Wątek dotyczący artykułu

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie wydarzeń z Knurowa

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie tragicznych wydarzeń, które miały miejsce podczas sobotniego meczu IV ligi Concordia Knurów - Ruch Radzionków.

przeczytaj cały artykuł

jerrypl

W jakim sensie nie ma co winić policji? Przecież są jasne wytyczne jak należy używać broni gładkolufowej. O ile się nie mylę to nic tam nie ma o możliwości strzelania w szyję... Oczywiście że debile robią burdy, ale amatorka policji w tym kraju zakrawa na kpinę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Nie wiem w co celował, widzę jakie są efekty. Być może coś przeszkodziło jednemu z policjantów w oddaniu strzału, fakty są takie, że jeden człowiek zginął, mimo że na to nie zasłużył.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Krzyżacy RSKŻ

bronia gładkolufową się nie celuje tylko ewentualnie wymierza. policjant nie mógł kontrolowac lotu kuli bo to loteria. a skutek jest taki bo przyczyną było wbiegnięcie na murawę i zagrożenie kibiców siedzących w klatce

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
jerrypl

bronia gładkolufową się nie celuje tylko ewentualnie wymierza. policjant nie mógł kontrolowac lotu kuli bo to loteria.

Masło maślane. Jeśli nie mógł kontrolować lotu kuli to w ogóle nie powinien używać broni. Zasady są jasne i smutne, że w tym kraju ciągle są ludzie którzy bronią indolencji policji.

| Odpowiedz
blokuj
bożydar

ludzie którzy bronią indolencji policji.

to nie ludzie bronią policji, tylko policja broniła kibiców przed bandytami którzy wtargnęli na boisko i biegli aby napaść kibiców drużyny przeciwnej,
ale to dla ciebie chyba za trudne....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Krzyżacy RSKŻ

broń gładkolufowa ma taką specyfikę, że nią się nie celuje bo to niemożliwe. pocisk wylatując z lufy w której nie ma gwintu jest bardzo niestabilny i zachowuje się zupełnie inaczej niż gdyby lufa była gwintowana. nie widzisz róznicy między celowaniem a wymierzaniem? poczytać o rodzajach broni

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Nie łap za słówka, bo to jest żenujące. I nie zmieniaj tematu - policja nie przestrzegała zasad strzelania z broni gładkolufowej, bo gdyby ich przestrzegała to w ogóle nie przeprowadzalibyśmy tej rozmowy.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Oczywiście, przeczytaj moje wcześniejsze komentarze, gdzie napisałem jak byk, że nie pochwalam zachowania tego bydła.

| Odpowiedz
blokuj
ЦТ

Tosiek, popatrz na necie na dwie pozycje:
0.32 ACP i 9x17mm short. Potem powiedz mi, czy nie powinien być powszechny dostęp do broni z taką amunicją dla ludzi?
Punkty porównawcze: 9mm parabellum, .357 SIG. Amunicja - mój nowy obłęd :D

| Odpowiedz
blokuj
Krzyżacy RSKŻ

za jakie słówka? przecież zacytowałeś mnie i napisałeś, że to masło maślane czyli, że nie widzisz różnicy między wymierzaniem a celowaniem. policja zachowała sie prawidłowo. strzelając w zwartm szeregu nie złamała żadnego przepisu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
jerrypl

Złamała - nie mogą mierzyć powyżej pasa. Uczepiłeś się, że zamiast mierzyć napisałem celować, co było jedynie nieścisłością.

| Odpowiedz
blokuj
Carlos93

Zasady są takie, że Policja ma prawo używać takiej broni, a skoro ma prawo, to używa. To nie Policja jest temu winna, tylko prawo i procedury.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

To za wbieganie na boisko przysługuje kara śmierci, bo nie rozumiem? Ja nie neguję winy tego bydła, którzy się próbują nazywać kibicami, ale zrozum policja musi przestrzegać pewnych reguł, a w tym wypadku tego nie robiła. Koniec tematu.

| Odpowiedz
blokuj
Maniek Północ

Co ty gadasz "To za wbieganie na boisko przysługuje kara śmierci, bo nie rozumiem?" Nie ale każdy kibol wie że jak policja wkroczy to będzie gaz pały i guma więc to ich ryzyko zawodowe ! ! Więc sorry Winnetou z twojej wypowiedzi wnioskuje że lepiej by Policja nic nie robiła a kibole bili Bogu ducha winnych! Moim skromnym zdaniem powinna być taka reakcja policji co mecz !! a i najlepiej żeby do tego bydła strzelali z ostrej ! !! Z dwie takie pokazówki i spokój był by na meczach. Rodziny z dziećmi mogły by chodzić nawet na V ligę ogórkową.

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-RSKŻ

Czego nie robiła? Waliła z ostrej amunicji czy coś?
Policja ma przede wszystkm pilnować, by pewnych reguł nie naruszano. Bardzo dobrze, że doszło do ostrej interwencji, zdecydowane NIE dla bandytów na stadionach. Ciekawe co byś powiedział, gdyby w zamieszkach zginęło czyjeś dziecko na przykład? "Gdzie była Policja"?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
jerrypl

Nie masz racji, dlatego dla wszystkich zainteresowanych powtórzę: policja może używać broni gładkolufowej mierząc poniżej pasa. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że człowiek schylając się po coś czy upadając dostaje kulkę wyżej. Problem w tym, że ten facet stał normalnie co widać na filmie. Co gorsza nie stał oddalony o kilkadziesiąt metrów, tylko stał 15-20 metrów od policji. Nie można kłócić się z faktami - policja nie działała zgodnie z prawem. Czy to prawo jest słuszne? To już materiał na inną dyskusję, ja jestem za absolutnie jak najsurowszymi karami dla stadionowych bandytów. Tym niemniej prawo, nawet jeśli wydaje się nam głupie, musi być przestrzegane.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
ЦТ

Tym niemniej prawo, nawet jeśli wydaje się nam głupie, musi być przestrzegane.

Zobaczymy, czy tak będziesz głosić to hasło, jak będziesz bronić się przed takim zbirem i go poturbujesz, a potem sam staniesz przed sądem za... przekroczenie granic obrony koniecznej. W każdym cywilizowanym kraju, człowiek ma ochronę przez duże "O" - jeśli ktoś chce go obrobić, czy pobić, a sam dostaje po pysku, czy ponosi uszczerbek na zdrowiu, to żaden problem - napastnik sam sobie winny. Tutaj prokuratorzy i sądy będą dobitnie udowadniać, że działając instynktownie, w warunkach stresu i korzystając ze swojego prawa (sic!)... zrobiłeś źle. Co jeszcze lepsze, stawiam, że poniżej 0,0001% tych "przedstawicieli prawa" w ogóle doświadczyło na własnej skórze takiej sytuacji.

mierząc poniżej pasa

- to fajnie będzie mieć ten, który tam oberwie.

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-RSKŻ

Poczytaj niżej o strzelaniu z gładkiej lufy. Miałeś kiedyś w ręku taką broń? Używałeś jej kiedyś?
Poza tym policjant może z gładkiej strzelać również w tułów - poczytaj stosowną ustawę. Z tego co wynikało z wypowiedzi rzecznika prokuratury chłopak oberwał nie w szyję a w okolicę barku gdzie przebiega tętnica (jest taki kawałek przy szyi odsłonięty). Pechowy strzał. Ty tu próbujesz wmanewrować Policjanta w celowe spowodowanie śmierci lub coś w tym rodzaju.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Nikogo nie próbuję wmanewrować w celowe spowodowanie śmierci, to dla mnie od początku był bardzo nieszczęśliwy wypadek. Znalazłem dwa zapisy o strzelaniu pocisków niepenetracyjnych, nie wiem który jest aktualny:
- należy ich używać celując w dolną część ciała poniżej pasa
- należy ich używać nie mierząc w głowę i szyję
Tak czy siak, facet stał kilkanaście metrów od policji, nie powinien oberwać w okolice szyi. I podkreślę jeszcze raz - jestem za jak najsurowszymi karami dla osób robiących burdy na stadionach, ale w tym konkretnym wypadku mam wątpliwości czy to musiało się tak skończyć.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.