Wątek dotyczący artykułu

Prokurator naraża życie prezesów PZPS?

Od ponad trzech miesięcy były prezes i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przebywają w areszcie śledczym w Warszawie. Ich stan zdrowia stale się pogarsza.

przeczytaj cały artykuł

Henryk Wspanialy

jacy oni biedni :( wypośćmy ich na wolność, przeprośmy że w ogóle do tego doszło i niech Nasz kraj im wypłaci grube miliony odszkodowań... bo przecież oni nic złego nie zrobili.... KPINA!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Jeżeli sąd i prokuratura działa "na zlecenie"(czyjeś tam..), jeżeli lekarze działają "na zlecenie" oskarżonych prezesów, to należałoby się zastanowić na czyje "zlecenie" funkcjonuje to, co nazywamy jeszcze państwem polskim, a niektórzy prominentni i mający wiedzę politycy od koryta, nazywali albo dzikim krajem, albo ".... i kamieni kupą".
Mam tylko nadzieję, że są jeszcze niezależni sędziowie i rzetelni prokuratorzy (choć pewnie im niełatwo), oraz uczciwi lekarze, których nie dopadła choroba "układu zamkniętego" połączona ze schizofrenicznym dążeniem do władzy i manią posiadania wszystkiego.
Panowie złapani za rękę z walizką pieniędzy wiadomego pochodzenia mogą dążyć poza aresztem tylko do "zalegalizowania" walizki. Nie dziwi mnie w tym przypadku ostrożność prokuratora w separacji wszechwładnych kiedyś prezesów - tym bardziej, że zarząd nie może nie stanąć za nimi murem - w końcu to jeden kolektyw (przynajmniej w jednej sprawie).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MWflower

A mnie dziwi,bo skoro to układy to walizkę zalegalizuje ktoś spoza tej dwójki,a prokurator wyjdzie na d....Jeżeli dowody były takie ewidentne,to panowie powinni już być po wyrokach.Jakieś inne ewentualne ich sprawki równie dobrze mogły być sprawdzane w czasie odsiadki wyroku za ten podobno ewidentny i udowodniony przekręt jak i przedłużającego się aresztu.Prokurator jest albo leń,albo "poszukiwacz".A już ten prezes to jakiś idiota:jechać z walizką łapówki w podróż służbową.....

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Z opisów wynikało, że kasa trafiła do prezesa właśnie w Katowicach, przy okazji podróży służbowej.. I że to wszystko było "przygotowane" pod prezesów, bo zgarnięto ich po wyjściu ze spotkania.
Pozostaje pytanie o motywację dającego (przymus służb przy okazji innych wykrytych interesów, stała współpraca ze służbami i inwigilacja środowiska... itd), w końcu to nie był pierwszy kontrakt PZPS-u z tą firmą, przy okazji którego przekazano "dowód wdzięczności" za udany biznes.
To w ogóle chyba pierwszy taki przypadek w polskich kryształowo czystych związkach sportowych, żeby tak wysoko postawiona persona została złapana "za rękę" z taką fortuną lewej kasy.

| Odpowiedz
blokuj
MWflower

No cóż nic na to nie poradzę,że nie dowierzam polskiej sprawiedliwości.Ilekroć tu przebywam ciągle coś się dzieje.Tylko zazwyczaj takie winy jak ta prezesów udowadniane latami kończą się niczym,/może poza zmarnowaną opinią nie tylko oskarżonych//.Coraz częściej mam wrażenie,że każe się za "batoniki",bo to łatwe a do tego taki delikwent zazwyczaj nie ma kasy i umiejętności żeby się bronić,a nie każe się,np,lekarza,czy urzędnika co miał za dużo procentów,komornika,który okradł rolnika ze środków jego pracy,czy skarbowca,który doprowadził do ruiny firm,bo to urzędnicy i coś ich tam chroni.Mam też wrażenie,że zbyt łatwo osądza się ludzi tylko z zawiści że mieli lepiej.Z mojego punktu widzenia na dziś panowie prezesi są niewinni,bo nikt mi nie udowodnił,że jest inaczej.A im dłużej będzie to udowadnianie trwało tym będzie trudniejsze i będzie wzbudzało coraz więcej wątpliwości.

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Ja powiem inaczej - nie dowierzam ludziom ze świecznika, chcącym uchodzić za elity, bo wielu z nich samych się dyskredytuje w nieoficjalnych wystąpieniach i różnych niekomfortowych wpadkach. I to niezależnie od pełnionych funkcji publicznych i opcji politycznych.
Niestety, etycznych elit nie ma, a to co mamy zakrawa na wyścig szczurowych ścigantów w walce o wpływy, stołki i osobiste profity.
Irytuje mnie też tendencyjność przekazu medialnego, która świadczy o kompletnym zagubieniu obywatelskiej roli mediów, jako czwartej władzy.
Niestety, tu również wygrywa kasa i chęć zaistnienia.
Jednakże w każdym środowisku znajdą się jednostki odbiegające od głośnych standardów i "głupio rzetelnie" pełniące swoje funkcje zgodnie z powołaniem.
I takich ludzi szkoda przez brak zaufania do całej reszty.

| Odpowiedz
blokuj
MWflower

Pełna zgoda,ale kasa właściwie wszędzie jest głównym powodem działania.Mam jednak wrażenie,że nigdzie tak bardzo jak w Polsce nie budzi w ludziach takiej zawiści.Zamiast się zastanawiać co zrobić żeby mieć więcej Polacy się zastanawiają jak dowalić temu co ma więcej,a jak jeszcze można takiego o coś oskarżyć,to jest dopiero frajda/abstrahując od słuszności zarzutów,czy jej braku/.

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Moim zdaniem Polaków irytuje to, że są okradani w białych rękawiczkach, w bezczelny i arogancki sposób, z magią frazesów na ustach złodziei i nie mogą temu przeciwdziałać.
Bezsilność jest źródłem wszelkich niekontrolowanych zachowań.
Buta klasy "posiadaczy", zrodzonej z systemu pełnienia władzy, sięga absurdu, więc trudno się dziwić skrajnym opiniom.

| Odpowiedz
blokuj
MWflower

I znowu zgoda,tylko jak to zmienić? Oskarżając wszystkich o wszystko można zniszczyć nawet te resztki idealistów,które gdzieś tam chyba jeszcze są.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.