Wątek dotyczący artykułu

Oceny SportoweFakty.pl: Żelazna obrona, lider Jurecki, znakomity Szmal

Portal SportoweFakty.pl po każdym meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach świata oceniał występ poszczególnych zawodników. Przyszedł czas na wyciągnięcie średniej i podsumowanie zestawienia.

przeczytaj cały artykuł

wislak

Dla mnie chore jest to, że wszyscy podniecają się grą Szmala, uważaja go za bohatera narodowego, a moim zdaniem zagrał nie słaby, ale przeciętny mundial. Średnia 28% skuteczności we wszystkich meczach nie powala, a nawet powinna być wyzsza, Kasa nie znalazł się nawet w 15 najlepszych bramkarzy pod wzgędem skuteczności obron całego mundialu, to o czym mu tu mówimy? Wybronił ważne piłki z Hiszpanią i Rosją pod koniec meczu, ale to wszystko co Sławek pokazał na tym turnieju. Każdy ma chyba świadomość, że stać go na wiele więcej. Tak samo z oceną Bieleckiego i Jurkiewicza, ten pierwszy dostał 3 a drugi 3.5 i gdzie tu sprawiedliwość? Jurkiewicz rozkręcał się z meczu na mecz, harował po kilkadziesiąt minut w obronie i w ataku, dogrywał super piłki do kolegów, choć nie ustrzegł się też błędów, ale też miał chyba największa liczbę przechwytów w zespole jak się nie mylę a Kola ze skutecznością rzutową 33%, która jest tragiczna nie pokazał nic, poza kilkoma fajnymi asystami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czar

Wiesz z tą statystyczną skutecznością to trochę tak ostrożnie - nie liczyły się obrony po blokach i faulach gdy był gwizdek. Bardzo dobrze grała nasza obrona i wiele piłek Sławek odbił gdy przeciwnik rzucał na kontakcie i wtedy był faul i obrona nie zaliczona. Poza tym bardzo ważne są piłki obronione w decydujących momentach meczu - dają potężny impuls całej drużynie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Damastes z przydomkiem Prokrustes

Ano właśnie. Chyba pierwszy raz wymyślono na tej rangi imprezie, by nie wliczać skutecznych obron bramkarzom w przypadku zahaczenia lecącej piłki o blok (nawet dotknięcia jej przez obrońcę czubkiem palców). Głupota jakaś. Ale pies trącał katarskie pomysły.

Do rzeczy: wiadomo, że to subiektywna ocena zawodników przez SF. Takie prawo portalu. Każdy z nas ma podobne prawo, choć wydaje się, że w wypadku katarskiej imprezy wygrała przede wszystkim drużyna - jej duch, zaciętość, wola walki - nie zaś poszczególni zawodnicy. Dlatego ocena SF czyli "4" dla tego ZESPOŁU to jakaś aberracja. Ja drużynie wystawiłbym "6" - właśnie za wspomniane cechy tego teamu plus zimne głowy w końcówkach spotkań. To cechuje wielkie zespoły.

Ponadto, biorąc pod uwagę ocenę wystawioną choćby Lijkowi, zdecydowanie więcej dałbym Sypie (bardzo mocna 5, grał niesamowicie skutecznie i bez kompleksów) i Dzidziusiowi (również mocna 5), a także Piotrkowi Grabarczykowi (4 zamiast 3). Oceny Bieglera komentował nie będę, swoje zdanie na temat jego roli w tym turnieju wyrażałem niejednokrotnie. Nie chcę mącić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Pride of the city

Bo rzutów z których pozniej jest faul albo ponownie przejmuje pilkę zespół który rzucał nigdzie się nie zalicza, nawet w statystykach w polskiej lidze. Szanuje Sławka za to zrobił w przeszłosci dla reprezentacji, ale jak dla mnie ocena 3 byłaby własciwsza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Czar

Chodziło mi o to, że specyfika naszej obrony powodowała brak takich czystych interwencji. Traciliśmy bardzo mało bramek z czegoś to przecież wynikało. Domeną naszej obrony w tych MŚ nie była gra blok-bramkarz, tylko podwyższanie pod zawodników i nie dopuszczanie do rzutów - stąd duża liczba interwencji po rzutach na kontakcie, czy po bloku, który po prostu blokował zawodnika, a nie trzymał jednej strony bramki. Przynajmniej ja tak to widzę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.