Wątek dotyczący artykułu

Pacquiao - Mayweather. Król jest jeden. "Walka stulecia" zdominowana przez Mayweathera

Floyd Mayweather Junior potwierdził, że jest najlepszym pięściarzem naszych czasów. "Piękniś" po dwunastu rundach wypunktował Manny'ego Pacquiao i zanotował największe zwycięstwo w karierze.

przeczytaj cały artykuł

typer_żużla90

Haha, a poniżej wielcy znawcy boksu... jeżeli oglądacie tylko jedną walkę na rok i zazwyczaj w wykonaniu naszych polskich kelnerów ( nie licząc Fonfary ) gdzie bójki jakby żule się napie... to nie dziwne, że Wam się nie podobała walka, co prawda sam spodziewałem się więcej, ale nie po Floydzie ale po Mannym, który zawiódł. Geniusz defensywy Floyd Mayweather Junior pokazał po raz kolejny, że atak, szybkość itp. co pokazywał Pacquiao to nie wszystko... 4-0 dla wielkich walk gdzie walczyli geniusze defensywy z geniuszami ataku... Pacquiao większość ciosów w powietrzę, albo na gardę, a kilka pięknych kontr przyjął.

Także hejterzy nie płakać, oglądać swoje 90 minutowe nudne mecze piłki nożnej... haha polskich lig gdzie poziom to jest jeden wielki wstyd.

A na potwierdzenie, że Floyd wygrał zasłuzenie:

Floyd Mayweather Jr - Manny Pacquiao

148/435 (34%) Ciosy ogółem 81/429 (19%)

67/267 (25%) Ciosy proste przednią ręką (jabs) 18/193 (9%)

81/168 (48%) Pozostałe mocne ciosy (power punches) 63/236 (27%)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|10)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gaizka

polskich lig gdzie poziom to jest jeden wielki wstyd

Nie hejtuj i nie wypowiadaj się na temat piłki miłośniku przytulających się spoconych mężczyzn!
W polskiej lidze jest wiele niuansów taktycznych, które dostrzec mogą jedynie eksperci, a nie ktoś kto raz na sto lat włączy mecz! Szarańcza? Mówi ci to coś? To wkład polskiej piłki w światowy futbol.
Walka bokserska jak każdy sport ma wywoływać emocje. Ta nie wywoływała. Boks to nie obraz Van Gogha przy którym trzeba spędzić godziny z lupą żeby dostrzec maestrię mistrza. Ta walka obiektywnie nie porywała, więc nie dziw się negatywnym wypowiedziom o niej. Widać było niewątpliwe umiejętności Mayweathera i niebywałą szybkość Pacquiao (myślałem, że mam lagi bo gdzieś mi znikał na moment i pojawiał się w innym miejscy), ale nie porywała.
A posługując się twoim nawiązaniem do piłki nożnej. Ta walka była jak mecze finałowe o tytuły mistrzowskie, które z reguły nie są zbyt piękne, bo wszyscy skupiają się na tym żeby nie przegrać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Penhal

Czy Pac Man Zawiódł? Myślę ze nie boksuje się jak przeciwnik pozwala,a że Floyd unikał walki to tak musiało to wyglądać.Zawodnik z takim refleksem,pracą nóg świetna kontrą nie mógł pozwolić sobie na inny styl do którego dążył Pac Man,bo wyglądało by to tak jak 4 czy 6 rundzie.Ten sędzia co dał 118-110 powinien zmienić profesję.Troszkę większy zasięg Pac Mana i inaczej ta walka mogła wyglądać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Andrzej GM

Many chyba obrał złą taktykę, nie powinien tak ruszać do przodu bo nie zaskoczył Floyda w ten sposób.
Jeszcze parę lat temu może byłoby to skuteczne, ale tutaj powinien trochę wyczekać Floyda i samemu bić kontry , a te potrafi .
Broniący się Floyd jest piekielnie trudny do trafienia, ale Floyd w ataku ...no to jest szansa dla szybkiego rywala.
Szkoda że Floyd nie zrobił zbyt wiele żeby zapamiętać tę walkę, osobiście się cieszę że nie zapłaciłem kupe hajsu za PPV, i tu ukłony do tvp.
Fajnie pokazał się w pierwszej walce ten Ukrainiec - Wasyl Łomaczenko , będzie kawał zawodnika.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Andrzej GM

Po prostu oglądam boks zawodowy od bardzo dawna , walki Manego czy Floyda niemal wszystkie .
Pamiętam jak Floyd nokautował Ś.P.Arturo "Thunder" Gatti'ego , wtedy był bardzo ofensywnym pięściarzem .
Odkąd dostał się na szczyt, zmienił styl na mocno defensywny.
Nabijać się możesz, nie zabraniam , ale to nie moja wina że oglądałem większość najważnieszych i mniej ważnych jakie nadawane były nocami przez różne stacje tv.....po prostu , lubię.
Na temat boksu możemy bardzo długo rozmawiać, pierwszym moim idolem był Chris Eubank.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Penhal

Można być mistrzem obrony ale trzeba trochę też boksować.Po wczorajszej nocy proponuję Ci taki rarytas [może nie widziałeś]Dziś takiego boksu nie ma,wtedy też zarabiali mnóstwo kasy ale w ringu kalkulacji nie było.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
smok

Można być mistrzem obrony ale trzeba trochę też boksować.

Panie Januszu, po co? ;) Po co boksować? Jeśli zawodnik wygrywa walkę jednym sposobem to powinien cały czas go stosować aż do momentu, w którym przestanie on być skuteczny niezależnie od tego, czy ten sposób jest nudny czy ciekawy. To Pacquiao przegrywał i to do niego należało podjęcie ryzyka. Po co Amerykanin miał to robić? Walkę wygrywał, kontrolował, więc miał podejmować ryzyko? Rozumiem, że kiedyś było inaczej i lubię kultowe walki, lecz to jednak przeszłość. Nie oznacza to jednak, że obecnie nie ma ciekawych pojedynków. Ostatnia walka Eubanka z Chudinovem jest dobrym przykładem tego, że są jeszcze zawodnicy nastawieni na atak. Mayweather boksuje defensywnie już od dłuższego czasu i tym razem nie było inaczej. To Filipińczyk był nie tym, którego znamy. Wyszedł do ringu z kontuzją i wziął kasę. Przecież wiedział, że nie wygra, skoro go tak boli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.