Wątek dotyczący artykułu

Frekwencja w PlusLidze w sezonie 2014/2015: Bezkonkurencyjny Gdańsk

Podczas tegorocznego sezonu PlusLigi rozegrano 237 meczów, które z wysokości trybun obejrzało łącznie 552 154 widzów. Najwięcej kibiców zgromadziły pojedynki Lotosu Trefla Gdańsk.

przeczytaj cały artykuł

stary kibic

Właściwie spór bez powodu - obydwie drużyny są dopingowanie w sposób, jaki umieją kibice. Wiadomo, że w Rzeszowie SSPS ma już długą tradycję i oprawa widowisk siatkarskich ma klimat niepowtarzalny gdzie indziej. Grupa też rośnie w siłę, bo co roku są nowi chętni do przyłączenia się do grupy.
Gdańsk dotychczas nie miał takiej tradycji, a myślę że klub stać na współpracę z zadeklarowaną grupą stałych fanów. Jak dla mnie każda próba zorganizowania widowni dla dopingu swoich ulubieńców jest na plus - dopóki nie obraża kibiców przeciwnika.
Grupka kibiców Trefla obecna w Rzeszowie zasługuje na szacunek, a nie na wyśmiewanie. I całe Podpromie dało temu wyraz głośno pomagając dopingiem fanom z Gdańska przy dekoracji medalami.
I jest też racja w tym, że gdyby Ergo Arena była w Rzeszowie, to proporcje ilości widzów byłyby odwrotne.
Ważne, że w całym sezonie Podpromie ma obłożenie nieomal 100%.
Po planowanej przebudowie będzie wielkością zbliżone do Łuczniczki i wtedy się okaże na ile obłożenie nie ulegnie zmianie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marulek

Ostatnio czytałem, że z tą rozbudową Hali też nie jest tak różowo. Najpierw pisano o 8 tys. później o 7 tys, a teraz chyba póki co stanęło na 6,3 tys i jakoś ślamazarnie im to idzie, bo chyba dopiero za rok będą szukać wykonawcy. Żeby później się tylko nie okazało, że wyjdzie straszna lipa, bo z tą budową/rozbudową trybun w ciasnych halach bywa różnie ...ale skoro tyle im to zabiera czasu, to może się do tego przyłożą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Sam pomysł rozbudowy hali jest wersją dyskusyjną - mnie osobiście nie przekonuje.
Ten rok przeznaczono na projektowanie (miasto zabezpieczyło środki) i na wybór wykonawcy.
W kolejnym roku, w przerwie letniej, hala ma być rozbudowana z jednej strony (południowej) o ok 1200 miejsc, tak żeby móc w niej kontynuować sezon 2016/17, a na sezon 2017/18 ma być gotowa w całości (od strony północnej) o kolejne ok 1200 miejsc.
W sumie da to niespełna 7 tys miejsc, czyli mniej więcej wielkość Łuczniczki.
Sam jestem ciekaw, co wyniknie z projektu.

| Odpowiedz
blokuj
marulek

Nie wiem, Ja wyczytałem, że dopiero w przyszłym roku miasto będzie szukało wykonawcy oraz dodatkowe środki na rozbudowę (póki co mają ledwie 400 tys. z budżetu miasta)...a w tym roku tylko projekt/dokumentacja. W sumie do sezonu 2016/2017 jeszcze daleko. Mnie właśnie dziwi jedynie ten długi termin - nie wiem czy nie dałoby się tego zrobić szybciej - prawie 5 lat "myślenia i realizacji" to trochę długo, Narodowy wybudowali w 4 :D

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

I do dzisiaj basen narodowy nie ma końcowego odbioru :) i rozliczenia, a sprawy sądowe nie wiadomo kiedy do czegoś doprowadzą. Finansowo wyłożył też sporo firm (nie wiadomo, czy nie celowo).
Ferenc jakim jest prezydentem, takim jest, ale w papierach musi mieć porządek i chyba finansowanie jest głównym powodem, dla którego czasowo jest tak projekt przeciągany.
W dwa lata można nową halę postawić, ale widocznie nie chce (albo nie może) finansować takiej inwestycji.
Wg szacunków 10 tys miejsc miałoby kosztować ok 100-130 mln.
Tutaj planowali zamknąć się w 30 mln.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.