Wątek dotyczący artykułu

Wizards wygrali pierwszy mecz w Atlancie! Świetna postawa Gortata

Washington Wizards pokonali w pierwszym meczu półfinału Wschodu Atlanta Hawks. Duży wkład w to zwycięstwo miał Marcin Gortat, który skompletował double-double.

przeczytaj cały artykuł

Sopa

Szkoda. Najpierw widzimy świetną Atlantę z początków sezonu, Wizards nie istnieli, a potem... co miało być potem? Mam nadzieję, że to była zwykła wpadka i Hawks zagrają na poważnie w następnym meczu, bo póki co zaczynam żałować, że kupiłem LP. Jedyna do tej pory warta uwagi seria to Clippers - Spurs. A na tę chwilę mamy Atlantę w dołku (swoją drogą Wizards drugi rok z rzędu w PO trafiają na drużyny w dołku), raczej nieliczących się Cavs bez Love'a, Bulls z trenerem bez koncepcji.
A na zachodzie zostaje mi oglądać GSW - Grizzlies, gdzie Miśki zagrają bez Conleya i zapewne poskutkuje to przeciętnym meczem i szybkim rozstrzygnięciem (oby nie, na razie idą w miarę równo).
Wracając do meczu to Wizards każdy mecz w PO grają na równym poziomie i to chyba ich główna siła. Imponuje zwłaszcza Wall, który trzyma to wszystko w ryzach. Pierwsza połowa pokazała jednak, że Atlanta grająca na pełnych obrotach jest poza ich zasięgiem. I mam nadzieję, że taką Atlantę będziemy oglądać do końca PO.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Piotr Rogowicz

Nie przypominam sobie żeby odeszli im na więcej niż 10 PKT. Więc z tym że Wiz nie istnieli w pierwszej połowie i że Atlanta na pełnych obrotach jest poza ich zasięgiem to przesadziłeś. PO to jest zupełnie inna bajka niż sezon zasadniczy i serię wygra po prostu lepszy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sopa

Trzeba było oglądać, kolega wyżej zresztą napisał, że w pewnym momencie było +12pkt. Atlanta miała zwyczajnie mecz pod kontrolą. Co do tego, że wygra lepszy to oczywiste i naturalne. Szkoda tylko, że Atlanta pod koniec RS opadła z formy, bo traci na tym widowisko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Sopa

Witam witam :) jeśli Thibs nie będzie się bał rotować zawodnikami, a Butler zatrzyma LeBrona to Bulls przejdą dalej. Gasol, Noah, Mirotić i Gibson powinni na spokojnie zdominować Cavs pod koszem. Stawiam jednak, że w finale NBA zagra Atlanta/Washington. Cavs bez Love'a są skazani na klęskę prędzej czy później, a czas Thibsa w Chicago chyba dobiegł końca.
Oczywiście trzymam kciuki za wariant optymistyczny i zwycięstwo Byków w wielkim finale :)
BTW już jakiś Janusz minusuje :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Thibs i rotacja to jak pięść i oko niestety xd.Liczę właśnie na tą przewagę pod koszem.Do tego J.R Smith w dwóch pierwszych spotkaniach nie zagra.Moim zdaniem mimo wszystko Cavs są najtrudniejszą przeszkodą na wschodzie i z Hawks czy Wizards jednak będzie łatwiej,no ale o to będziemy się martwić jak uda się pokonać Cleveland.Ps.Zauważyłem właśnie,że masz "wielbiciela".Żenada.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Sopa

Co poradzić, od dłuższego czasu sympatyzuję z Hawks i jeśli komuś to przeszkadza, to naprawdę nie jest mój problem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Sopa

Na jakich pozycjach są silniejsi? Rose nawet po kontuzji nieźle radził sobie z Irvingiem, a Butler w obecnej formie bez problemu może rywalizować z Jamesem. A pod koszem mamy dziurę po stronie Cavs.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Sebastian Pia

Kolego wybacz ... nie znam się za bardzo na koszykówce. Czasami oglądam NBA jak mam czas. Kieruje się osobą LJ.... mysle, ze Bulls nie da rady...

| Odpowiedz
blokuj
Darjar11

Z całym szacunkiem ,ale Irving>>Rose i LBJ>> Butler. Butler może zatrzymać Lbj'a w ataku ,ale jest zbyt nie równy w ofensywie by mówić ,że są na tym samym poziomie. Co do drugiej pary Rose w moim mniemaniu nie ma szans z Irvingiem.
Zgodzę się natomiast z tym ,że Bulls mają ogromną przewagę pod koszem. Dużo w tej serii będzie zależało od postawy Mozgova,jak poradzi sobie z Noah'iem.
Obojętnie kto wyjdzie z tej pary myślę ,że wygra w finale z kimś z pary Atlanta-Wizard.
Szkoda tylko dla widowiska,że GSW musiałoby chyba nie wyjść na boisko by nie wygrać w tym roku. Po prostu rożnica klas i w finale może być nawet sweep. Szkoda ,że dzisiaj nie gra Conley ;/ byłby lepszy mecz ,a nie wiadomo czy w ogóle zagra

| Odpowiedz
blokuj
Sopa

Conley może będzie gotowy na G3. Jeśli nie to Miśki może meczu nie urwą... GSW faktycznie nie mają rywala, ale to też bierze się z kontuzji i problemów przeciwników.
Wracając jeszcze do pary Bulls - Cavs... Irving ma zdecydowanie lepszy sezon od Rose'a, ale w ich osobistych pojedynkach Rose sobie świetnie radził i ma jednak jakieś doświadczenie w PO. To może zaowocować.
Nie pisałem też, że Butler jest na poziomie Jamesa, bo James jest z kosmosu. Zaznaczyłem, że może z nim rywalizować. Do tej pory sobie dobrze radził.

| Odpowiedz
blokuj
Darjar11

Zgadzam się ,że wiele zespołów ma problemy z kontyzjami ,ale bądźmy szczerzy ławka w GSW jest tak mocna ,że to musiałby być jakiś cud aby tego nie wygrali. Clippers może i mogli by powalczyć ,ale ławka Gsw właściwie to kompromituje Clippers z miejsca ,poza tym nie widzę stopera na Greena który rzuca z dystansu na świetnej skuteczności. Wyciągając tak wysoko Griffina robi się luka pod koszem.
Z GSW mogło powalczyć tylko Portland na obwodzie gdy grali świetnie ,aż do czasu szpitala ,kontuzji Wrighta Aldrige'a Wesleya czy Afflalo. W pełnym zestawieniu jedyni mogli grać jak równy z równym na obwodzie z ekipą Kerra

| Odpowiedz
blokuj
MaroNBA

No ciekawie, Irving lepszy od Rose'a, zgodzę się, ale tyko w rzutach za 3. Do tego nawet pierwsze mecze RS pokazały ze Irving się nie radzi w obronie z Rose.
Butler jest jednym z dwóch najlepszych obrońców na LBJ. A chyba meczów nie oglądałeś jak chłopak się ofensywnie rozwinął.
Pod koszem Bulls powinni Cavs zbić na kwaśne jabłko. Powinni (rekord TT w ofensywnych zbiórkach z 1 meczu w RS). Musza wykorzystać też brak Smitha który rozciąga grę, bez niego i Love'a jedynym który jest zagrożeniem zza luku to Irving.

| Odpowiedz
blokuj
Darjar11

Wiem ,że w tym sezonie Butler się niesamowicie rozwinął w ofensywie ,ale to dalej nie równy zawodnik. Ma kilka świetnych meczów z rzędu by potem zaliczyć 2-3 zdecydowanie gorsze występy.
U Lbj pewien poziom jest trzymany i z Niego nie schodzi. Dlatego na tej pozycji przewaga jest po stronie Cavs co nie znaczy ,że Butler nie ograniczy w jakimś aspekcie LeBron'a. Nie jestem kibicem ani jednych ani drugich więc generalnie mi to obojętne. Jak Chicago urwie jakiś mecz z 2 pierwszych gdy nie ma Smitha to mają szansę. Gdy wróci będzie ciężko. Obstawiam jednak 4:3 Cavs

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.