Wątek dotyczący artykułu

Papke o Leonie: Sprawa potrwa od 2 do 4 lat

Menedżer kubańskiego siatkarza Wilfredo Leona rozpoczął proces mający doprowadzić do przyznania zawodnikowi obywatelstwa Polski.

przeczytaj cały artykuł

Jarek

Takimi właśnie komentarzami jak piszą np Szalony Obserwator i kibiCK pokazujemy jakim My naród Polski jesteśmy nie tolerancyjni względem innych , którzy mają np odmienny kolor skóry itp. itd. Żal mi Was i siebie po części też bo żyję naprawdę w chorym i dziwnym kraju.TAK dla LEONA i INNYCH NATURALIZOWANYCH ZAWODNIKÓW W POLSKICH DRUŻYNACH, KADRACH GIER ZESPOŁOWYCH. !!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibiCK

No to jedź do Kataru i oglądaj sobie zbieraninę Bośniaków, Kubańczyków, Czarnogórców, Hiszpanów, Serbów i tak dalej. Ciesz się gdy ta kupiona potęga wygrywa i wmawiaj sobie, że to Katarczycy wygrali. Najlepsze było jak z ręką na sercu śpiewali hymn Kataru. Normalnie komedia. Polscy piłkarze ręczni komentowali to w sposób jednoznaczny :) Nie mam nic do zawodników innej narodowości, ale niech sobie grają w swoich drużynach narodowych a nie w reprezentacji Polski. Ja myślę o młodych polskich zawodnikach a Ty szukasz graczy poza granicami naszego kraju, którzy za pieniądze mogliby Cię reprezentować. Taka subtelna różnica między nami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zamorano

A zdajesz sobie sprawę, że niechęć do "katarskiego" modelu formowania reprezentacji może nie wynikać z przekonań szowinistycznych, rasistowskich, nietolerancji? Analogia z reprezentacją piłkarską Niemiec jest słaba. Oni się wychowali i ukształtowali w Niemczech. Jak Masza Liktoras grała w drużynie Złotek NIKT nie protestował. Gdyby Leon od nastolatka był kształtowany w polskich klubach, kadrach juniorskich, mówił po polsku (odpowiedniki: Michał Łasko, Margareta Kożuch, Zatsev etc.) to pewnie nikt by się nie zająknął właśnie poza szowinistami czy kimś takim. Ale robienie ze siatkówki reprezentacyjnej siatkówki klubowej + model katarski może budzić obawy co do kształtu rywalizacji. Na zasadzie licytacja o zawodnika, kupujemy podniesienie siły gry. Nie jestem przeciwko Leonowi, ale rozumiem taką krytykę. Jest racjonalna i pozbawiona zacietrzewienia. Ktoś tu traci poczucie sensu i proporcji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|2)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Szalony Obserwator

Nikomu nie chodzi o kolor skóry, naucz się czytać. Chodzi o to, że Wilfredo Leon nie ma totalnie NIC wspólnego z Polską, to dlaczego ma reprezentować jej barwy? Niech pomieszka 5 lat w Polsce, nauczy się mówić po polsku i ożeni się z Polką, to nie mam nic przeciwko Leonowi w kadrze. Ja mam pomysł, może ściągniemy N'gapetha, Muserskiego, Leona, Zaitseva, Simona, Sergio, Grozera i stwórzmy "reprezentację Polski". Dobrze że ty nie decydujesz o losach obcokrajowców, bo doszłoby do takiego paradoksu, jak podałem wyżej, pseudokibicu, któremu zależy na tylko i wyłącznie tym, aby był wynik(dla ciebie mógłaby zdobyć go drużyna wyżej wymieniona).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Jarek

tyle tylko że on już w tej chwili mieszka w Polsce konkretnie w Rzeszowie i za żonę ma właśnie Polkę, nie wiem czy to wiedziałeś ??!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.