Wątek dotyczący artykułu

Marcin Kuźbicki: Zgwałcone marzenie

Gdy 20 lipca 2003 roku Stefan Andersson jako ostatni przekroczył metę 15 wyścigu meczu WKM - Start, nie przypuszczałem, że następne odkręcenie manetki gazu w moim mieście ujrzę dopiero za 12 lat.

przeczytaj cały artykuł

Duma Pomorza i Kujaw

A mnie tam ani Golloba ani Polskich kibiców nie żal.Gollob największa Polska gwiazda żużla zamiast pożegnać się w klubie który dał mu wszystko.Ba dziś bezczelnie mówi o wszystkich miastach tylko nie o Bydgoszczy.W chwili gdy miał okazję bo dawali dziką kartę na Gp wypiął się na swój macierzysty klub.Wolał nabić kasę BSI jak uraczyć swoją jazdą kibiców którzy byli dumni ze jest bydgoszczaninem i jeździli za nim po całym świecie.Dlaczego kibiców nie zal?Jak Polonia-bo potrzebowała kasy organizowała turniej gdzie zawsze imprezy były na poziomie to się wypięli bo strajkowali przez tłumiki,kładąc Polski klub na łopatki finansowo.Wpychając kasę innym organizatorom czy to w Pradze,Kopenhadze czy innym miastom europejskim.W TV było widać flagi z Polskimi miastami,których w Bydgoszczy nie było widać.
Dziś jest płacz ,lament ze zostali w Warszawie oszukani i dobrze im tak wpychajcie dalej kasę angolom,Duńczykom PZM nie szanując Polskich miast.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Metroid

Pierniczysz jak potłuczony.
Przede wszystkim flagi Bydgoszczy były na narodowym!
A to że klubem nie potrafi ktoś zarządzać to nie jest wina kibiców.
Ani obowiązkiem kibiców nie jest to żeby jechać i ratować tonącego.
A prawdziwi kibice szanują decyzje swojego idola.
Czasy śmigania w jednym klubie od początku do końca kariery to dawno minęły i nie wrócą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Penhal

Kolega ma rację Dlaczego nie przyjechałeś do Bydgoszczy? Bo strajkowałeś? On nie pisze o flagach na narodowym tylko o flagach co rok temu było widać w innych europejskich miastach.Polonia brała turniej by zarobić a dzięki takim jak Ty popłynęła w długi.Byłeś kiedyś w Bydgoszczy? I co zawody Cię zawiodły?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Metroid

Nie przyjechałem bo nie miałem ochoty.
Żałośni jesteście z tymi argumentami.
Moja wina że Bydgoszcz ma nieudolny zarząd.
Śmiech na sali!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Penhal

O czym Ty piszesz? Zarząd wziął imprezę by zarobić ale Tobie było za daleko?[chyba z Torunia jesteś?]Ja w porównaniu do Ciebie do Torunia swoje złotówki pojadę zostawić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
spartunia

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem. Planowałam pojechac do Bydgoszczy dopóki nie zobaczyłam cen za bilety. Z tego samego powodu parę lat temu przestaliśmy jeździć do Pragi.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

witaj. Ceny rok temu w Bydgoszczy były na takim samym poziomie jak te w Warszawie.Nie mówię o tych pustych trybunach dostawianych.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Słyszałeś w Warszawie podziękowania Tomka? Dziękuję Tarnowowi,Gorzowowi,Toruniowi a o 17 latach w Polonii zapomniał?

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Chodzi o ta sprawę w sadzie co jak był w zarządzie klubu,a wylądował wraz z tatusiem na ławie oskarżonych o przepuszczenie kasy z miasta.Był wyrok.

| Odpowiedz
blokuj
Krzyżacy RSKŻ

tak, wiem o tej sprawie. no ale jaki on może mieć żal do miasta czy klubu o to? tego nie ogarniam. kiedys chciałem go zagadać jak przyszedł do Torunia ale z tym człowiekiem w ogóle rozmawiać się nie da. mówią, że się zmienił itd ale to tylko na pokaz, w mediach. do kibiców jest taki jak był 10, 15 czy 20 lat temu.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Byłem dziś na spotkaniu ze starymi zawodnikami Polonii słowem jedna rodzina.I to się ceni. Był Jan Malinowski,żona Proch,Ruteckiego Zbigniew Bizon,Marian Michaliszyn,Andrzej Koselski,Lech Bewicz,Bembnista,Paweł Bukiej Prezes Polonii z lat 70 który potem nigdy nie był na Polonii dużo ciekawych wspomnień szczególnie o Glucklichu. Fajny klimat brakowało kilku [Patynka,Rajmunda Świtały w ostatniej chwili przyjazd odwołał Buśkiewicz.Czy po latach takie spotkanie zrobi młodsza ekipa,Gollobowie, Dołek, Wożniak Cieslewicz? wątpię.

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Penhal nie zrobią i żaden klub nie zrobi bo czasy się zmieniły bo jak za 20 lat bedziesz chciał stworzyć takie spotkanie zawodnikóe którzy jeździli np w Stali Gorzów to zabrakło by miejsca no chyba że na Stadionie Narodowym

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Nie o to mi akurat chodzi. Nie chce mi się szperać który klub w przeciągu 10 lat miał najwięcej zawodników jedno jest pewne że przez następne 20 liczba ta wzrośnie

| Odpowiedz
blokuj
Krzyżacy RSKŻ

Gollobów na uroczystym spotkaniu np z Dołkiem to ja sobie nawet nie wyobrażam. ale nie tylko u was jest taka atmosfera między zasłużonymi zawodnikami klubu. spójrz np u nas jak Żaba pieprzy na Ząbika. co prawda ostatnio na SBPC byli razem na scenie, razem jeździli po torze ale od razu było widać, że cos jest nie tak między nimi. żużlowcy to już takie charaktery ale rzeczywiście, Gollobowie to się mają za jakies paniska i poprostu nie da się ich lubić. żadnego

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Rysiu po poważnej kontuzji[dwóch w jednym sezonie] chciał wrócić ale Władek nie widział dla niego miejsca.Twierdził ze to 5-6 zawodnik w zespole.No i skutecznie Rysia wyleczył. Na pożegnaniu Dołka[super impreza-wygrał Sawina]byli wszyscy czołowi zawodnicy.Nie było Gollobów wyjechali sobie do Czech.

| Odpowiedz
blokuj
CzenstochoviA

Już nie pierwszy raz coś takiego się dzieje ze strony Golloba. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego on tak lekceważy i ignoruje swój macierzysty klub, swoje miasto? On w ten sposób wręcz pluje na Polonię i Bydgoszcz!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
YoloUT- RSKZ

Jak dla mnie to było meega chamskie,to że ma "na pieńku" z zarządem,to nie powód by nie sznować kibiców,taka prawda,nic by mu się nie stało,jakby jakby powiedział (może i głupie) dziękuje też Polonii I mówi to osoba,która nie na nic wspólnego z tym klubem,po prostu patrząc z boku wydaje mi się,że po tylu latach kibice na to zasłużyli

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Ani obowiązkiem Golloba nie jest kochać Bydgoszcz zwłaszcza że reprezentował barwy Polski a nie klubu "który dał mu wszystko"(wszystko tzn co?)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
OXO

Tak i to zapewne wina Golloba że Polonia jest teraz w tym miejscu gdzie jest. Pomijając już że to Polonia zawdzięcza Gollobowi większość sukcesów a nie Gollob Polonii to widocznie Gollob nie wspomina tego czasu za dobrze i zapewne nie ma żalu do kibiców którzy w stosunku do niego też święci nie byli po odejsciu do Tranowa a do samoego zarządu . JAnek jak odchodził do Leszna też sie popsztykał z zarządem tarnowskim i w wywiadach nie zostawiał suchej nitki a o kibicach tarnowskich też nie wspominał. Skoro Gollob był taki zły to czemu mu nie podziękowali wcześniej? Bo to on ciągnął ten wózek!!

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Trochę że jest w tym miejscu to wybacz też jego zasługa.Ale widzę że mało wiesz sukcesy klubu fakt ale czy sam Tomek wygrałby jakiś mecz ?

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Napisałem większość sukcesów. I chyba nie zaprzeczysz. Tomek jest jaki jest i żal swój do klubu przelał niestety na kibiców. Po odejściu do Tarnowa cały czas w wywiadach pozdrawiał bydgoskich kibiców cały czas podkreślał że jest Bydgoszczaninem aż padały komentarze "teraz jeździsz w Tarnowie" może Władem mu namieszł w głowie(tak pół żartem pół serio)

| Odpowiedz
blokuj
OXO

No byc może i byc może za to jedni i drudzy mają do siebie żal. Na pewno Tomek nie ma żalu do kibiców bydgoskich co nie raz zreszta pokazywał mimo jak wcześniej pisałem niezbyt ładnego przyjęcia Tomka na meczu Polonia Unia w 2004

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Kolego byłem tego roku na meczu w Bydgoszczy i fakt że Jacek dostł tylko gwizdy Tomek zaś oklaski jakieś sporadyczne oklaski które zagłuszyły gwizdy i transparent "Umarł król niech żyje król"(Protasiewicz) Tego samego roku z GP była wrzawa i było jak zawsze dlatego napisałem Tomek zapewne żalu do tego nie ma. Zapewne sopdziewał się takiej reakcji na pierwszym meczu ligowym po zmianie barw po 15 czy tam 16 latach

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Też byłem. Bardziej chodziło o Andreasa.Moze masz rację bo nie dziw się ale pamiętali ten jego wyjazd do Warszawy i to przeciąganie podpisania kontraktu a tu Radio podało smutny komunikat.A wystarczyło zwykłe razem z bratem odchodzimy.

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Bo dla Was kibiców dla których Tomek był nr 1 to sie przeciągało z tego co ja pamietam to Gollobowie podpisali kontrakt 4 grudnia to nie jest chyba przeciąganie .to zaledwie klika dni od otworzenia okienka bo to chyba wtedy było 30 listopada

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Jestem niemal pewien że to 4 grudia było. Sprawdze to bo teraz musze spadać .Pozrdo i do nastepnego
Zwracam honor to było 4 stycznia 2004

| Odpowiedz
blokuj
Duma Pomorza i Kujaw

Miał podpisać z bratem na gwiazdkę potem na sylwestra w dniu kiedy podpisał w Warszawie miał być w klubie i dokończyć rozmowy,ale Radio już podało nowinę.Wtedy Polonia błyskawicznie sięgnęła po Jonssona.I to było w pierwszych dniach stycznia 2004.

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Nikt z nas prawdy się nie dowie. Jedno jest pewne jak zaczęły się problemy i ciąganie po sadach to przyjaźń sie skończyła i o to zapewne się rozchodzi. Powinien ktoś zapewne Tomkowi jednak powiedzieć żeby w tą całą farsę nie mieszać kibiców ale Tomek jest jaki jest. Jestem jednak przekonany że do kibiców bydgoskich nie ma on nic . Może któryś czytający redaktor SF zada mu to pytanie

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Miasto dało[bo brakowało w klubie] 400 tysięcy większość wylądowało na koncie warsztatu Władka co się nie podobało Ratuszowi.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Samo odejście do Tarnowa też nie było takie Fair Play[bo mydlił oczy Polonii a umówiony był ze Ślakiem i chyba Bukowskim w Warszawie]

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Tak akurat postępują wszyscy zawodnicy. Zwyczajnie chcą ugrac dla siebie jak najwięcej. Nie znamy tak naprawdę kulis tego transferu. Ale sam Ślak twierdził że ciężko było Tomka wyciągnąć z Bydgoszczy

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.