Wątek dotyczący artykułu

PE Gwardia Opole rozpoczyna ofensywę transferową

Beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn, PE Gwardia Opole, rozpoczyna wzmacnianie składu przed sezonem 2015/16. Szeregi klubu zasili Ivan Milas, opolanie negocjują umowy z kolejnymi zawodnikami.

przeczytaj cały artykuł

Gwizd

Wy chyba na powaznie nie bierzecie pod uwage tego ze Gwardia bedzie w przyszlym sezonie walczyc tylko o utrzymanie??? Te nazwiska nie powalaja a malo tego sa wielka niewiadoma. Juz teraz wiadomo ze zespoly z Pulaw, Szczecina, Kwidzyna, Zabrza, Glogowa beda poza zasiegiem Gwardii nie wspominajac o Plocku czy Kielcach. Nie ma co sie oszukiwac jak Opole sie utrzyma w przyszlym roku kosztem Zaglebia Legionowa lub Stali to bedzie to olbrzymi sukces. Nie takich transferow sie pewnie kibice spodziewali...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-GO-

W Opolu wierzymy, ze powstanie ciekawa druzyna i podejmie walke. Nikt nie popada w samozachwyt i hurraoptymizm, zwlaszcza pamietajac ostatni sezon w SL.
Rzeczywiscie trudniej bedzie sie utrzymac... ale to zwiastuje ciekawa lige.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Nazwiska nie grają. W ostatnich latach spadł Olsztyn, choć skład miał na medal. Jednocześnie Stal, będąc beniaminkiem ze składem bez nazwisk potrafiła w lidze namieszać i być wysoko. Nie ma reguły.
Moim zdaniem fajnie budowany jest klub ze Szczecina - nie ma tam wielkich pieniędzy, to sporo wydaje się na liderów - Konitza, Brunę, Zarembę, Zydronia i uzupełnia to rzemieślnikami oraz młodzieżą. Taki model niesie ryzyko (w przypadku kontuzji liderów), ale jednak to jest sport - Pogoń stać nawet, by zdobyć brąz - choć mogła równie dobrze być w okolicach 8 miejsca.
Gwardia widać wybiera inny model budowy drużyny - z dość szerokim, wyrównanym składem, ale jednak bez takich Konitzów, Zerembów czy Brunów. Ten model podoba mi się mniej, ale dlaczego niby Gwardia miałaby walczyć tylko o utrzymanie? W przyszłym sezonie ciągle w lidze będzie Kwidzyn, Zagłębie i Wybrzeże - w przypadku tych klubów wiele wskazuje, że będą miały podobny potencjał do obecnego. Trochę mocniejszy powinien byc Chrobry, ale też nie przesadzajmy. Górnik i Pogoń w nowym sezonie to ciągle zagadki - na dziś raczej nie zapowiada się, by byli mocniejsi. Stal najprawdopodobniej będzie znaaaaacznie słabsza, a do tego dojdzie jeszcze Legionowo i, być może, jeszcze jeden beniaminek. Będzie komu te punkty urywać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Gwizd

Jakoś nie trafia to do mnie co piszesz. Ściąganie zawodników których forma jest wielką niewiadomą, a przeważnie opartą na filmiku, który sobie zrobił sam zawodnik sprzed kilku lat to dla mnie pomyłka. Z tego co wyczytałem z artykułu to na rozegraniach zostaje... Rumniak i Zelijc. Dorzucimy do tego Milasa to z całym szacunkiem, ale już nawet zestaw z Legionowa... Gawęcki, Prątnicki, Titov jest mocniejszy nie wspominając o zgraniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
hbll

Ok - tylko ja nie twierdzę, że Kuptel ściąga kogoś, bo podobał mu się na filmiku. Natomiast Milasa czy Kedzo może znać i może widzieć w nich potencjał - moim zdaniem to ma sens.
A co do porównania z Legionowem - Prątnicki jeszcze niedawno błyszczał w superlidze, Titov był jej gwiazdą - to są zawodnicy, którzy z powodzeniem pewnie mogliby grać we wszystkich klubach od 3 miejsca w dół.
Natomiast już porównanie nowych graczy Gwardii z bocznymi rozgrywającymi Zagłębia, Chrobrego czy Śląska nie musi być niekorzystne dla opolan.
Pamiętajmy, że Gwardia ma określony budżet i raczej nie sprowadzi sobie Rosińskiego czy Tkaczyka. A jak ma brać Barzenkowa czy Garbacza, to ja już chyba lepiej zaryzykować z Milasem...
Poza tym niedawno do naszej ligi przychodzili Savić, Bruna, Halilbegović, Tarabocchia (i paru innych) i trudno powiedzieć, by się nie sprawdzili. A też nie przychodzili jako gracze uznani w Europie.

| Odpowiedz
blokuj
Gwizd

Dalej mnie nie przekonujesz... Halibegovic, Przysiek czy Szymyslik to zawodnicy o znacznie wiekszych mozliwosciach niz Zelijc, Rumniak czy Milas. Nawet w Slasku Scigaj Radojevic czy Adamuszek to tez wedlug mnie mocniejsze postacie niz wyzej wymienieni. O Chrobrym wspominac nie bede bo graja w play-offach czyli tam gdzie Gwardia pomarzyc moze...
Co Ty mi chcesz udowodnic? Ze mam nagle zmienic zdanie i powiedziec ze Gwardia namiesza w lidze? To co podaja w oficjalnych komunikatach bedzie to boj tylko i wylacznie o utrzymanie i to bardzo ciezki boj. Nie maluj innych bajek bo to nie ma sensu...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
hbll

Ok - piszesz o możliwościach. Tylko te "możliwości" Zagłębia nijak nie przekładają się na wyniki. Co z tego, że Przysiek asystuje, a Halilbegović rzuca masę bramek, jak Zagłębie ledwo ucieka spod topora? W Śląsku podobnie - wymienieni zawodnicy grają dobrze, a jednak Śląsk najprawdopodobniej spadnie.
Kolejna rzecz: Ścigaj był niechciany w Chrobrym, Radojević przyszedł bodaj z Cypru, Halilbegović też nie ze szczytów. Oni potrafili grać bardzo dobrze, dlatego nie wiem, dlaczego miałbym skreślać Kedzo czy Milasa. Ten ostatni ciągle zajmuje miejsce w kadrze Bośni, które równie dobrze mógłby otrzymać Halilbegović.
Wydaje mi się, że piłka ręczna jest znacznie bardziej złożoną grą, niż tylko sumą umiejętności kilku graczy.
I ja nie mówię, że Gwardia będzie walczyła o wysokie cele. Natomiast nie skreślam też Gwardii i nie skazuje jej na "bój tylko i wyłącznie o utrzymanie", bo nasza liga pamięta już bardziej anonimowe zespoły beniaminków, które świetnie sobie radziły. Nazwiska nie grają.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Wojak Szejk z Karatu

Nie rób proszę propagandy... Odnoszę wrażenie, że nie widziałeś chyba niektórych zawodników na żywo, a jedynie wspierasz się komunikatami przeczytanymi na SF. Maciej Ścigaj jest mocno związany z Opolem, tylko czy po drodze Mu będzie z Kuptelem ?? To jedyny "cenny" zawodnik z tych, których wymieniłeś, pozostali "szału" nie robią...

| Odpowiedz
blokuj
Wojak Szejk z Karatu

Nadmienię tylko, że Chrobry nie ma patentu na Gwardię od dłuższego czasu i przegrywa systematycznie (ligowe spotkania i sparingi też). Zatem to nie jest dobry przykład. Nawet jeśli Bartek Jurecki zasili kadrę, to piłka ręczna jest nadal sportem w którym gra siedmiu zawodników...

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.