Wątek dotyczący artykułu

PE Gwardia Opole zbroi się po zęby. Beniaminek stawia na doświadczenie

Sebastian Suchowicz i Antoni Łangowski podpisali kontrakty z Gwardią Opole. Beniaminek PGNiG Superligi zamknął tym samym kadrę na przyszły sezon.

przeczytaj cały artykuł


Johson

Sądziłem że znów ktoś z Piotrkowa przyjdzie do Opola. Stawiałem po wizycie na meczu Kutela że zainteresowany jest np. Swatem a widać w odwiedziny tylko był :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KS_GWARDIA_OPOLE

Na tym najprawdopodobniej zakończy się lista wzmocnień opolskiego zespołu przed startem nadchodzących rozgrywek PGNiG Superligi – poinformował klub. - Można uznać, że to komplet. Jeśli jeszcze kogokolwiek będziemy kontraktować, to zawodnika młodego, rozwijającego się, do ułożenia, za kwotę niebędącą znaczącą w budżecie – dopowiedział w rozmowie z PAP Maksym.

Zaznaczył, że cele, które stawia sobie klub po powrocie do Superligi to - w pierwszym sezonie - utrzymanie się w niej. - Cel może nie jest zbyt ambitny i liczymy oczywiście na więcej. Zwłaszcza że ten skład powinien gwarantować walkę o troszkę wyższe pozycje. Ale dla nas ważną rzeczą jest, żeby nie spaść z ekstraklasy, tak jak ostatnio - po jednym sezonie – zaznaczył Maksym. Dodał, że w kolejnych sezonach zespół z Opola zechce powalczyć o wyższe pozycje w tabeli.

Szkoleniowiec gwardzistów podkreślił, że na początku drużynie będzie z pewnością ciężko, a najważniejszym zadaniem będzie jej zgranie. - Dużo się zmienia w naszym zespole, praktycznie 40 proc. jego składu. A nie jest tak, że jak się kupi zawodników dobrych czy bardzo dobrych, to drużyna zacznie sama lepiej grać – mówił w rozmowie z PAP Kuptel.

Uznał jednak, że z pewnością im dłużej zawodnicy będą ze sobą trenować, tym lepiej będzie wychodziła gra. - To są seniorzy, zawodnicy ukształtowani. Będziemy więc musieli pracować właśnie nad tym, by się jak najbardziej zgrali, a także nad wytrzymałością i siłą- dopowiedział.

Podał, że przygotowania do nowego sezonu w Gwardii rozpoczną się 14 lipca. Zapewnił również, że jest zadowolony z transferów i że udało się w zasadzie pozyskać zawodników, których klub chciał mieć. - Zależało nam na graczach wszechstronnych, by grali obrona-atak. To bardzo ważne, bo dopiero budujemy zespół pod każdym względem – finansowym, budżetowym i nie stać nas na razie, by wziąć dwóch-trzech zawodników, którzy grają tylko w obronie lub ataku – mówił trener.
Trochę wiecej informacji z Onet Sport

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gwizd

Według mnie żadne to wzmocnienia tylko uzupełnienie składu. Wymiana zawodników po prostu. Jedynym może wzmocnieniem to Suchowicz za Buchcica, ale w Zabrzu Suchy nic nie pokazał, głównie kontuzje albo ławka więc nawet tutaj nie uważam że to wzmocnienie. Ani Łangowski, ani Milas nie jest "o niebo" lepszy od Lasonia, a samym doświadczeniem bije obu na głowę gdzie w Superlidze to jest na wagę złota. To samo Kedzo zastępując Scepanovica to taka dziwna wymiana. Prędzej widzę Scepanovica i Kedzo a odpuściłbym Rumniaka. Na koniec obrotowy Tarcjonas za Płocienniczaka, niech mi ktoś powie, że ten kołowy z Nielby jest dwa razy lepszy od niego??
Gwardia w przyszłym roku z takim składem jedynie play-outy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KS_GWARDIA_OPOLE

Kadra PE Gwardii Opole na sezon 2015/16
Bramkarze: Adam Malcher, Sebastian Suchowicz, Damian Zając.
Rozgrywający: Sebastian Rumniak, Adam Ciosek, Nenad Zejlić, Łukasz Oszenda, Antoni Łangowski, Ivan Milas, Nikola Kedzo.
Skrzydłowi: Rok Simić, Wojciech Trojanowski, Wojciech Knop, Paweł Swat, Paweł Prokop.
Kołowi: Mateusz Jankowski, Mindaugas Tarcijonas, Grzegorz Wojcieszek.

Skład wg.SF :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.