Wątek dotyczący artykułu

Juniorzy pod wodzą Jakuba Bednaruka słabsi od Brazylijczyków w sparingu

W Krośnie rozegrano pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów reprezentacji Polski juniorów z Brazylijczykami. Lepsi okazali się goście.

przeczytaj cały artykuł


Basil

Żałuję, że nie oglądałem bo to musiało być niezwykle pouczające spotkanie! Warto wziąć pod uwagę, że zarówno Polacy jak i Brazylijczycy zagrali w dość eksperymentalnych zestawieniach i tu ciekawa obserwacja - wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku to Brazylijczycy mają więcej możliwości aby zagrać lepiej na MŚJ. W drużynie Canarinhos od razu rzucił mi się w oczy brak niezwykle utalentowanego Douglasa Souzy, który już jakiś czas temu został wytypowany przez brazylijskich komentatorów na przyszłego partnera do przyjęcia dla samego Lucarelliego oraz jedynie krótkie wejścia "bramkostrzelnego" Lucasa Madaloza, regularnie zdobywającego dla tej drużyny największą ilość punktów. Nie ma wątpliwości, że ci dwaj wspaniali siatkarze powinni wnieść jeszcze sporo dobrego, o ile pojawią się na boisku a jak to wygląda w Polsce? Za Krzysztofa Bieńkowskiego grał dawno niewidziany Marcin Komenda - ja osobiście zawsze wyżej ceniłem umiejętności tego drugiego dlatego jak dla mnie zmiana jak najbardziej na plus i nie spodziewałbym się, żeby powrót Krzyśka mógł jakoś znacząco wpłynąć na grę. Zabrakło Artura Szalpuka, no ale przecież świetnie spisał się Paweł Halaba. Sytuacja wygląda podobnie przy obsadzeniu pozycji libero, na której zagrał do wczoraj notorycznie pomijany przez kolejnych selekcjonerów Jakub Popiwczak.
*
Wydaję mi się, że docelowe zestawienie, w którym wyjdziemy na MŚJ może być bardzo podobne do tego co widzieliśmy w otwierającym serię sparingów spotkaniu w Krośnie - czego na pewno nie można powiedzieć o Brazylijczykach. Jedyna zmiana jakiej się spodziewam to powrót Artura Szalpuka (co zresztą zależy wyłącznie od decyzji Antigi) i grę na trzech przyjmujących. Mam wrażenie, że zarówno Bartłomiej Lipiński (z Brazylią zagrał praktycznie na zerowej efektywności) jak i Paweł Gryc nie wzbudzają u trenera Bednaruka szczególnych pokładów zaufania...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.