Wątek dotyczący artykułu

PZM wyjaśnia i przeprasza

PZM w oświadczeniu wysłanym do mediów i podpisanym przez Andrzeja Witkowskiego wyjaśnia, kto zawinił przy przygotowaniu toru na sobotni turniej

przeczytaj cały artykuł

Murek

Panowie po co nasze komentarze i tak nic nie dadzą ,moze by tak z raz olac Gp w Polsce i nikt z nas nie przyjdzie na stadion? Może wtedy PZMot zrozumie kto tu jest najważniejszym sponsorem tego sportu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Krzyżacy RSKŻ

owszem ale nie teraz gdy umowy są podpisane a kluby nie sa niczemu winne. BSI kasę juz dostała i tak naprawdę bojkotujesz nie GP tylko polski klub. myślę, że kluby już więcej umowy nie przedłużą

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Dariusz Modrzejewski

tak tylko BSI od kilku lat robi z Polski pośmiewisko a mimo to nadal kluby podpisują umowy ( zakazy startów w mistrzostwach Europy, tłumiki). I co stale tak będziemy mówić, że BSI kasę już dostała? Dajemy się dym... i tyle. Kluby podpisują i nadal będą. Jak Ty chcesz nabijać kabzy Angolom i innym to nikt Tobie nie zabroni ale ja już od 3 lat dziękuję za produkt tych panów!.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Murek

Bo jesteśmy narodem w du..e bitym ,tak samo jak wczoraj czytałem ze bezrobocie zmalało ??? buhahah bezrobocie nie zmalało tylko ląduje na heathrow

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Murek

Problemy ?Jakie? Ty chyba żyjesz w innym świecie i zapominasz kto jest potentatem w zuzlu , kto posiada najsilniejszą lige i kto ma największa publiczność.Czaisz co do Ciebie pisze?Czy wypadłeś Olsenowi spod ogona?

| Odpowiedz
blokuj
BadAngel

A może przyjmij do wiadomości, że w budżet klubu z Torunia wliczony jest zysk z biletów na GP. Bojkot tej imprezy w naszym mieście będzie oznaczać problem dla KS Toruń, a nie dla BSI, które dostało już od miasta kasę za licencję. Więc może zaczaj co ja do Ciebie piszę.

| Odpowiedz
blokuj
żółtoniebieski czesio

Ale jak będzie komplet bo tacy jak Ty wielkodusznie pójdą, a klub zobaczy że jest komplet i znowu podpisze na 5 lat, a BSI dalej będzie doić polski żużel i ośmieszać Polskę, to Ty znowu będziesz posłusznie 5 lat chodził, żeby "klub nie miał kłopotów"? Odpowiedz, bo mnie to ciekawi.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Tak, jak będę miał okazję to pójdę. To świetne zawody i nie widzę powodu, żeby je bojkotować. A po wtopie na Narodowym One Sport ma szansę zawalczyć o GP. Bojkot to nie rozwiązanie, tylko dąsy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
żółtoniebieski czesio

Dopóki nie będzie normalności czyli 1zawodnik=1klub uważam te zawody za kpinę, więc nie pójdę. Ale daję szansę tym zawodom pod warunkiem, że FIM będzie konsekwentne w swoich planach ograniczenia jazdy zawodników dla wielu klubów jednocześnie. Oczywiscie zawodnicy będą szczekać na początku jak zawsze gdy im się z koryta lekko zabiera, a nie myślą że za parę lat ta impreza mogłaby miliony przynosić. Zobaczymy jak to się ułoży. Tu liczę mocno na FIM. Na razie to nie ma racji bytu. Pozdrawiam i uciekam spać, bo jutro do pracy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Maverick RSKŻ

Facet może powiesz coś o płaczkach w kevlarach, skoro byłeś na tym feralnym GP. Co to ma być? Żużel, czy wyścigi torowe? pierdzielisz 3 po 3 na BSI, Angoli itd. a może tak przyjrzał byś się zawodnikom, co? Divy od siedmiu boleści, tor im się nie podobał. To poszukaj na YT żużel z lat 70tych, 80tych, 90tych...poszukaj tam dmuchawców, bezpiecznych betonowych, równych jak stół torów....poszukaj, może zobaczysz prawdziwych facetów z jajami co potrafili się ścigać ryjąc rów tektoniczny silnikiem w nawierzchni. I potrafili wyprzedzać! To że Olsen i BSI dali ciała w Wawie to jedno, ale fochy gwiazdorów to dopiero kabaret. Andrzej Huszcza jak to oglądał, to pewnie telewizor przez okno wyrzucił. Bez odbioru.

| Odpowiedz
blokuj
mały czarny

Kolego masz racje. Zawodnicy są tak samo w tym umoczeni. Myslę ze jeszcze przed zawodami byli umówieni ze mają odjechać minmim 12 biegów. Potem przyklepali to w przerwie i do domu

| Odpowiedz
blokuj
Maverick RSKŻ

Wiec gdzie tu wina BSI? Olsen dał d..y z torem (choć nie był tragiczny) i maszyna startową. To nie BSI napluło nam w twarz, tylko PEŁNĄ GĘBA PROFESJONALIŚCI-ZAWODNICY. Teraz wytłumacz, dlaczego chcesz bojkotu?

| Odpowiedz
blokuj
mały czarny

Chce bojkotu bo BSI nie wyciagnie konsekwencji od podwykonawcy gangu olsena, to jedna klita jest. A zawodnicy byli z tą klitą umówieni na szwindel juz przed zawodami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
eddy

Maverick masz duzo racji , ale to byly inne czasy! Porownujesz to do lat 70-tych ale zapominasz o tym ze to byly zupelnie ,tory , a pod ramami inne silniki o calkowicie odmiennej charakterystyce ,ktore nie mialy takiego kopa jak dzis i latwiej bylo nad nimi panowac! Ponadto to byla szlaka ,ktora jak w baniak oberwales siedzac na wirazu to przez caly tydzien odczuwales , a nie jakie sjenity , czy inne srutu -tutu, mieszanki ,i inne cuda ,ktore sie na dzis ...sie stosuje, wiec nie widze sensu Szanowny Kolego ,aby to porownywac! Z Szacunkiem ,pozdrawiam ...eddy.

| Odpowiedz
blokuj
Maverick RSKŻ

Cześć Eddy, nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, że wcale prędkości się nie zwiększyły, no może troszkę. Ale że silniki są dużo mocniejsze to fakt i z tym nie polemizuję. Natomiast chodzi mi o to, że w wcześniejszych latach nie było takich zabezpieczeń różnego typu od osobistych (pod kevlarem) po dmuchawce na ogrodzeniu. Same tory są dużo lepiej przygotowywane i o wiele bezpieczniejsze niż kiedyś, choćby z 10 lat temu. Ale nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by zawodnicy robili takie cyrki! Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu ten sport był o wiele niebezpieczniejszy niż obecnie. I zobacz, taki junior Zmarzlik, na tym kartoflisku niezdanym do jeżdżenia wykręcił najlepszy czas dnia. Nie Kasprzak, nie Hampel, nie Dziki Nicki czy Holder, ale junior. I zgadzam się z Przemkiem, nightem, że gdyby zawody trwały nadal, to pierwsze skrzypce grali by Zmarzlik z Pietrkiem. A nie rozkapryszone baleriny, co nie maja siły w łapkach utrzymać motocykla. Eddy, na duzo bardziej tandetnych torach w GP jechali poza Polską i takich "jajec" nie było.

| Odpowiedz
blokuj
eddy

Masz duzo racji Kolego ,ale pozwol sobie wytlumaczyc pare spraw ,bo zanim wyjechalem z kraju to dosc blisko bylem na przelomie lat 80-90 -tych jesli chodzi o zmiany jakie w naszym rodzimym zuzlu zachodzily.Primo : kiedy poszla rewolucja w sprzecie (weslakee, goddeny) to mielismy tylko Javy ,i ogadalismy plecy innych na kazdych miedzynarodowych zawodach , pomimo ze Jankowski byl jednym z fabrycznych jezdzow tej firmy. Pepiki twardo nie udostepniajac nam dostepu do najlepszych rozwiazan lali nam tylki gdzie ,tylko sie dalo ,z wiadomych wzgledow! Dlatego do dzis sie pamieta takich Kacperow ,i innych knedlikow.Motor Lublin sciagnal Hansa Nielsena, pozniej za ich przykladem inne kluby pozyskaly nastepne gwiazdy swiatowego speedwaya , i wtedy sila rzeczy musial nastapic postep technologiczny w naszym rodzimym zuzlu. Secundo , ze zmianami w sprzecie poszly tez zmiany na torach , powszechnie znana nam szlaka musiala ustapic miejsca temu co na dzis ogladamy. A co ogladamy? Wszystko ! Teraz to mozna kombinowac! , robic kope po jaja , albo beton ,przestawiac mecze ,robic takie a nie inne tory aby przyjezdnym odechcialo sie jechac , i wiele innych ,przewalek Szanowny Kolego aby tylko wyjsc na swoje ! I taka jest niestety prawda ! Z szacunkiem i pozdrowieniami ..eddy.

| Odpowiedz
blokuj
eddy

W uzupelnieniu tylko dodam Maverick : stad sie wziela nazwa tego sportu ,poniewaz sie jedzilo na szlace czyli na zuzlu , jako odpadzie pozostalym po po wytopie rudy z wielkich piecow , a na dzis to jak to sie powinno nazywac? Moze sjenit? Bo normalnej ..szlaki w tym to na ..lekarswo, szukac!Pozdrowka .

| Odpowiedz
blokuj
eddy

Dzieki serdeczne! Jesli masz z Nim kontakt prosze serdecznie Go pozdrowic z calego serducha od ..eddego.Dzieki.

| Odpowiedz
blokuj
Maverick RSKŻ

Dlatego ja nigdy nie skrytykowałem toru w Lesznie, nawet jak robili grzęzawisko. Niestety, ale Falubazy mieli rację za "panowania" w parkingu Piotra Żyty - trzeba umieć jechać na każdym torze, w każdych warunkach. A upewniła mnie w tym przekonaniu wypowiedź Andrzeja Huszczy, który po płaczach klubu z Zielonego Wzgórza na gorzowski tor, nie zostawił na nich suchej nitki.

| Odpowiedz
blokuj
eddy

Dodam tylko Kolego ze w tych latach ,kiedy sie jechalo na zwyklej szlace tez pogoda robila swoje , a mecze sporadycznie byly odwolywane ! I nie bylo potrzeba zadnych komisarzy torow, !

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Czy to, że na nieprzygotowanym torze objechano na przymus, z przerwami i upadkami 12 biegów, w warunkach niegodnych poziomu sportowego mistrzostw świata, bez właściwego zabezpieczenia technicznego imprezy w porównaniu z cenami wejściówek i reklamą w programie, ubezwłasnowolnia kupującego bilet? Nie sądzę.
Bojkot jest bez sensu, ale wysłanie wezwania do zwrotu kosztów do PZM niewiele kosztuje.
Szkoda tej bandzie odpuścić - Witkowski jest ich pionkiem.
To tylko pokazuje w jak głębokim uszanowaniu mają sportową wartość zawodów - kasa ma się zgadzać - wszystkim, oprócz widza. I jeźdźców.

| Odpowiedz
blokuj
Maverick RSKŻ

Czesio, pogięło tobie rozum? Właśnie powinniśmy stawić się w Gorzowie i Toruniu w NADKOMPLECIE! A olać totalnie wszystkie zagraniczne GP. Jak BSI zobaczy pusty stadion w Pradze, czy innym mieście, wtedy zrozumieją. W takiej Pradze ponad połowa kibiców jest z Polski. Bojkotując GP w kraju pogrążasz finansowo swój klub.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Dariusz Modrzejewski

a co im szkodzi, skoro za taką Pragę też pieniądze dostają prędzej. Tak stawiajcie się w nadkompletach ku ogromnej radości pijawek z BSI, a za 2 lata zróbmy GP w 5 miastach Polski i nadal wszyscy klepcie się po plecach, a tak podobno ich nie lubicie.

| Odpowiedz
blokuj
Dariusz Modrzejewski

jakich trupach? Wyraziłem swoje zdanie a Tobie nie musi się ono podobać. A ja mam gdzieś, że ładujesz swoje zarobione pieniądze ludziom, którzy mają Cię w głębokim poważaniu.... A ja szanuję swoje pieniądze i dlatego Angole ich już więcej nie zobaczą. A poprzednio i również twój klub wspomagałem bo byłem na GP w Gorzowie. Tylko w pewnym momencie trzeba powiedzieć dosyć a nie co roku okłamywać siebie to już ostatni raz. Twój klub martwi się czy zarobi a cwani Angole bez ryzyka wiedzą, że mają kasę! Skoro według Ciebie to jest partnerstwo między twoim klubem a BSI to gratuluję Tobie krótkowzroczności! Skoro tak kochają twój Gorzów dlaczego nie podzielą się zyskami czy stratami w zależności od frekwencji? Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Maverick RSKŻ

Rozumiem, że szanujesz swoje pieniądze. Więc bądź konsekwentny i nie kupuj biletu na ligę, nie podpisuj umowy na program sportowy pokazujący lige i GP. Tak jak zawodnicy napluli tobie w twarz na narodowym, to bsi daleko w tyle. Więc jak powiedziałes, szanuj siebie i swoje pieniądze. Bądź konsekwentny.

| Odpowiedz
blokuj
Dariusz Modrzejewski

Nie rozumiem twojego toku rozumowania. Co ma liga do GP? W lidze nie wkładają brudnych paluchów Angole z BSI. To jest nasza liga, nasz produkt! Nie wiem co zrobili Tobie zawodnicy na narodowym, bo ja tego nie oglądałem! Dla mnie GP skończyło się po aferach tłumikowych, próbach zakazu startu żużlowców w IME. Ty masz swoje zdanie ja swoje i zakończmy temat. Dobranoc.

| Odpowiedz
blokuj
Dariusz Modrzejewski

Nie chodzi mi tu o zawodników tylko o BSI i doskonale o tym wiesz. To ty poczułeś się wielce urażony zachowaniem zawodników na narodowym a nie ja. Po co mi wmawiasz jakieś swoje dziwne racje. Ty masz swoje zdanie ja swoje i niech tak zostanie. Nie wydam już pieniędzy na GP na ligę oczywiście, że tak. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Maverick RSKŻ

to nie wciskaj kitu na tym forum, jak to bardzo szanujesz swoje pieniądze. Ściganty ciebie olali, a ty twierdzisz że to BSI. Gratuluję.bez odbioru.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Dariusz Modrzejewski

człowieku ile razy mam powtarzać nikt mnie nie olał bo już od dawna nie oglądam tej farsy pt. GP, tak trudno zrozumieć? Masz problem, że ktoś ma odmienne zdanie i tyle. A tok twojego rozumowania mnie zaskakuje, bo szacunek pieniądza musi tylko i wyłącznie wyglądać jak Ty uważasz. Też bez odbioru.

| Odpowiedz
blokuj
KRZYZAK

Z calym szacunkiem ale bzdury opowiadasz. Kluby z Gorzowa i Torunia sa organizatorami GP ale prawa do cyklu (licencja) OPLACILO MIASTO w oby przypadkach. Koszt organizacji takiego turnieju to ok 700.000 zl ktory MUSI pokryc klub, a caly zysk z biletow itd. idzie do klubowej kasy. Wiec kto ucierpi najbardziej w przypadku bojkotu? FIM,BSI a moze Olsen? NIE! MOJ KLUB!!! Przyklad Bydzi w zeszlym roku pokazuje jasno jak to sie odbywa. Wiec nie umoralniaj nas w Toruniu czy Gorzowie na sile. POZDR.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.