Wątek dotyczący artykułu

UEFA: Bundesliga wyprzedzi Premier League

Po obecnym sezonie liga niemiecka wyprzedzi angielską w rankingu UEFA. Na prowadzeniu wciąż pozostanie hiszpańska Primera Division.

przeczytaj cały artykuł

jendker83

Gdy słyszę, że PL jest najmocniejsza, bo jest najbardziej wyrównana, to śmiać mi się chce. Jaka wyrównana? Najpierw do połowy poprzedniej dekady niepodzielnie rządziło w niej MU. Potem ich hegemonię przełamały Chelsea i City, ale było to możliwe dopiero po wpompowaniu w oba kluby setek milionów funtów przez ich nowych właścicieli. Dobra, mój błąd: nie setek milionów funtów, ale grubo ponad miliarda w każdy z zespołów - tak mnie ciekawi, czy ktoś kiedyś policzył, ile Romek włożył w The Blues (kasa na transfery, gaże dla zawodników i kolejnych trenerów)?
Ok, ktoś może uznać, że nie tak ważne jest, który zespół zdobywa mistrza, ale jak gra reszta. No to przyjrzyjmy się tej reszcie. Ile zespołów z PL grało od sezonu 2000/01 w LM? Oba Manchestery, Chelsea, Arsenal oraz Liverpool regularnie, a poza tym? W sezonie 2002/03 dopchało się Newcastle, później w sezonie 2010/11 Tottenham i ... tyle :)
To gdzie to wyrównanie, skoro żaden z pozostałych zespołów nie był w stanie dopchać się na miejsce w czołowej czwórce przez tyle lat?
Bundesliga przez większość czasu od sezonu 2000/01 miała jedno miejsce mniej w LM, a liczba niemieckich klubów w tych rozgrywkach wynosi ... 8 (Bayern, Bayer, Schalke, HSV, Stuttgart, BVB, Werder, przy czym każda z tych ekip łapała się do LM więcej niż raz oraz Wolfsburg, ale tylko raz 2009/10), a w następnym sezonie Wilki dołożą drugi występ, a zadebiutują Źrebaki z Gladbach...
Ale każdy przecież wie, że liga angielska jest najbardziej wyrównana... Każdy może wygrać z każdym...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jendker83

Mówię o dokładnie tym samym okresie w przypadku obu lig, czyli od sezonu 2000/01, bo dalej mi się nie chciało sprawdzać. Jeśli masz ochotę, to proszę bardzo. Pokaż mi, jak bardzo się mylę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pablo80 - RSKZ

W internecie jest tyle materiałów, że można sobie pamięć odświeżyć :)
Osobiście nigdy nie lubię zawężania czegoś, bo zawsze mogę napisać, że Raków jeszcze nigdy nie przegrał meczu w LM, co jest absolutną prawdą ;)

W pierwszej edycji do fazy grupowej nie dostał się ani jeden klub z Anglii, Hiszpanii i Niemiec, czy to oznacza, że wtedy najsilniejszymi ligami były ligi Francji, Włoch, a także Szkocji, Belgii czy nawet Szwecji? Dlaczego mamy zawężać o to, że przez cztery pierwsze sezony zespoły z Francji i Włoch jako jedyne wprowadzały swoich przedstawicieli przynajmniej do półfinałów?

Zresztą Leeds grało w LM w sezonie 00/01, więc na przełomie wieku. Czy pomijanie klubu który dostał się do półfinału tych rozgrywek jest nie fair. Do tego z PD pominąłeś Mallorce :P

| Odpowiedz
blokuj
kawasaki14

Mowa była o tym kto w XXI wieku wywalczył sobie miejsce w kwalifikacjach/samej LM, a nie kto grał w nich, stąd Leeds nie zostało ujęte w zestawieniu. No i nawet gdybym ujął wszystkie drużyny grające w LM od jej początku, to dużo by się to nie różniło. A co do Mallorki (jak to do cholery odmienić? ;)). Spisałem ją na listę, ale w poście gdzieś się "zgubiła". ;p

| Odpowiedz
blokuj
dr hause

mam wielkie wrażenie ,że mieszkasz za odrą -jeśli tak to popełniasz małe nie fa bo jędker mimo wielkiej sympatii dla niego ,kojarzy się tylko i wyłącznie ze zdrajcą i temu co naprawdę odwaliło - zalecam badż bardziej politycznie poprawny i słuchaj tak jak Podolski Mezo-lepiej na tym wyjdziesz, rozumiem ,że nie masz swojej ojczyzny i ale dlaczego kochasz bardziej tą Niemiecka nie wnikam- nie wkręcaj większości ,że to co Niemieckie najlepsze nie musisz nikt poza Niemcami w to nie wierzy ,przykro mi ,że co rano musisz słuchać tego szwargotania gdzie każdy wyraz-każde słowo brzmi jak rozkaz rozstrzelania przykro mi, że musisz mieszkać w kraju naszych oprawców -bardzo mi cie szkoda .Niestety. a może i stety Niemcy kojarzą mi się z Golfem dwa, a najlepiej co robili dla mniei wczym byli najlepsi to w przepuszczaniu ludzi przez komin-prfekcjon ordnung muss sein krecie........to tak jeśli chodzi o personalne ataki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
jendker83

Nie mieszkam za Odrą. Niemcy nie są moją ojczyzną, to w Polsce mieszkam i pracuję. Swoją drogą w jakim języku napisany jest twój post, bo polszczyznę to średnio przypomina.
Co do wmawiania wszystkim dookoła, że niemieckie znaczy najlepsze, to wcale tak nie myślę. Po prostu porównałem pewne fakty na temat ligi niemieckiej i angielskiej (PS. Pablo, dzięki za zwrócenie uwagi na Leeds z sezonu 2000/01, zupełnie mi wyleciało z głowy).
Staram się najzwyczajniej w świecie zwrócić uwagę na to, że niemieckie nie znaczy gorsze. Zresztą wytłumacz, czym się różni moje kibicowanie Bayernowi i ogólnie niemieckim klubom od kibicowania na przykład Arsenalowi lub United

| Odpowiedz
blokuj
dr hause

Bayern to marka i właściwie tylko tyle ,reszta zespołów niestety jest mało medialna i bardzo słabo rozpoznawalna i mimo tego, że na przestrzeni lat jeden ,drugi czy trzeci zespół , gdzieś -coś tam ugrał i zdobył to i owo, to w zasadzie, żaden tego nie wykorzystał-żaden. Niemcy i niemiecka piłka to właściwie reprezentacja, a jeśli klubowo to Bayern i tylko on, bo sama Bundesliga jest prawie w ogóle nieznana- ja to mam wrażenie ,że w ogóle Bayern to taka drużyna z urzędu z Niemiec-tak reprezentacja ich klubowa podobnie ma się w Grecji ,reprezentacja to Hellada, a klub Olimpiakos -oczywistym, że ty czy ja znamy Saloniki , AEK czy już na pewno Panathinaikos.. znam też Werder, Leverkusen , Gladbach czy drużynę z kolonii, a ty znasz Parmę, Lazio, Napoli, Sampdorię etz etz pewnie można by znać i z 10 marek, które gdzieś tam coś wygrywały nawet Holendrzy mają swoje dwie drużyny z którymi można było regularnie dostać łomot....dlatego mówię tobie, że to marnie z tą niemiecką jeszcze wygląda, bardzo marnie ta liga od kilku lat dopiero żyje coś tam -jakoś Borussia (zresztą to już supermarket) ostatnio ale to dopiero te niemieckie pretendują i zgłaszają swoje aspiracje,a że stadiony pełne i kluby nie zadłużone to nie wszystko-może ta era niemieckiej piłki nadejdzie (nigdy jej nie było) ale wątpię bo inne ligi już i kluby już się pokapowały o co chodzi w tym biznesie...zrób proszę eksperyment i rozwiń klasyfikację strzelców wszystkich czterech lig, popatrz i zastanów się co znaczą (mogą znaczyć) i z czym się kojarzą te nazwiska dla przeciętnego Kowalskiego w Polsce albo co znaczą te nazwiska dla przeciętnego Fana piłki na świecie .następnie otwórz ligę angielską i zobacz co mogą znaczyć dla przeciętniaka w świecie te nazwy od 1 do 7...jeśli to cie nie przekonuje to wybierz się do jakiejś większej afrykańskiej wioski i zobacz w jakiś koszulkach latają chłopcy ale i ci starsi ,następnie zwołaj wszystkich i spytaj się kto to jest Alexander Meier lub Bas Dost i z czym się im kojarzy Wolfsburg-zapewniam cie, że będziesz miał dużo szczęścia jak któryś ci odpowie, że silnikiem golfa 2 lub ze statkiem podwodnym...Myślę, że to interesujące, jak ludzie reagują, bazując na swoich poglądach. Twoje poglądy to tylko to, czego zostałeś nauczony, albo to, jak zostałeś wychowany, co nie znaczy, że są słuszne. Dlatego zawsze polecam doświadczenia psychodeliczne, które sprawiają, że uświadamiasz sobie, że wszystko, czego się nauczyłeś, jest nauczone, ale niekoniecznie prawdziwe.

| Odpowiedz
blokuj
dr hause

no no tam dodać tu skrócić ale chłop po części ma rację ja bym dodał jeszcze o czymś innym: każdy szanujący kibic piłki kopanej zna obie Borussie ,Bayer , Schalke , Werder czy nawetet FC Koeln podobnie jak Sampdorię .Parmę ,Lazio i inne zna i pamięta Manchester City ,Chelsea, Everton, Newcastle ,West Ham, a nawet Middlesbrough czy sukcesy Sevilli czy Espaniolu, a nawet Deportivo takie historyczne ale też tam nie wiadomo jak odległe no i gdzie są te wielkie kluby dziś ,jakimi markami są bo to dziś najważniejsze i o to chodzi o ilość kibiców i znak jakości...i co z tego ,że Romek albo Arabskie szejki wpompowały takie pieniądze jak dziś te drużyny, to nie pieniądze w błoto to złoty interes bo Chelsea czy City mogły by być dzisiejszą Parmą czy Deportivo albo wczorajszym Middlesbrough-opłaciło się i to z nawiązką ,mój ojciec który w Tottolotku grał w ligę angielską zaniemówił gdybym mu powiedział ,że Chelsea to 5klub świata i największa siła na wyspach -powiedziałem mu ,że to za pieniądze Ruskich-opłaciło się i obojętnie kogo to pieniądze opłaciło się i nam wszystkim....nie trzeba wygrywać by być naprawdę bogatym proszę zobaczyć Arsenal i ich wartość i gdy jak oglądam
program z afrykańskiego buszu gdzie bambus kula beczkę w koszulce Arsenalu ,Chelsea lub City to wiem, że ją kupił i to może wszystko co ma....a Wolsburg bez obrazy nie wiem z czym się może kojarzyć z silników z golfa

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
kawasaki14

Tyle w temacie.
W ramach ciekawostek:
Od sezonu 2000/2001 w Primera Division 8 zespołów (RMCF, FCB, ATM, Sociedad, Villareal, Sevilla, Valencia, Deportivo) miało szansę zagrać co najmniej dwa razy chociaż w QLM, a kolejne 5 (Celta, Malaga, Athletic, Osasuna, Betis) choć raz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.