Wątek dotyczący artykułu

WTA Dubaj: Garbine Muguruza po raz drugi w sezonie lepsza od Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska na III rundzie zakończyła zmagania w turnieju WTA Premier 5 rozgrywanym w Dubaju. Polska tenisistka po raz drugi w obecnym sezonie musiała uznać wyższość Garbiñe Muguruzy.

przeczytaj cały artykuł

Pottermaniack

Dziewczyna pracuje za trzech, wszystko podporządkowuje pracy i jeszcze ma czelność chodzić na players party. Ale zadziora. ;) Z dobrą tenisistką przegrała, wstydu nie ma. Szybkiego powrotu do zdrowia i powodzenia!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
aag

Nie, nikt jej tego nie zabrania. Mnie za to bawi tłumaczenie, że Aga przegrała, bo jest chora i zakatarzona (na twitterze mnóstwo takich komentarzy), a to nie jest prawda. Skoro była taka chora i taka słaba, to co robiła na players party? Najwyraźniej nie była obłożnie chora, bo siły na chałturzenie miała (nie sądzę, że dostanie karę finansową za absencję na pp, gdy jest chora :). Więc i na granie też. Aga dzisiaj przegrała, bo Garbine była lepsza, zagrała lepszy mecz i tyle, ot cała tajemnica. Mówienie, że Garbine wygrała, bo Aga jest chora jest tylko umniejszaniem zwycięstwu Garbine, które było zasłużone.

Co do felietonu to nic ciekawego tam nie było. Moja jedyna refleksja po przeczytaniu: Aga po tylu latach się wypaliła, ale co powiedzieć o Szarapowej? Gra jeszcze dłużej, jest tak samo długo w topie, jak Aga, a jednak Maszka osiąga coraz lepsze rezultaty i chociaż kiedyś nie potrafiła grać na mączce, dziś jest tam królową. Kiedyś nie zagrała by drop shota, a teraz? I dlaczego porównuję Agę do Maszki? Bo Maszki nie lubię, jej tenisa, jej dźwięków, ale zawsze, zawsze będę podziwiać ją za jej ducha walki i sportowy charakter, bo się nie poddaje i walczy do końca. Agę za to lubię jako tenisistkę i zawsze będę cenić, bo przez następne 10lat nie będziemy mieć takiej tenisistki, ale nie rozumiem tłumaczenia "Aga przegrywa, bo się wypaliła". Dla mnie to bez sensu. Nie przegrywa, bo jest wypalona. Przegrywa, bo reszta tenisistek gra lepiej. I tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Odniosłem inne wrażenie. ;) Oczywiście, że Garbine zagrała tego dnia lepiej. Ma papiery na czołową dziesiątkę, chętnie widziałbym ją w czołówce obok Keys. Wracając do Agnieszki, w poprzednim spotkaniu widać było jak na dyspozycję serwisową Agi wpłynęła jej niedyspozycja ogólna. Można więc chyba zaryzykować stwierdzenie, że w pełni sił grałoby się jej łatwiej. Co niekoniecznie pozwoliłoby jej wygrać mecz, ale to już tylko gdybanie. Jak cały ten komentarz od trzeciego zdania. ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Załamany Crzyjk

A ja widziałem, jak Karolinę zdemolowała Carla. Ona świetnie radzi sobie z grającymi podobnie siłaczkami, ale jak trafi na dobrą defensorkę, to kończą się jej atuty..

| Odpowiedz
blokuj
Muzza

Dlatego liczymy że w przyszłości się będzie liczyć, bo póki co każdej z tych zawodniczek coś brakuje, zazwyczaj cierpliwości :)

| Odpowiedz
blokuj
Załamany Crzyjk

Reszta tenisistek, takich jak Masza ma lepsze warunki fizyczne, treningów i całą resztę. Aga pochodzi z kraju, bez tradycji tenisowych i dopiero na studiach ma przyzwoitą opiekę i gdzie trenować w cieple. Wcześniej przez lata marzła w "balonie" i na pewno i to odbija się na jej zdrowiu. Po drugie co ma udział w oficjalnym spotkaniu, do wysiłku jaki jest potrzebny do wygrania meczu z trudną przeciwniczką? Zdrowa Aga, bez problemu radziła sobie z Garbine i dalej będzie sobie radzić, a to która wygra dane spotkanie zadecydują szczegóły, takie jak dyspozycja dnia, czy warunki gry.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.