Wątek dotyczący artykułu

Doktor Falubazu: Stan Warda stabilny, trzeba mieć nadzieję

Darcy Ward przebywa w zielonogórskim szpitalu po nocnej operacji. Australijski zawodnik jest przytomny i samodzielnie oddycha.

przeczytaj cały artykuł

pp84

Byłem dziś w szpitalu, głownie ze względu na pobyt dziecka. Oczywiście w wolnej chwili podszedłem wesprzeć Darcy'ego. Rozmawiałem już na luzie z doktorem, ordynatorem, co prawda w innej dziedzinie lecz usłyszałem takie o to słowa. Medycyna jest prosta i bardzo logiczna (oczywiście wątek dotyczył Warda). Pokazano mi tę o to stronę ze zdjęciem http://fizjoterapeuty....matom.html i wytłumaczono, że rdzeń został przerwany na wysokości C6, więc paraliż obejmie całe ciało, od karku w dół, a nie tylko od pasa w dół. Z trudem stwierdziłem, że zdarzył się w Polsce przypadek, gdzie udało się połączyć przerwany rdzeń. Na co usłyszałem, a nawet zostało mi to z obrazowane, że to był wypadek po cięciu nożem, więc udało się połączyć coś co było nie jako w linii prostej. Tu jest zmiażdżone i pogruchotane. Nie będzie, żadnej lepszej diagnozy, ani poprawy. Proszę się nie łudzić. Nauczyłem się wierzyć do końca, więc wierzę. Zdrowia wszystkim, przede wszystkim.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pp84

Też zapytałem, odpowiedź była taka, że ma delikatne czucie, co z ruszaniem ma nie wiele wspólnego, a wkrótce zaniknie. Nie proś mnie o uzasadnienia mogę jedynie przekazać zainteresowanym co usłyszałem. To nie moja diagnoza. Miałem okazję, więc zagadałem, a napisałem co mi odpowiedziano.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mir69 spod wody-RSKZ

Dziwie sie ze ordynator pokusił sie o diagnozę.
Tym bardziej ze od rana w całym szpitalu był zakaz info o Darkim.
Dowodem jest wypowiedz Zapotocznego.
Czas raczej gra na Jego korzyść.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
pp84

Nie obawiam się zarzutów, bo nie posiadam oficjalnej wersji. Dziecko moje przebywa w szpitalu i miałem okazję zapytać w luźnej rozmowie lekarza, który zapewne Warda nawet nie widział na oczy bowiem jest ordynatorem zupełnie innego oddziału. W kuluarach jednak pewnie mówi się o tym, a diagnoza jest powszechnie znana. Na tej podstawie zostało mi to wytłumaczone obrazkowo na kilka sposobów. Jeśli poczytasz sobie moje komentarze, oraz informacje jakie przekazywałem zrozumiesz, że nie ma podstaw abym kłamał. Zresztą co trzeba byłoby mieć w głowie, żeby robić sobie żarty w takiej sytuacji. Nie twierdzę w żaden sposób, że zostałem dobrze poinformowany. Przedstawiłem całą sytuację jaka miała dzisiaj miejsce i chciałem się podzielić z tymi, których interesuje stan zdrowia Darcy'ego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
pp84

Oczywiście, że masz rację. Jednak przerwanie rdzenia było podane do wiadomości ogólnej, a tej podstawie każdy lekarz może wskazać konsekwencję takiego urazu. Nikt tu nic nie podaje oficjalnie.

| Odpowiedz
blokuj
pp84

Uraz rdzenia na poziomie C3, C4, oraz C5 uszkadza nerwy odpowiedzialne za oddychanie, co może doprowadzić do zaburzeń oddychania. Osoby z takimi uszkodzeniami wymagają natychmiastowej wspomaganej wentylacji. Natomiast, jeśli uszkodzenie przebiega na wysokości C5 i poniżej, funkcje oddechowe są zachowane, ich oddech wydaje się być szybszy i płytszy, osoby takie maja kłopoty z kasłaniem i oczyszczaniem dróg oddechowych z wydzieliny, z powodu osłabionych mięśni międzyżebrowych. Jeżeli funkcje oddechowe poprawią się duży procent osób z urazem C4 mogą zostać odłączeni od respiratora już w kilka tygodni po urazie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
LiverpoolOneLove

wow potrafisz czytać wikipedie :O Zastanawia mnie po co zmyślasz takie bzdury? jaki masz w tym interes? Djud stan zdrowia Darkiego to poufne informacje które posiadają tylko jego bliscy ,żaden ordynator ,lekarz czy nawet pielęgniarz nie wypapla tego przypadkowemu typkowi na korytarzu...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
pp84

Rozumiesz, że podaję indywidualną opinie lekarza w żaden sposób nie związanego z leczeniem Darcy'ego? Opartą na oficjalnych danych ze wstępnych badań? Zresztą nie będę tłumaczył jak ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a tym bardziej udowadniał swoich racji, bo w ogóle mi na tym nie zależy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
pp84

Dokładnie, nie pomyślałem, a na logikę powinno mieć to wpływ. Doczytałem już w własnym zakresie co i jak, więc podzieliłem się tą informacją ctrl+c, ctrl+v.

| Odpowiedz
blokuj
Bezwzględny

Na początku miałem wątpliwości czy przypadkiem nie zmyślasz.. przeczytałem więcej Twoich postów i wiem, że... niestety nie.. dzięki za informacje, chyba mówię nie tylko za siebie... szkoda, że takie złe..

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Mówi prawdę.Wiem na pewno,że Darcy nie ma czucia od szyi w dół.Co najwyżej lekkie mrowienie w rekach.Wiele wskazuje na to,że będzie świadomym warzywem.To jest po prostu straszne.Nic tylko płakać.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Nie potrafię sobie tego wyobrazić.Będzie mógł prawdopodobnie tylko głową ruszać.Nawet wózek w grę nie wchodzi ...Przecież to gorsze niż śmierć

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz UT

Pewnie wielu ludzi się na mnie rzuci że tak piszę ale jeśli to jest prawda co mówisz to lepiej dla niego żeby umarł bo sorry ale to nie jest życie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kAes_95

Jak już wcześniej pisałem - trzeba pozwolić dać wybór ale nie naciskać. Prawo do eutanazji powinno być legalne ale powinno być tylko opcją

| Odpowiedz
blokuj
PANKOT

Wojtek oglądałeś może Nietykalnych? Gdyby to był tylko film ale to prawdziwa historia. Albo może słyszałeś o Januszu Świtaju? Tetraplegia jest straszna, jednak wszystko zależy od psychiki. I jednak jak pokazują przykłady można jakoś żyć... Życie doświadczyło mnie tak że wiem jak to jest nie móc ruszyć ani ręką ani nogą jednak dla mnie nie był to stan nieodwracalny...

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Życie doświadczyło mnie tak że wiem jak to jest nie móc ruszyć ani ręką ani nogą jednak dla mnie nie był to stan nieodwracalny...

To tym bardziej wiesz co Go czeka i to prawdopodobnie na całe życie ..O Świtaju słyszałem.Domagał się zgody na eutanazje ,ale odmówili mu.Teraz zmienił zdanie i żyje na tyle normalnie na ile jest to możliwe.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
M.C

Naszła mnie teraz tak refleksja,co są i były warte nasze spory wobec tragedii jaka spotkała takiego kozaka...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
BKSFanatyk

Szczerze mówiać miałem niedawno podobną sytuację z jednym z moich domowników. Od września do czerwca, kiedy babcia zmarła. I wiesz co? Nigdy nie zgodziłbym się na eutanazje. Ale z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.