Wątek dotyczący artykułu

Bartosz Konitz w Orlen Wiśle Płock

Od sezonu 2015/2016 lewy rozgrywający Pogoni Szczecin będzie występował w ekipie wicemistrza Polski. Oba kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu jednego z najlepszych zawodników Superligi.

przeczytaj cały artykuł

spoko22

Zgodnie z ankietą: tak, uważam że Bartek będzie solidnym wzmocnieniem. Ale tylko solidnym, Jurkiewicz był moim zdaniem lepszym zawodnikiem. Aha, a Pogoń dzielnie zmierza w stronę walki o 8 miejsce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
GoldenBoy_95

Tylko że Jurkiewicz 90% czasu na parkiecie spędzał na środku a Konitz będzie grał na lewym.Przed przyjściem Jurkiewicza do Płocka też miał być solidny (na dodatek tylko do obrony) więc kto wie może Bartek się podobnie rozwinie.Jestem dobrej myśli

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mariusz7

Chyba tylko totalni ignoranci Piłki Ręcznej uważali, że Jurkiewicz przychodzi do Płocka grać tylko w obronie. Każdy kto chociaż trochę interesował się ligą Asobal wiedział, że Jurkiewicz jest świetnym zawodnikiem, zresztą już wtedy Talant okrzyknął Jurkiewicza najwszechstronniejszym zawodnikiem grającym w Piłkę Ręczną i na odpowiedz na pytanie od kogo zaczyna ustalać skład na mecz bez wahania powiedział, że od Kaczki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Mariusz7

A co to ja jestem Bertus? Wiem, że Talant po przyjściu do Kielc od razu zapowiedział, że chcę Kaczkę w zespole i zresztą pisałem o tym tutaj. Ja nie jestem ani z Kielc ani z Płocka. Nie wiem czemu na siłę próbuje się na tym forum wmawiać, że Kaczka w ataku rozwinął się w Płocku co jest kompletną bzdurą. Po prostu w Polsce był dużo bardziej obarczony ofensywą to i rzucał więcej bramek w Atletico nie było takiej potrzeby by tak mocno eksploatować jednego zawodnika.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Bertus od zawsze byl ponoc fanem talentu Kaczki,a mimo to nie podjal proby sprowadzenia go do Kielc,oczywiscie do momentu az ten podpisal kontrakt z Wisłą :) Tak samo gdy Kaczka byl powolywany do kadry przez Wente to nawet jedna osoba sie nie sprzeciwiala braku gry w ataku,mimo ze kazdy w naszym kraju wiedzial,ze jest on doskonalym zawodnikiem do ataku :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Mariusz7

Powiedz mi co mnie może obchodzić czyim fanem jest Bertus? Raz, że Jurkiewicz dopiero potem został wykorzystywany do gry na środku i to trochę z konieczności bo przecież w Atletico grał na lewym rozegraniu, a przez całą kadencję Wenty mieliśmy tam Kolę, Jureckiego i Tkaczyka więc Wenta pewnie uznawał, że nie ma sensu zbytniego męczenia Jurkiewicza atakiem szczególnie gdzie Karol nie był nigdy jakimś specem od obrony. Dwa była to decyzja Trenera więc to raczej jego trzeba byłoby spytać o jej powody. W Atletico Talant nigdy go nie próbował szufladkować i Jurkiewicz tam zwiedził chyba wszystkie pozycje w ataku raz występując nawet na prawym skrzydle. Ja pamiętam jak były plotki o przyjściu Baracheta razem z Jurkiewiczem i to z Baracheta starano się zrobić ten bardziej spektakularny transfer ogarniał mnie wtedy pusty śmiech. To, że większość osób na tym forum raczej woli pasjonować się wymianą pustych sloganów na linii Kielce-Płock nie znaczy, że nie ma tu osób nie interesujących się zawodnikami grającymi za granicą. Ja wiedziałem, że Jurkiewicz jest bardzo dobry w ataku, a to, że lwia cześć tego forum nie wiedziała raczej źle o niej świadczy ;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Wybacz ale nie przemawia do mnie tlumaczenie typu "zawodnik prezentuje najwyzsza klase swiatowa,ale trener nie daje mu grac za duzo w ataku bo jest bardzo duza konkurencja na tej pozycji,zatem jest graczem glownie defensywnym". To tak jakby Karabaticia uwazano za swietnego zawodnika,ale w kadrze gra tylko w obronie bo w koncu jest jeszcze Fernandez,Narcisse,Mahe,Accambray czy Grebille :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Mariusz7

Ty chyba nawet nie czytasz ze zrozumieniem. Ja napisałem, że Jurkiewicz został nazwany przez Talanta NAJWSZECHSTRONNIEJSZYM zawodnikiem co wcale nie oznacza NAJLEPSZYM chyba trudno dyskutować z tym, że w tamtym okresie mieliśmy genialnego specjalistę od ofensywy jakim w sumie nadal jest Karol Bielecki i zaznaczam, że są to słowa Talanta, a nie Wenty. To, że Talant tak uważał nie musi przecież oznaczać, że i Wenta tak sądził bo jak widać tak nie było w tym przypadku, a więc powtarzam jeszcze raz Jurkiewicz w Atletico grał w obronie jak i w ataku i robił to naprawdę świetnie teraz dotarło?

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Strasznie nerwowy jestes,zupelnie nie rozumiem dlaczego :) Niech bedzie po twojemu, Jurkiewicz to zawodnik od lat najwyzszej klasy,doskonaly w ataku, rwie siatke przeciwnika jak tylko wejdzie na parkiet,ale gra glownie w obronie bo ma duza konkurencje,zarowno w klubie,jak i w kadrze :)

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz7

To nie jest po mojemu czy po Twojemu. Jurkiewicz w Atletico grał i w ataku i w obronie co jest faktem niezaprzeczalnym, a robił to naprawdę świetnie. Ja nigdy nie napisałem, że Jurkiewicz jest doskonały w ataku i rwie siatkę przeciwnika. Oczywiście, że jego główną zaletą są jego umiejętności defensywne, ale stwierdzenie, że dopiero w Płocku odkryto jego potencjał ofensywny jest po prostu nieprawdziwe. Kaczka szczególnie dobrze grał z kołowymi więc osobiście nie mogę się doczekać tego jak będzie układała się jego współpraca z Aginagalde, z którym przecież kiedyś już grał. Jednak jak tam uważasz dla mnie możesz sądzić, że Cadenas rozwinął potencjał Jurkiewicza ;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
uły uły

Pisząc że Mariusz grał świetnie w ataku jeszcze za czasów występów w Atletico,podważasz kunszt trenerski najlepszego trenera XXI wieku "Magica",który to wg obiegowej opinii "najlepszych",odkrył(nauczył) Jurkiewicza gry w ataku. :)

| Odpowiedz
blokuj
z5c

Poprostu w tamtych czasach Jurkiewicz grał w kadrze jako obrońca i tyle. W ataku mieli kim grać, było to poukładane, wtedy Jurkiewicz był takim zawodnikiem jak Niedźwiedź w kadrze kobiet. Potrzebny w obronie, w ataku zagra tam gdzie są braki. Nie ma co mówić, że byli lepsi czy gorsi od niego w tamtych okresie Bielecki, Jurecki czy ktokolwiek, jego rola była określona przez trenera,a skoro to działało, to nie można mieć zastrzeżeń.

| Odpowiedz
blokuj
Q.S.T.B.

Bo kupił wcześniej Julena Aginagalde i Piotra Chrapkowskiego. Na lewym i środku rozegrania byli więc już: Bielecki, Jurecki, Chrapkowski - Zorman, Tkaczyk, Rosiński. Nie uważasz, że w tamtym czasie żadna wymiana czy uzupełnienie składu nie były potrzebne?

| Odpowiedz
blokuj
lewydoPrawego

Bertus chciał ściągnąć Kaczkę do Kielc już w zeszłym sezonie, po ogłoszeniu, że Mariusz przechodzi do Was. Wtedy też u w drużynie był Jurecki, Bielecki, Chrapkowski, Zorman, Rosiński, Tkaczyk.

| Odpowiedz
blokuj
Q.S.T.B.

Kaczkę to przede wszystkim chciał ściągnąć Talant, jak przyszedł do Kielc. Bertus się na to zgodził, ale nie myślał przepłacać skoro OWP postawiło zaporową cenę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.