Wątek dotyczący artykułu

Najlepszy zawodnik Ligi Światowej 2015 zatrzymany przez policję za napaść

Jak poinformował francuski dziennik L'Equipe, przyjmujący Earvin N'Gapeth, najlepszy zawodnik Ligi Światowej 2015, po powrocie z Final Six został aresztowany przez policję we wtorek w stolicy Francji.

przeczytaj cały artykuł

Hail

Pełna zgoda. Jak go zobaczyłam podczas hymnu to myślałam, że padnę po prostu. Nieściągnięcie czapki przy hymnie obojętnie, którego kraju to okazanie braku szacunku a co dopiero gdy to jest hymn kraju, który się REPREZENTUJE...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kitten

Ngapeth generalnie jest Francuzem. Jego matka jest Francuzką (chyba nawet blondynką jak dobrze kojarzę ;) ), a ojciec jest Francuzem kameruńskiego pochodzenia (grał w siatkówkę dla Francji, teraz trener). Earvin normalnie urodził się we Francji, nie ma co przesadzać z tymi kameruńskimi związkami, bo są niewielkie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kitten

Nie, musisz go z kimś mylić. Sidibe też urodził się i wychował we Francji i chyba nawet nie jest z pochodzenia Kameruńczykiem, tylko ma jakieś związki z Gwineą. Bo nader często na swoich profilach fb czy tt coś tam wspomina o Gwinei. Natomiast przeszedł całą drogę siatkarską we francuskich kadrach kadetów i juniorów, nigdy nie grał dla innego kraju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
panda25

Ciekawe, co piszesz. Byłeś kiedyś we Francji? Wyjaśniam, Francja leży w Europie i z tego co mi wiadomo, dżungli tam nie zarejestrowano...
Ngapeth i Sidibe urodzili się we Francji - nie, nie tej kolonialnej, tylko europejskiej.
Ale być może zaraz napiszesz o rodzicach i genach...
A ja myślę, że na poziom kultury osobistej wypływają różnorodne czynniki - m.in. wychowanie w domu, edukacja szkolna (także geograficzna), itp.
I wcale zachowania Ngapetha nie popieram - nie na darmo miał już na pieńku z siatkarską federacją francuską.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
panda25

W tym wymiarze pewnie i dżungla...
Francja sama zgotowała sobie ten problem - mowa o fali imigrantów, islamizacji (zresztą nie dotyczy to tylko tego kraju Europy), itd.
Teraz musi jakoś połknąć tę (nomen omen) żabę...

| Odpowiedz
blokuj
panda25

Ciekawe wnioski. Przeanalizujmy.

a ty ksiadz czy co?

Ciekawe, z tego by wynikało, że tylko księża dostrzegają fakty, a reszta jest ułomna w tym zakresie? Bowiem ja tylko podałem fakty.

czorny to czorny i tak pozostanie

A do tego ciężko się odnieść.
Bo niby fakt, koloru (a raczej "koluru") się nie zmieni. Ale w swojej przenikliwości (jak to ksiądz) domyślam się, że to chyba nie o to chodziło...
Patrząc na Twój nick zakładam, że masz jakieś związki z imigracją - tyle, że mniej "czorną", czy tak?. Zapewne posiadasz też doświadczenia z "czornymi" i tylko oni są jacyś "inni" - tak to rozumiem. Ale czy tak jest naprawdę?
Czyli np. nie ma Polaków (tych "biołych"), którzy zachowują się jak ci "czorni" (bo jak rozumiem - tylko ci źle się zachowują)?

| Odpowiedz
blokuj
Resovia Rzeszów

W domu był wychowany przez ojca z Kamerunu-co widać po jego zachowaniu. Zresztą w szkole we Francji jest pewnie więcej murzynów i arabów niż białych francuzów, więc w szkole jeszcze nabrał takich nawyków. Sidibe to samo. Ludzie z takimi korzeniami mają we krwi bycie "gangsta nigga". Doprecyzuję poprzednią wycpowiedź: Może nie został wychowany w dżungli, ale został wychowany przez człowieka, który zapewne mieszkał w dzieciństwie w jakiejś dżungli w chatce z krowiego łajna...

| Odpowiedz
blokuj
panda25

Z tego wynika jasno, że zupełnie nie po drodze nam w dyskusji na te tematy.
Na szczęście czytam wiele (i raczej więcej, niż mniej) normalnych (w sensie normatywnym) opinii innych osób z Rzeszowa, by nie wpaść na przykład w pułapkę stereotypu, że "wszyscy z Rzeszowa myślą tak samo"...
A ponieważ nie lubię takiego traktowania innych ludzi, nie będę już podejmował z Tobą dyskusji. Ani to miejsce, ani ochota.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.