Wątek dotyczący artykułu

Duże zmiany w Gwardii, przychodzi Mindaugas Tarcijonas

PE Gwardię Opole po awansie do PGNiG Superligi czekają duże zmiany kadrowe. Połowa zawodników, która w tym sezonie reprezentowała barwy pierwszoligowego zespołu pożegna się z Opolem.

przeczytaj cały artykuł

tatarzyn

Jak zwykle w "cudownym" stylu Gwardia awansowała do SL.Scenariusz się powtarza: każdy menedżer, trener chce ugrać coś dla siebie. W głębokim poważaniu maja panowie zapał, poświecenie, ducha drużyny. Liczy się bezwzględna mamona. Toż to skandal aby król strzelców wielki dosłownie i w przenośni LASOŃ dostał wilczy bilet. Trenerowi powaliło się w główce albo jest bezwzględną szują żeby gościa najbardziej bramkostrzelnego najzwyczajniej w świecie wypier.....! Jeszcze za nim zatęskni i odbije się mu to czkawką. Pan kuptel rok temu miał być lekiem na całe zło, który miał uzdrowić postkomunistyczną skamielinę ale nowe okazało się obrzydliwie interesowne, za wszelką cenę preferujące swoje małe układziki. Obrzydlistwo!!! Miał być to młody, prężny spoza różnych układów a okazał się trenerem forsującym swoje interesy.Szkoda, że rok temu zarząd nie pomyślał o trenerze, opolaninie Piotrze Przybeckim. Jako trener byłby porównywalny, kierowałby nim regionalny patriotyzm, który by nie pozbawił Gwardii rzeszy rodzimych piłkarzy. Początek rządów kuptela pozbawił Gwardię wieli dobrych zawodników /Romantowski zamieniony na Buchcica - porażka!!!/ Na końcu też się nie popisał bo wspomniany Lasoń i Płócienniczak wystawieni na aut to nie fair.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cbc

W jakim Ty świecie żyjesz? To, że rzucił dużo bramek w I lidze nie oznacza, że jest gwarantem skuteczności w Superlidze. Od dłuższego czasu widać u Lasonia gorszą dynamikę i kondycję. Facet jest nie pierwszej młodości i swoją szansę już miał. Skończył mu się kontrakt i nie został przedłużony. Tyle. Gwardia to nie jest organizacja charytatywno-przyjacielska, żeby pozostawiać w swoich szeregach zawodników tylko za zasługi. Ma być skutecznie i mają być wyniki. Ja nie mówię, żeby wyrzucać graczy "na zbity pysk", bo to nie o to chodzi. Ale trzeba się umieć pożegnać z honorem, podziękować za współpracę i iść dalej. Nikt tu do nikogo nie może mieć pretensji. Kuptel realizuje swoją wizję i dajmy mu na to szansę. Ludzie, pseudo-specjaliści opanujcie się, ochłońcie i zastanówcie chwilę. Gość tak naprawdę dopiero teraz będzie mógł się wykazać. Dotychczas de facto zrealizował wszystkie cele, najpewniej wygra ligę z kompletem zwycięstw, wprowadza młodych. Jeżeli sądzisz, że ten Przybecki, który większość życia spędził za granicą kierowałby się lokalnym patriotyzmem w doborze zawodników to jesteś zwyczajnie naiwny...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wojak Szejk z Karatu

Pseudo-specjalista chce nadmienić, że nie jest to tak jak opisujesz kolego... Być może nie będzie Ci dane nigdy poznać faktów, które rzucają nieco inne światło na niektóre decyzje, ale ja z nimi też nie zamierzam na ten moment dyskutować, bo w końcu nie ja biorę za to odpowiedzialności. Szkoda tylko, że te informacje w takim czasie i w takich okolicznościach zostały puszczone w eter !! Ponadto, na pewne ustalenia strony się umawiają, a co innego wychodzi potem w praniu. Ja życzyłbym sobie i kibicom Gwardii, żebyśmy nie musieli mieć dzisiaj takich problemów, kogo "wystawić" za drzwi, tylko kogo przywitać na progu. To po pierwsze. Po drugie, faktem jest, że Zarząd Gwardii elegancko zachowuje się z reguły wobec swoich graczy, jeśli chodzi o rozliczenia finansowe, za co jest chwalony i dobrze byłoby, żeby ten PR również był pozytywny, jeśli chodzi o "podziękowania" za grę. Teraz jeśli w świat pójdą nieco inne informacje, to taka reputacja może być nieco osłabiona - to po drugie. Osobiście jeśli mogę na chwilę zamienić się w "selekcjonera", to stwierdzam, że w tym sezonie, formę superligową w każdym właściwie meczu prezentował tylko i wyłącznie Malcher, a idąc tym tropem "nominacji", każdy zawodnik powinien dostać wilczy bilet. Chciałbym tylko zobaczyć w przyszłym sezonie skład, który w żaden sposób nie będzie "umoczony politycznie" w stajni obecnego menegera. Robimy szkółki Mini Handball Ligi, mamy jakieś tam zaplecze w postaci juniorów, ale jeśli co rok będzie wymiana składu, to chyba daleko się tak nie da pograć, bo od września do grudnia będziemy słyszeć, że zawodnicy się jeszcze "nie zgrali", potem od lutego do kwietnia, że się "przerobili", a w maju znów przywitamy I ligę i "apiać od nowa"... Dla jasności, nie podważam w żaden sposób umiejętności zawodników, którzy zostają i tych którzy muszą się pożegnać z Klubem, ani też nie wątpię w trenerskiego nosa Rafała Kuptela i Michała Skórskiego, ale pewne sprawy powinny zostać inaczej załatwione. Choćby po to, żeby zawodnicy w styczniu czy lutym, wiedząc, że znikną z Gwardii, mogli przyjąć intratne propozycje, a o tym nikt nie pomyślał niestety. Poza tym, zostają dwa mecze do końca. Oczywiście nie wierzę w teorię spiskową, że któreś z tych spotkań przez "sytuację" w klubie zostanie przegrany, bo przecież zawodnicy, to nie amatorzy i te kwestie nie powinny mieć wpływu na postawę boiskową, aczkolwiek wiadomo, że to w głowie i nogach zostaje... Jednakże niesmak po przegranej pozostałby na długo...Oj na długo... Poza tym, co to dało, że taki komunikat o zmianach personalnych pojawił się na dwie kolejki przed końcem ?? Co było powodem takich pospiesznych informacji o zakończeniu kontraktów ? Co zmieniło te dwa tygodnie ?? To budzi największe kontrowersje, bo w tej sytuacji, szumne zapowiedzi, że budowana kadra na Super Ligę w sezonie 2014/2015 miała wskazać nowych liderów, a póki co z "nowych" zostanie Trojanowski, Rumniak, Simić i Jankowski, a pozostali zawodnicy przyszli nabrać "doświadczenia" u boku starszych kolegów, nie wnosząc nic specjalnego do drużyny. Ponadto kibice mieli też pewne plany z organizacją pożegnania dla zawodników i podziękowania za dobry sezon, a w obecnej sytuacji, po takich działaniach nie zdziwię się jak po ostatnim gwizdku w Ostrowie Wlkp. większość spakuje się, zawinie na pięcie, powie : "dzięx, na razie, do następnego" i więcej chłopa nie zobaczymy. Ktoś z KK też sobie musiał zadać trochę trudu nad planowaniem i organizacją eventu, tylko po to, żeby w jednej chwili dowiedzieć się, że "świętowania" nie będzie. Zobaczymy jeszcze jak w Opolu, przy Bulwarach Odrzańskich (sobota 25.04.) podczas Dni Opola zaprezentuje się nasza drużyna i jaka panuje wewnątrz atmosfera, bo może się okazać, że faktycznie na "stypę" nikt nie zechce przyjść, bo i po co...

| Odpowiedz
blokuj
o_biektywny

To jeśli pozwolisz, zastanawiałeś sie może skąd pojawiła się informacja??? Bo jakoś ani trenerzy ani zarząd nie wydali do tej pory zadnego oficjalnego oświadczenia. Poza tym piszesz najpierw, że informacja powinna iść do zawodników w styczniu, żeby mogli szukać klubów, a za chwile piszesz czemu infomacja poszla na dwa mecze przed końcem sezonu. Czyli właściwie o co chodzi, w styczniu, czy może w czerwcu, a wtedy z pewnoscia bys napisał, że za późno, bo teraz już nie znajda klubów.... i tak źle i tak nie dobrze. Każdy czas jest zły. a jeśli chodzi o "swietowanie" to jaki widzisz problem??? Podziekujmy im wszystkim za fajny sezon, bo wszyscy na to zasłuzyli. Jezeli z góry założysz, ze bedzie "stypa" to moze rzeczywiście zostań w domu.

| Odpowiedz
blokuj
Wojak Szejk z Karatu

Skąd Ty wiesz jaka poszła informacja do zawodników od trenerów czy od Zarządu ?? No skąd ?? Poza tym brak jakiejkolwiek logiki w Twojej wypowiedzi. Cytując moje wypowiedzi najpierw zechciej je dwa razy przeczytać, a jeśli dalej czegoś nie rozumiesz to jeszcze raz i tak do skutku ! Jeśli piszę, że informacja w styczniu o nieprzedłużaniu kontraktu byłaby lepsza dla wszystkich, to znaczy, że wtedy każdy wie jak się dostosować do takiej sytuacji, a coś zrobione jest ad hoc, nie daje pola manewru. Czy to zrozumiałe, czy tez ciężko "zajarzyć" ? Odnoszę wrażenie, że nie czytasz tekstu ze zrozumieniem, a ja pomimo tego, że piszę dużo, raczej wypowiadam się składnie. Ostatnia sprawa, żeby zamknąć ten temat. Nie mów mi, gdzie mam zostać w sobotę, bo w przeciwieństwie do Ciebie nie opuściłem żadnego meczu Gwardii ! Na większości wyjazdów też byłem, a Ciebie jakoś nie kojarzę... Jak chcesz to pojedź z nami do Ostrowa i po drodze mi to wszystko wytłumaczysz. OK ? Ostatnie zdanie. Dzisiaj na trybunach była stypa i mizerna frekwencja... Czyli przewidziałem... Zaraz pewnie i tak wysnujesz własną teorię na ten temat, zatem nie gniewaj się, ale dyskutował z Tobą nie będę.

| Odpowiedz
blokuj
Gwizd

O czym Ty piszesz człowieku? "Od dłuższego czasu widać u Lasonia gorszą dynamikę i kondycję." Ja natomiast chciałbym z taką dynamiką być najlepszym zawodnikiem drużyny. A co powiedzieć o innych co zostają w Gwardii?? Że już kompletnie się nie nadają?? Że totalne dno?? Bo skoro według Ciebie facet się ledwo rusza, a jest najlepszy w drużynie to chyba trzeba by tak powiedzieć i wypierniczyć całą resztę z zespołu prawda?
Druga sprawa jest taka, że Lasoń w debiutanckim sezonie w Gwardii był 2 strzelcem drużyny mimo znacznie mniej rozegranych spotkań od innych zawodników to chyba o czymś świadczy?? Więc nie pisz, że sobie w Superlidze nie poradziłby bo daje sobie rękę obciąć, że byłby też w czołówce najlepszych zawodników drużyny jak nie jej najlepszym strzelcem. A pisanie, że nie zostawia się kogoś za zasługi to jakieś brednie. Zawodnik jest najlepszym strzelcem drużyny od dwóch sezonów, tyrał w obronie za dwóch a Ty piszesz o zasługach? Jakby w tym sezonie nie rzucił żadnej bramki a by go w Gwardii zostawili to można wtedy przytoczyć powiedzenie, że zostaje "za zasługi", ale on człowieku był najlepszym zawodnikiem drużyny na przestrzeni dwóch sezonów czyli Superligi i 1 ligi. A przecież w drużynie z Opola nie było tak zwanych "ogórków". Byli medaliści MP jak i zawodnicy z LM, a mimo tego ten "nie pierwszej młodości facet z gorszą dynamiką i kondycją" wciągnął ich wszystkich nosem... Także trochę zrozumienia proponuje do sytuacji...

| Odpowiedz
blokuj
o_biektywny

Trochę Cię poniosło, rzucasz takie teksty, że na Twoim miejscu bym się zastanowi. Chyba Tobie się w główce przewróciło, bo rzucanie takimi słowami trochę nie przystoi. Poczytaj kolego innych na tym forum i zastanów się następnym razem 5 razy zanim coś takiego napiszesz. I tak na marginesie, nie uczyli Cię w szkole, że nazwiska piszemy z dużej litery.....

| Odpowiedz
blokuj
Wojak Szejk z Karatu

A co kolega tatarzyn napisał takiego, że odstaje to od "standardów" na tym forum, bo ja jakoś nie zauważyłem... albo czytam wspak...Chyba nikogo nie obraził swoją wypowiedzią, może tylko nieco siarczyście określił swoje emocje. Choć jak mniemam są w tych wypowiedziach faktycznie zbyt daleko idące wnioski i jak na moje oko nieco bardziej zakrzywione w realiach czasoprzestrzeni :) Tak tylko pytam, żebym wiedział na przyszłość, co jest tematem wrażliwym, którego nie powinno się poruszać...

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.