Wątek dotyczący artykułu

Błaszczykowski - persona non grata?

Według medialnych doniesień Jakub Błaszczykowski nie otrzyma powołania na mecz eliminacyjny Euro 2016 z Irlandią (29 marca).

przeczytaj cały artykuł

lancet1

Tym razem mam zaufanie do trenera. Kadra jest zgrana,chłopaki póki co chcą grać kapitan jest zadowolony z siebie, a koledzy z niego. Nikt nie narzeka, że zbyt mało darmowych biletów dostał, wierzę, że Nawałka to wszystko przemyślał za posunięcia kadrowe budzi respekt i szacunek w drużynie. Kibicuję kadrze i liczę na zwycięstwa. Mamy zalążek dobrej drużyny. Ci którzy myślą, że mogą stosować "falę" w drużynie niech pokornieją.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kaytek RSKŻ

Jestem przekonany, że Nawałka nie zrezygnował z Kuby definitywnie i gdy będzie on regularnie grał to dostanie powołanie. Spodziewam się powrotu Kuby na mecz z Gruzją. Na ten moment Kuba jedyne co ma do zaoferowania to możliwość popsucia atmosfery. Jeśli osiągnie odpowiednią formę wróci i wtedy jego zadaniem będzie a) dostosować się do reguł wypracowanych na poprzednich zgrupowaniach b) dawanie z siebie 200% bo w końcu gra dla kadry narodowej. Fakty świadczą na korzyść obecnego porządku. Kadra pod panowaniem Kuby stała w miejscu. Na nic było jego szarpanie kiedy nie umiał pociągnąć za sobą drużyny. Jeśli natomiast będzie miał problem się dostosować no to cóż kadra to nie jest prywatny folwark poszczególnych zawodników. To selekcjoner i to on ustala zasady. Decyduj grasz dla kraju czy dla osobistego splendoru bycia kapitanem i bohaterem w jednym?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pablo80 - RSKZ

dawanie z siebie 200% bo w końcu gra dla kadry narodowej.

Wymienisz jeden mecz w którym Kuba nie dawał z siebie 200% ?
Decyzja Nawałki jest poza boiskowa. Nie mam co do tego wątpliwości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Kaytek RSKŻ

Czy ja gdzieś stwierdziłem, że nie dawał? Nawet we wpisie na który odpowiedziałeś pisałem o tym że "szarpał" tylko że niewiele z tego wynikało. Bo po prostu kapitanem był miernym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
pablo80 - RSKZ

Wraz z kontuzją Błaszcza, nastąpiło przegrupowanie w kadrze. Przejście na bardziej ofensywną grę pobudziło kadrę. Oczywiście nie na każdego dane ustawienie będzie się sprawdzać. Z Niemcami wygraliśmy dzięki zabójczej skuteczności i szczęściu w defensywie. Tak samo jak Szkocja wygrała rok temu z nami. Co by było z Kubą w składzie? Tego nie wiemy, ale jest to nasz jedyny piłkarz ofensywny który potrafi i przechodzi przeciwnika zwodem, reszta opiera się na szybkości. Nie powoływanie takiego zawodnika nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale każdy polski selekcjoner z kogoś rezygnował, czy też nie widział go w swojej kadrze. Karać za ambicje? Piłka widziała już i takie przypadki. Johan Cruyff nie pojechał na Mistrzostwa Świata do Argentyny, bo nie dostał opaski kapitana. Jak na razie Nawałka tworzy solidną ekipę i... zraża do siebie kolejnych zawodników. Oby mu kiedyś piłkarzy nie brakło...
a o co chodzi z tym miernym kapitanem?

| Odpowiedz
blokuj
Kaytek RSKŻ

Nawałka zraża do siebie... No jasne nie powołał Kuby teraz bo uważa że tak jest teraz lepiej co nie znaczy, że nie powoła go już nigdy. A jeśli Kuba to obrażalska panienka to faktycznie mógł się zrazić. Kuba był miernym kapitanem. A tekst o biletach tylko podkreśla jego słabość. Argumenty typu ...ale to on jako jedyny harował i szarpał etc. mnie nie przekonują bo kapitan powinien umieć tak wpłynąć na resztę zawodników by harowali razem z nim. Kuba to dobry piłkarz a jak na nasze warunki nawet bardzo dobry. Jest potrzebny kadrze ale nie jako kapitan i z tym musi się pogodzić. W tym momencie nie jest w formie a rana po stracie pozycji jest jeszcze otwarta więc sądzę że na ten moment mógłby jedynie działać destrukcyjnie na team spirit.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.