Wątek dotyczący artykułu

ZAKSA żegna swoje ikony! Spore zmiany w Kędzierzynie-Koźlu

Szósty zespół kończącego się właśnie sezonu PlusLigi szykuje rewolucję kadrową. W poniedziałek klub oficjalnie rozstał się z sześcioma zawodnikami, podając jednocześnie skład nowego sztabu.

przeczytaj cały artykuł

ALLEZ Charlie

Kurek, o czym malo kto wie, swoja karierę zaczynal na ataku. Byl najlepszym atakujacym mistrzostw Europy kadetów (złoty medal 2005) I w swojej dalszej karierze zachowal te charakterystykę -zawsze byl bardziej atakujacy niz przyjmujacy. Uważam, ze nie jest za pozno by go przestawic na atak, tylko to trzeba zrobić umiejetnie. Wierze, ze pod skrzydlami Kowala i w tym otoczeniu (Schoeps) to mogloby sie udac. Gra jest warta swieczki a dla gry w reprezentacji narodowej na Olimpiadzie podjęcie takiego ryzyka jest warte stawki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kulozęby_Tony

Tylko pytanie jest takie, jaką wizję na Kurka mają w Rzeszowie i co na to sam zainteresowany. Podobno, podkreślam to jeszcze raz podobno, Buszek i Konarski dostali propozycje nowych kontraktów z zastrzeżeniem podpisania do ostatniej niedzieli, podpisał tylko Konarski. Jeśli to prawda to Resovia miałaby atak skompletowany. W temacie Kurka to również w Mostostalu Kędzierzyn Koźle (obecna ZAKSA) grał na ataku zanim trafił do Bełchatowa. Kilka dni temu włoskie media informowały, że Kurek ma poważną ofertę z ZAKSY, gdzie miałby ponownie grać po przekątnej z rozgrywającym. Przypomnę jedynie, że w kontekście reprezentacji Kurek jest coraz częściej wymieniany właśnie nie w przyjęciu ale w ataku, tak więc rysuje się swoista zbieżność interesów kadry narodowej, klubu i samego Kurka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Jak myślisz, ile może kosztować w kontrakcie rezygnacja z gry w LM?
Bosek gra dla siebie, ale musi grać i dla Bartka.
Poza tym ja słyszałem, że Konarski nie podpisał - i bliżej mu do np. Bydgoszczy (?) do Makowskiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Kulozęby_Tony

Do Bydgoszczy? a Jarosz nie ma tam ważnego jeszcze kontraktu?, co więcej kończący się sezon Jakub miał naprawdę niezły więc osobiście nie widzę konieczności zmian w Bydzi na młocie.
Co do Kurka, cóż nie chcę się rozwodzić dłużej nad jego przyszłością, to zapewne zweryfikują najbliższe dni. Niemniej, nie wiem jakimi pieniędzmi dysponuje ZAKSA i czy jej potencjalne warunki mogą sprostać tym z Rzeszowa, czy może nawet jej przebić. Co więcej, nie wiemy jaką koncepcję na samego siebie ma sam zainteresowany i czy faktycznie w Resovii miałby grać w przyjęciu. Jeśli okazałoby się, że Kurek przejdzie do Resovii na młotka do pary z Jochenem Schopsem to dla mnie byłby to większy hit aniżeli 'Kurek na przyjęciu w Resovii'. Automatycznie z taką decyzją, wiązałaby się konieczność dalszego szukania następcy dla odchodzącego do Rosji Ivovića, no chyba że w Rzeszowie zostaną przy Penchevie, Alku, Buszku i Lotmanie, ale takie rozwiązanie tyłka nie urywa.

Jak myślisz, ile może kosztować w kontrakcie rezygnacja z gry w LM?

Ciężko jednoznacznie ocenić ile, za dużo zmiennych należy uwzględnić oprócz samego faktu gry w LM i marki klubu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
ALLEZ Charlie

Ja przypuszczam, ze Kurek sam postawi warunek, ze chce grac na ataku. Wystarczy, ze stracil Mistrzostwo Świata. Olimpiady juz nie moze przegapic

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.