Wątek dotyczący artykułu

Puchar CEV: Żygadło i spółka oddalili się od złota - relacja z meczu Trentino Volley - Dynamo Moskwa

W pierwszym meczu finałowym Pucharu CEV, włoskie Trentino Volley, którego barwy reprezentuje polski rozgrywający Łukasz Żygadło, przegrało we własnej hali z Dynamem Moskwa z Rosji.

przeczytaj cały artykuł

Wino1901

A co mamy twierdzić? Jeśli chodzi Ci o to, że ZAKSA przegrała z Trentino a Dinamo Moskwa Trentino nie pozostawiło złudzeń, to polecam zerknąć na rozstawienie zespołów w tabelach (zwłaszcza po fazie zasadniczej, która chyba najlepiej oddaje rzeczywiste miejsce danego zespołu w danej lidze). Jak zerkniemy na tabele, to automatycznie widzimy, że ZAKSA zajmowała 7 miejsce w Pluslidze, Dinamo Moskwa 3 miejsce w Superlidze, zaś Trentino 1 miejsce w Serie A. Myślę, że również dobrze Novyi Urengoi (7 zespół po sezonie zasadniczym Superligi) mógłby przegrać z Trento. Nie zmienia to jednak faktu, że ciężko jest metodą zero-jedynkową określić, która z lig jest najlepsza. Mnie cieszy, że włoska spada. Dziś jednak nie odważyłbym się jednoznacznie określić, która liga jest najlepsza. Uważam, biorąc pod uwagę standardy europejskie, że nadal najlepszymi pozostają: rosyjska, polska, włoska (kolejność losowa) i raczej ciężko ustalić jednoznacznie, która z nich jest najlepsza. Oczywiście ten optymizm pozwalają zachować tegoroczne wyniki zespołów PLusligi - pozostaje kwestia czy będziemy w stanie te wyniki powtórzyć w kolejnych latach, czy to raczej wypadek przy pracy zespołów włoskich i rosyjskich...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaet

Ja myślę, że odpowiedź jest stosunkowo prosta i nie ma co tutaj kombinować. Rosjanie z pucharem LM i Rosjanie najprawdopodobniej z pucharem CEV. Polską ligę możemy chyba obecnie sklasyfikować na drugim miejscu w Europie i z tego też trzeba się cieszyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wino1901

Ale 2 zespoły z Plusligi w F4 LM, wyeliminowanie Lokomotiwu i Lube Trei o czymś świadczy. Ja nie popieram metody zero-jedynkowej w ocenie wartości lig. Uważam, że jednoznaczna ocena, która liga jest najmocniejsza nie jest możliwa, natomiast na pewno powinniśmy skończyć z kompleksami na tym tle...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
artzuk

Naprawdę nie widzisz tego że polska liga koło rosojskiej to "nie stała" no może tylko stała.
Ja bym bardzo chciał żeby to PL rządziła i nawet pocichu na to liczyłem ale dostałem kubeł zimnej wody.
Na spokojnie przeanalizuj ile pucharów zdobyły w ostatnich latach drużyny PL a ile z Rosji. Mam tu na myśli LM i CEV bo tu chce się grać najlepszym.
Kiedy dochodzi do tych meczów naj naj to z Ruskim zawsze mamy w trąbe niestety.
A Zaksa przegrała z Trentino dla mnie jednak stosunkowo Gładko w dwumeczu a tydzień póżniej to Trentino zostało rozje..ne przez Moskwe. Wiadomo że chłopaki z Włoch jadą do Moskwy na "wycieczke" przyjma na klatke gładkie 3:0.i sprawie
Włoską lige to dogoniliśmy a Ruska niestety odjechała !!
Także układ sił jest naprawdę taki
1 ROSJA
2 POLSKA=WłOSKA
4 TURECKA
długo długo nic
i reszta

| Odpowiedz
blokuj
artzuk

No to ile pucharów LM i CEV za lata 2010-2015 stoi w gablotach polskich klubów a ile w Rosyjskich?
Po prostu przelicz dane i napisz wynik
Mała podpowiedż POLSKA= 0, null.
A nawet niechce mi się sprawdzac dokładnie ale na oko w ROSYJSKICH gablotach za 5 lat na 10 możliwych stoi 7 lub 8 pucharów....
Różnica trochę jest nieprawdaż?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.