Wątek dotyczący artykułu

LE: Porażka na koniec fazy grupowej - relacja z II meczu Polska - Macedonia

Mimo że Biało-Czerwoni rozpoczęli drugą konfrontację z Macedończykami bardzo dobrze, to począwszy od drugiego seta lepiej radzili sobie siatkarze drużyny przyjezdnej.

przeczytaj cały artykuł

gogo

Szkoda, bo nie widzę w tym zespole ani jednego siatkarza, który swoją ambicją i walecznością ( tak jak choćby Kubiak) mógłby trafić kiedykolwiek do pierwszej reprezentacji. Zagrają jednego dobrego seta, a potem ich poczynaniami steruje strach. To nie jest absolutnie materiał na reprezentantów kraju.Szkoda że nie grał Włodarczyk, który swoją walecznością mógłby dodać im odwagi. Jedyny pozytyw to Wojtaszek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Szkoda, bo nie widzę w tym zespole ani jednego siatkarza, który swoją ambicją i walecznością ( tak jak choćby Kubiak) mógłby trafić kiedykolwiek do pierwszej reprezentacji

Nie widziałem żadnego z meczów z Macedonią. Wyniki i opis są kiepskie. Jednak nie zgodzę się, że w tym składzie nie należy szukać przyszłych reprezentantów Polski.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Shemar

Tak słabo to wygląda na razie, że aż ciężko się przebić z myślami do przyszłości i o którymś z nich powiedzieć, że to będzie przyszły reprezentant kadry A. Może Wojtaszek, jak już nie będzie Zatorskiego. Może Dryja, ale on na razie mi przypomina Wronę, gdy jeszcze grał w Częstochowie i tyleż samo mniej więcej prezentuje, gdy Andrzej się dopiero zanosił. A z kolei Bieniek na środek wskoczył i widzę go jako jednego z dwóch podstawowych w murze na długie lata.
Poszukiwać ich na pewno trzeba, ale to oni przede wszystkim muszą zacząć dać się odkrywać z dobrej strony, a takim meczem z Macedonią spuszczają na siebie zasłonę milczenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
panda25

Dla mnie z marszu - patrząc na skład podany powyżej - na przymiarkę do reprezentacji zasługuje kilku z tych zawodników. Wymienię na razie tylko czterech "młodych": Kędzierski, Nowakowski, Bołądź, Romać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Shemar

Trochę za mało razy ich widziałem, aby mieć przekonanie do któregoś z nich i jednoznacznie się wypowiedzieć. Po niektórych na pewno reprezentacja się w końcu upomni, ale tak szczerze to to myślenie pozostawiam trenerom i niech tam oni się tym zajmują - odkrywaniem talentów na miarę przyszłych reprezentantów w kadrze A.
Niepokoi mnie to, że nie mamy takich oczywistych kandydatów, takich jak choćby kiedyś u Kubańczyków był nastoletni Leon i było wiadome, że to będzie jeden z kluczowych zawodników w reprezentacji.

| Odpowiedz
blokuj
panda25

Co do juniorów to chyba trochę nie tak. W nie tak odległej historii mieliśmy "rokujących" juniorów, o których mówiło się, że na pewno znajdą miejsce w kadrze seniorskiej. I znajdowali to miejsce. Spójrz na takie nazwiska, jak Zagumny, Świderski, czy Murek, którzy zdobywali (razem zresztą) złoto w MŚ juniorów. Albo Wlazłego, czy Winiara - nieco młodszych, ale którzy też zaczynali od sukcesów juniorskich i o których też się "wiedziało". Później ci sami zdobywali medale seniorskie.
Nie mam dobrej pamięci, ale myślę, że pominąwszy nieliczne roczniki, w każdym odnaleźć można było (i będzie) przyszłe gwiazdy.
To co jest problemem (w polskiej siatkówce relatywnie mniejszym, niż w tej najpopularniejszej niby dyscyplinie - piłce kopanej), to właśnie dobry system najpierw selekcji, a później przepływu tych zasobów do zadań seniorskich.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.