Wątek dotyczący artykułu

Pewna grupa niszczy polskich trenerów - rozmowa z Piotrem Makowskim, byłym trenerem kadry Polski

Piotr Makowski złożył rezygnację ze stanowiska trenera polskiej kadry. W rozmowie z naszym serwisem wskazuje na główne problemy żeńskiej reprezentacji.

przeczytaj cały artykuł

MWflower

Kiedyś dla córki znajomej piszącej jakąś pracę z psychologii polskiego sportu zrobiłyśmy taki test:dzwoniłam do klubu mówiąc po włosku i przedstawiając się moją niepolską częścią nazwiska proponowałam swoje usługi-zawsze zapraszano mnie na rozmowy,kiedy odbywało się to samo po polsku-mówili,że oddzwonią.CV zawsze było takie samo.O czym to świadczy? myślę,że o jakiejś magii którą mają dla polaków obcokrajowcy.W większości krajów zatrudnienie zaczyna się od swojego,obcokrajowiec musi być o niebo lepszy.W Polsce wystarczy nie być Polakiem żeby a priori zostać uznanym za lepszego.Żeńska siatkówka może nie jest moją wielką pasją,ale jak patrzę na kogo polskie kluby wymieniają dobrych polskich trenerów,to aż przykro się robi.Jeśli chodzi o Makowskiego to miał jedną wadę:brak konsekwencji.Powinien trzymać się swojego planu,nie ulegać żądaniom osiągnięcia wyników poprzez napraszanie się zawodniczkom,które tak naprawdę nie chciały grać.Uległ naciskom,a sukcesu i tak nie było.Chyba lepiej dla niego,że zrezygnował,czy dla żeńskiej reprezentacji nie wiem.O wypowiedziach Werblińskiej nie będę pisać,bo chyba nie warto.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wiktoria Morozova

Jakim naciskom?Ze strony kogo?Kibiców piszących na portalach społecznościowych?A gdyby Werblinska się nie wypowiedziała to co?Powołałby ją a ona by przyjęła powołanie bo osoba z haremowego FC księżnej Anny z nią rozmawiała i nawet nie napomknęła o kontuzji tylko powiedziała że jeżeli Makowski ją powoła to przyjmie bo wie że Bednarek KSD, Maj czy Zenik są też gotowe.Ja z nią nie przepadałam i dalej nie przepadam ale jej rola w "niszczeniu" kadry jest zbyt wyolbrzymiona.Natomiast można było ostatnio usłyszeć ze w braku Skorupy u Matlaka dużą rolę odegrał niejaki pan Jakub z Polsatu, a prywatnie mąż jednej z siatkarek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Domyślam się, że chodzi o wszechobecną presję przed turniejem eliminacyjnym w Łodzi (presja przede wszystkim Polsatu, sponsorów, mentorów) i słynne negocjacje z gwiazdami, po których dała się nawet przekonać do powrotu Gosia Glinka.
Jeden wielki niewypał i nieporozumienie, a jednocześnie gwóźdź, którym uwalono za całość właśnie Makowskiego.
Pewnie trener powinien sobie z taką presją radzić, ale jeżeli burzyło to wcześniejsze ustalenia i jakieś plany, to stres był podwójny. Nie tylko z resztą u niego, bo po zawodniczkach też było widać obciążenie emocjonalne w oczekiwaniu na wynik.
Wszyscy ponieśli jakieś konsekwencje tego zdarzenia..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Wiktoria Morozova

Nie, chodzi mi o to że Makowski miał od Przedpelskiego wolną rękę i opalony z taką opinią się przecież nie krył dlatego nie rozumiem zasłaniania go naciskiem na sukces, zwłaszcza że przez dwa lata pracy żadnych sukcesów nie było a o zwolnieniu nie było mowy.To był jak mówisz niewypał i nieporozumienie.Powołać na turniej zawodniczki bez formy, bo są doświadczone i kiedyś ze sobą grały, to też nieporozumienie.DLatego myslałam że po braku awansu przestanie powoływać ligowe średniaki i zacznie grać młodymi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
MWflower

Stary kibic już częściowo wyjaśnił więc nie będę się powtarzać.Mogę tylko dodać,że do wolnej ręki od Przedpełskiego przywiązane było wielkie ALE.Myślę,że większość o tym wie.O Werblińskiej nie wypowiadam się,chociaż tłumaczenie że nie ona jedna mnie nie przekonuje.Zawsze większą winą za brak porozumienia obarczałam trenerów i raczej broniłam zawodników.Jej nie potrafię i nie chcę bronić.Dlaczego?Niech to pozostanie moją tajemnicą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Wiktoria Morozova

Nie twierdzę że ktoś ma ją bronić, bo jak wspomniałam niżej nie jest zawodniczką którą specjalnie lubię jako osobę, ale nie rozumiem dlaczego Makowski wcześniej jej nie podziękował skoro wiedział jakie ego posiada.Bo dopiero teraz, po jej słowach uciekł,i bezsensownie zniżył się do jej poziomu , jednocześnie zostawiając rep. na lodzie.Za późno to wszystko.Zawodniczką jest niestety jedyną która się nadaje na coś więcej niż OL...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Wiktoria Morozova

Ostatnim trenerem który autorytetów gwiazd nie uznawał był Matlak, ale co się tam wydarzyło ze Skorupą a przede wszystkim Skowrońską to nie rozumiem do dnia dzisiejszego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.