Wątek dotyczący artykułu

Jacek Frątczak: Patrykowi Dudkowi nie powinno nic grozić

Patryk Dudek wyjechał w niedzielę na tor i rywalizował z zawodnikami SPAR Falubazu. - W mediach pojawiają się doniesienia, jakoby groziła mu za to kara. To nieprawda - uspokaja Jacek Frątczak.

przeczytaj cały artykuł

Netto

Możemy się spierać jeszcze kilka dni czy zawody były oficjalne ,czy to był tylko punktowany trening itd. Prawdziwy problem , tak naprawdę leży gdzie indziej a mianowicie w otoczeniu Patryka . Nasze ”żużlowe” przepisy delikatnie mówiąc są bardzo dalekie od doskonałości a to oznacza że można wszystko interpretować na kilka różnych sposobów . Pytanie które się nasuwa , po kiego grzyba ktoś naraził Patryka na łaskę i niełaskę decydentów ? Przecież wszystko teraz będzie zależeć od tego jak jakimś panom beret leży i nie daj Boże , gacie im się wrzynają ! Jak wszędzie i w żużlu mamy różne frakcje które dla udowodnienia swoich racji , przewagi potrafią poświęcić wiele ,podejrzewam że dla jakiś partykularnych interesów nie zawahali by się poświęcić i młodego Dudka ( oby nie !).
Inna strona tej sprawy jest taka że Dudek dostał nadzwyczaj łagodną karę jak na dzisiejsze standardy w zwalczaniu dopingu . Dwa lata bezwzględnego zawieszenia to takie dzisiejsze „antydopingowe” minimum . Próbowanie zaniżenia tej niskiej kary na jeszcze niższą jest naprawdę mało polityczne . We wcześniejszej dyskusji koledzy odwoływali się do przykładów z policją drogową w tle . sam sporo jeżdżę i płacę mandaty wyłącznie za prędkość . Te lata przygód z drogówką nauczyły mnie jednego że jak dostaje najniższy mandat to mówię grzecznie dziękuję i nie dyskutuję o jeszcze mniej , rodzina Dudków tego najwyraźniej nie wie , zwłaszcza Pani Honorata !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Widzę Myszy

Tak samo było w 2013 gdy Toruń w podskokach z finału uciekał. "Nic nam nie zrobią bo walkower to walkower. Nieważne czy finał czy nie". Toruniaki wysyłały listy do Falubazu domagając się odszkodowania i przedstawiając siebie jako poszkodowanych (LOL). W tym sporcie każdy kombinuje, szuka kruczków i interpretuje przepisy wg własnego widzi-mi-się. Otoczenie Patryka nie powinno cię dziwić.

jak dostaje najniższy mandat to mówię grzecznie dziękuję i nie dyskutuję o jeszcze mniej , rodzina Dudków tego najwyraźniej nie wie , zwłaszcza Pani Honorata !

Toronto po ucieczce płakało o zmianę kary, o -4 czy -6 oraz o zmniejszenie kary finansowej, którą nota bene wypłakali. Wtedy sam stałeś po ich stronie i płakałeś razem z nimi. Hipokryzja. Radzę więc zainteresować się własnym podwórkiem, a Bogu winną panią Honoratę zostawić w spokoju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Netto

Te dwie sprawy to różny kaliber i ja nie kwestionuję kary ani Torunia ani Dudka ,owszem mówię że kara Patryka jest niska bo wystarczy popatrzeć na innych sportowców złapanych na dopingu i tam zawsze są dwa lata zawieszenia minimum . Ja kary Patryka nie kwestionuję tylko ją oceniam jako niską , czy słusznie to inna sprawa . Dla mnie problemem jest fakt że dalsza kariera Dudka może zależeć od widzimisię jakichś panów z centrali . A co do Pani Honoraty to nie jest taka biedna i nie jest żadną tajemnicą że ona kieruje poczynaniami syna , męża i tyle , nie chcę napisać nawet jednego słowa za dużo w tej sprawie . We wcześniejszym wpisie nikogo nie uraziłem i w tym również nie było moją intencją obrażanie nikogo .

| Odpowiedz
blokuj
Widzę Myszy

Owszem, kaliber różny ale żródło to samo. Nie powinniśmy więc wytykać palcami poszczególnych osób, a mówić o ujednoliceniu i "clarification" (nie wiem jak to po polsku i nie mam czasu sprawdzać) przepisów.

| Odpowiedz
blokuj
dropsss

O nie to nie toruniaki plakaly, jezeli juz to Pan prezes owczesnie nam panujacy pan Karkosik uwazal ze zostalismy ukarani zbyt wysoko, i raczej nie zgodnie z regulaminem co poniekad jest prawda !!!!!
Wiec od toruniakow to sie z dala trzymaj, bo do dzis KS placi frekwencja za tamte decyzje i tamten zarzad!!!
a co do Dudka to nalezy mu sie kolejny rok zakazu i to wynika z zapisow federacji antydopingowej :) i mam nadzieje ze PZMLOT nie ulegnie magii Jacka FAlubaza i innych waszych asow i mu to przybija !!
bo nie dosc ze mlody cwaniak bral doping, to jeszcze pokornie kary nie potrafi odbyc :) tylko beszczelnie smiejac sie wszystkim w twarz jezdzi sobie to na treningu to w jakims turnieju ...
O nie nie ma zgody na rownych i rowniejszych ... spojrz sobie gdzie zaczal i kiedy trenowac Darcy Ward , ktory nie ma tylu pomagierow za swoimi plecami co DUdusiek

| Odpowiedz
blokuj
Widzę Myszy

Widzę, że czytać ze zrozumieniem nikt w Toronto nie potrafi. Zobacz na co odpisywałem, na kontekst. Sam uważam, że Dudek świadomie złamał przepisy i należy mu się kara.
Co do

"O nie to nie toruniaki plakaly

Proszę Cię. Nie założyłem konta wczoraj. Toruń płakał i próbował wybielić swój klub.

ze zostalismy ukarani zbyt wysoko, i raczej nie zgodnie z regulaminem co poniekad jest prawda

Za wysoko??? Relegacja to kara wynikająca z regulaminu! Nie za wysoko, a za nisko! Poza tym. Nie z przymiotnikami piszemy razem. Nie stawia się "," przed "i".

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.