Wątek dotyczący artykułu

Raport SportoweFakty.pl: Reforma nie zaskoczyła klubów Ekstraklasy

Od sezonu 2015/2016 w Ekstraklasie obowiązuje limit graczy spoza Unii Europejskiej. Kluby najwyższej klasy rozgrywkowej dobrze przygotowały się do funkcjonowania w nowych przepisach.

przeczytaj cały artykuł


_Adin_

To już nawet nie jest rasizm, to jest segregacja rasowa. Czyści "Europejczycy" i untermenschen z poza unii. To jest śmiech na sali, że Brazylijczycy z hiszpańskim paszportem mogą grać do woli, a Białorusini/Ukraińcy z polskimi korzeniami, ale bez obywatelstwa, są ograniczani.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sterling Archer

O jakiej segregacji rasowej piszesz? Takiej, że nie mogą grać piłkarze z afrykańskich krajów, czy z bałkanów albo z Białorusi? Gdyby zasada była taka, że nie mogą grać czarni albo żółci to by był rasizm. Ale, że nie mogą grać Ukraińcy czy Rosjanie? Przecież to ta sama "rasa" co my.
Sam przepis jest dobry ale niewiele daje, bo nie można zabronić piłkarzom z UE z racji wolności zatrudnienia na jej terenie. A szkoda, bo nasza liga powinna być bardziej polska. Optymalnie by było jakby można było mieć 5 obcokrajowców w składzie i 2 czy 3 na boisku czyli 9 czy 8 Polaków. A tak to może być 20 Niemców i żadnego Polaka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.