupie.
Gramy bez srodkowego- a to wina Bieglera ze mamy w kraju tylko Jurkiewicza,Jaszke i Maslowskiego?
Nie zwalajmy calej winy na trenera bo skoro na rozegraniu gra kieleckie trio Bielecki-Jurecki-Lijewski i nie potrafimy skladnej akcji rozegrac to cos tu jest nie tak u zawodnikow. To nie sa juniorzy zeby ich od podstaw uczyc pilki recznej, selekcjoner to nie trener klubowy ktory widzi zawodnikow 2 razy dziennie i ma czas na dopracowanie kazdego elementu!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
pz0

Kieleckie trio Bielecki-Jurecki-Lijewski nie gra w tym samym ustawieniu w klubie. To może żeby mieć gotowca od Dujszebajewa to niech Biegler powoła jeszcze Zormana. Kurcze, Wenta nie miał całej drugiej linii z jednego klubu i cud się stał że wszyscy jakoś się rozumieli i mieli opracowane zagrania? Wenta rzucał np "Duńska szyja" i chłopaki grali to co powinni. Ale nie, to jest złe. Lepszy jest chaos. Masłowski gra naprawdę przyzwoicie, dlaczego nie dostał jeszcze szansy na grę? Jeżeli się nie nadaje to po co w ogóle Biegler go brał do Kataru? Dobry kumpel to dostał od trenera wycieczkę w gratisie? Wyniki bronią Bieglera, bo ma fuksa. Chłopie, gdyby te mistrzostwa były grane poprzednim systemem to wyszlibyśmy z grupy z 2 punktami na Argentynie i po drugiej rundzie do domu. Po meczu z Niemcami byłem przekonany że mecz nie wyszedł, coś nie było tak, coś nie zagrało, ale jak się potem okazało niestety właśnie tak gramy. Drogę do półfinału otworzyła nam... przegrana z Dunami. Trafiliśmy na Szwedów, którzy z meczu na mecz grali gorzej, a potem na równie jak my nieposkładanych Chorwatów. Miał Biegler fuksa, że Chrapek wyszedł na boisko i trzepnął trzy bramki zanim Chorwaci zorientowali się jak go wyłączyć. Katar powinniśmy przejść bo to jednak nie ta klasa zawodników.
Teraz uważaj, perełka. Wypowiedź Bieglera zaraz po MŚ 2013 dla Przeglądu Sportowego:

Oprócz naszej obrony 6-0 chcemy wprowadzać inne systemy, które dadzą nam więcej możliwości w trakcie meczu. Życzyłbym sobie, żeby nasza dobra gra w obronie przekładała się na łatwe gole z kontry. Największym wyzwaniem jest obecnie skuteczny atak.

Teraz sobie przeanalizuj do czego dążył Biegler i co osiągnął. Gra to jeden wielki chaos i ciężko to przyznać ale wynik to w znacznym stopniu przypadek. Za Wenty kontra była kiepska. Wiesz że teraz marzę by była taka jak wtedy. Nie widzę u niego żadnej myśli szkoleniowej, jedynie zniszczył pracę poprzednika nic nie dając od siebie. Biegler jest zerem z którego niektórzy na siłę robią bohatera! Wynik go broni? Nic z tego. Wynik broni chłopaków co zapierdzielają na boisku, a to zero które ośmiela się nazywać trenerem zawdzięcza im całą chwałę. Żadnego celu szkoleniowego nie osiągnął który sobie wyznaczył dwa lata temu. Powtórzę: dla mnie trener to ZERO. Nie chodzi mi tutaj o jakieś widowiska, fajerwerki czy inne cuda wianki. Wystarczy że gra będzie poukładana, sensowna, wypracowana, a nie tak jak jest: bez pomysłu, ładu i składu, co wyjdzie to wyjdzie. Koncepcja trenera "jakoś to będzie" nie przemawia do mnie choćby nie wiem jakie były wyniki. W następnej imprezie fuksiarz znowu zrobi wynik, bo na ME będziemy gospodarzem i sędziowie pomogą. I w ten sposób zero zostanie bohaterem.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

To chcesz w koncu kadre grajaca ladnie dla oka czy zdobywajaca sukcesy? Miales przyklad Dunczykow-grali poukladana pilke,doskonala gra skrzydlowych ktorzy doskonale biegali na kontre. No i gdzie sa ci Dunczycy? Wolalbys sie zaminic z ich kibicami bo ja stanowczo nie! Typowa polska mentalnosc-zawsze trzeba szukac dziury w calym zamiast cieszyc sie z sukcesu. Skoro tak nie lubisz Bieglera to trzymaj kciuki za porazke Polakow na przyszlych mistrzostwach,moze twoje zyczenie sie spelni.
Wenta byl swietnym trenerem,mial swietnych zawodnikow,czemu zatem nie mial sukcesow pod koniec swojej kadencji,skoro zawodnicy nawet bez trenera sa w stanie osiagnac sukces?
Chcialbym widziec ciebie na stanowisku selekcjonera,jak bedac z zawodnikami kilka razy w roku dopracowujesz idealnie obrone,atak i kazdy nawet najmniejszy szczegol. Konkurs predzej czy pozniej bedzie wiec masz szanse :)

| Odpowiedz
blokuj
pz0

Sukcesów i dobrej gry. Przypuszczam że gdybyśmy wygrali z Dunami bylibyśmy teraz tam gdzie są oni. Dziury to nie szukam bo jest i to ogromna w postaci trenera. Nie osiągnął w swojej pracy nic z tego co zapowiadał. Nasza gra nic nie poszła do przodu. Inni trenerzy mają podobne warunki jak nasz a potrafią ułożyć grę. Selekcjonerem nie będę bo tak jak Biegler się po prostu do tego nie nadaję, z tym że on jest podobno profesjonalistą. Pogięło Cię że mam trzymać kciuki za porażkę.

| Odpowiedz
blokuj
dujszebajew

zgadzam się w zupełności...Bo jak my ledwo wygrywaliśmy z Norwegią dużym fartem grając cały mecz ogólnie słabo to wszyscy krzyczeli wielki mecz, Wenta na prezydenta i takie tam. Oczywiście ja nie deprecjonuje tamtego sukcesu, ale chce przypomnieć, że my w Chorwacji nie graliśmy nic wielkiego, po I rundzie się szykowała lekka kompromitacja, ale udało się nam awansować dzięki sercu i woli walki...podobnie jest i tutaj, dlatego też nie rozumiem dlaczego ten półfinał jest gorszy od tamtego? jakoś po tamtych mistrzostwach nikt Wenty nie zwalniał tylko wszyscy się cieszyli a teraz nawet jak zostaniemy mistrzami to będzie jedna wielka krytyka..a do tego wtedy mieliśmy lepszy skład niż teraz nieporównywalnie..i kto teraz pamięta, że zagraliśmy ładnie z Chorwacją w półfinale jak Norwegowie przedrukowali i przegraliśmy. Tylko wynik się liczy a ten jest w Katarze bardzo dobry ponad normę uważam i o to chodzi..

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.