Wątek dotyczący artykułu

PGE Turów nie zagra w Pucharze Europy!

PGE Turów Zgorzelec, wicemistrz Polski, zrezygnował z udziału w Pucharze Europy. Być może jednak podopieczni Piotra Ignatowicza zagrają w nowo tworzących się rozgrywkach, organizowanych przez FIBA.

przeczytaj cały artykuł

2

Nie wiem, skąd co niektórzy mają takie informacje, że to koniec koszykówki w Zgorzelcu, że sponsor się wycofuje, czy obniża wydatki na klub itp. Otóż, dwa lata temu PGE zawarło z klubem umowę na trzyletnie sponsorowanie PGE Turów Zgorzelec. Ta umowa trwa nadal i nadal klub otrzymuje takie same pieniądze jak dwa lata temu i rok temu. Cały szkopuł w tym, że klub poniósł niespodziewane koszty, typu spłacenie zadłużenia wobec lokalnej telewizji kablowej, po niekorzystnym wyroku sądowym (było już wcześniej już o tym pisane) albo różne kary finansowe dla władz ligi, do tego też doszły koszty wynajmu hali w Lubinie na mecze Euroligi, co jednak było zaskoczeniem w związku opóźnieniem oddania nowej hali do użytku. Do tego doszedł, udział w Eurolidze, a potem dłuższy niż się wszyscy spodziewali udział w Euro Cup i kilka drobniejszych wydatków. Suma summarum uzbierała się tego ładna sumka, której jednak nikt przed startem do zeszłorocznego sezonu nie przewidział. No i stało się, klub pod koniec sezonu złapał zadyszkę finansową, o czym tutaj już też głośno było. Wobec powyższego klub musząc spłacić wszystkie zobowiązania, zrobił to z pieniędzy przeznaczonych na obecny sezon i zrozumiałe jest, że zostało ich mniej i dlatego obecny musi być mocno oszczędnościowy. Ja osobiście nie widzę w tym żadnej tragedii i mało tego, nawet bardzo się cieszę, że klub w tym roku obrał taką taktykę, zamiast zadłużać się i funkcjonować ponad stan. To, że nie zgłosił swojego udziału w EC w tym wypadku wydaje mi się całkowicie zrozumiałe i nie widzę w tym nic wstydliwego.
I jeszcze jedno. Niektórzy też wieszczą upadek klubu po prawdopodobnej, jesiennej zmianie rządu. Otóż powiem wam, że przed PO były rządy PIS, wcześniej SLD, co nie przeszkodziło w funkcjonowaniu i sponsorowaniu klubu, więc nie sądzę, że w tej kwestii coś się zmieni ale to już dłuższy temat i na pewno nie w tym wątku.
Na chwilę obecną wśród zakontraktowanych na ten sezon zawodników pojawiają się ciekawe i mam nadzieję przyszłościowe nazwiska dlatego też nie sądzę, żeby dla kibiców zgorzeleckich ten sezon był mniej ciekawy, bo nie można też wykluczyć, że cały ten plan wypali, wszystko zafunkcjonuje poprawnie i Turów nadal będzie walczył o najwyższe cele, czego sobie, jak i innym sympatykom Turowa oraz (na przekór złośliwym) polskiej koszykówce życzę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marzami

Wcale nie chcę waszego upadku, a tym bardziej końca koszykówki w Zgorzelcu. Odbijcie się i bądźcie nadal groźnym, godnym przeciwnikiem. Dobrze odróbcie lekcję.....
Pozdrawiam:))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
2

Akurat ciebie bym o to nie podejrzewał, bo zawsze jesteś obiektywna. Zresztą swojego wpisu nie kierowałem do żadnej konkretnej osoby. Napisałem to, ot tak, bo wcześniej czytałem takie wpisy sugerujące upadek Turowa. Dziękuję za ciepłe słowa :-)

| Odpowiedz
blokuj
marzami

Już kiedyś Ci to pisałam, że jesteś jednym z niewielu kibiców Turowa, z którego zdaniem się liczę i którego komentarze chętnie czytam, bo brak u Ciebie złośliwości dla złośliwości:))
Też dziękuję za życzliwy odbiór i nie doszukiwanie się samych złych intencji w moich wpisach:))

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.