Wątek dotyczący artykułu

FIVB uratuje Rosję przed spadkiem i powiększy elitę Ligi Światowej 2016?

Według serwisu sport-express.ru, Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) planuje zmianę struktury rozgrywek Ligi Światowej, która pozwoli Rosji na pozostanie w elitarnej dywizji.

przeczytaj cały artykuł

Wino1901

Chciałbym przypomnieć polskim kibicom, że swego czasu Reprezentacja Polski Kobiet otrzymała na kilka lat gwarancję występowania w World Grand Prix niezależnie od osiąganego wyniku. Było to wtedy, gdy nie było jeszcze podziałów na dywizje. FIVB pomogło wówczas reprezentacji, która na arenie międzynarodowej niewiele osiągała. To było jakieś 4 lata po zdobytym złocie ME i braku innych osiągnięć. Biorąc to pod uwagę, bardziej wydaje się usprawiedliwione wyciągnięcie ręki do reptezentacji Rosji, która: jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim, zwycięzcą Pucharu Świata, Mistrzen Europy i drugim zespołem rankingu FIVB. Tym samym oburzenie polskich kibiców świadczy o hipokryzji. Możecie shejtować ten komentarz, ale nic nie zmieni faktu, że pierwszym beneficjentem niesportowej pomocy ze strony FIVB była żeńska reprezentacja Polski. Też uważam, że Rosja zasłużyła na spadek, ale pamiętając tamtą historię nie mogę sarkać, wtedy też nie sarkałem. Poza tym może będzie sprawiedliwiej, bo jak widzę jak układa się grupy pod Brazylię, tak żeby Brazylia zawsze była w grupie 3 wychodzących zespołów i z potencjalnie słabszymi przeciwnikami, to mnie szlag trafia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
atenaneta

Oczywiście zaczęło się od nas, a Puchar Świata Mężczyzn odbywa się od lat w Japonii bo to kraj który kosi medale na wszystkich imprezach a nie pluje kasą

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wino1901

Masz rację. Źle się wyraziłem - chodziło mi o aspekt wypadnięcia z rozgrywek i że miało to niejsce przed pomocą dla Rosji... Nie zmienia to faktu, że coś takiego miało miejsce...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Wino1901

Jestem polskim kibicem, tylko nauczony doświadczeniem w tej sprawie, widzę, że wielu innych kibiców o tym fakcie nie pamięta. Zazwyczaj na początku czytam ostry hejt w stronę Rosji, a gdy o tym wydarzeniu przypomnę, retoryka choć trochę się zmienia. Stąd moje słowa...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.