Wątek dotyczący artykułu

Znowu wraca temat bezpieczeństwa. Co należy zrobić z bandami?

Fatalny wypadek Darcy`ego Warda sprawił, że po raz kolejny wrócił temat bezpieczeństwa na żużlowych torach. Tym razem najczęściej podnoszona jest kwestia band na prostych. Czy potrzeba zmian?

przeczytaj cały artykuł

czatroom

A co z taką kamizelką wypełniającą się powietrzem niczym poduszka powietrzna, którą miałem okazję widzieć w jednym meczu? Nie pamiętam kto o testował M.J. Jennsen ? Może po prostu się nie sprawdziło? Choć upadek, któremu wtedy uległ wyglądał obiecująco.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
czatroom

rozumiem, że testy nie wypadły dobrze ? Upadek który widziałem podobał mi się. Kombinezon natychmiast napełnił się powietrzem i zawodnik wydawał się być chroniony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
adi_kami

tylko że nie wiadomo jak owa kamizelka by się zachowała przy takim upadku jak u Darcyego, ale jest to lepszy pomysł niż kombinowanie z dmuchawcami na prostej.

| Odpowiedz
blokuj
czatroom

z wypowiedzi Jasona Bunyana przytoczonej w artykule wynika, że ma chronić również kręgosłup. Zwłaszcza jeśli przyjąć, że Wardowi największą krzywdę zrobiło uderzenie o tor a nie o bandę.

| Odpowiedz
blokuj
czatroom

Być może. Oglądając video nie potrafię tego rozstrzygnąć. Wydaje mi się jednak że niezależnie od tego taki airbag w moim przekonaniu byłby pomocny bo zamortyzowałby część siły.
Choć jakiś powód na pewno jest że rozwiązanie się nie upowszechniło.:( Generalnie mi bliższe są rozwiązania chroniące bezpośrednio zawodnika bo z bandami zawsze coś nie gra. W Bydzi np. amortyzatory ale siatki złe oraz fakt że można trafić w amortyzator, dmuchawce fajne ale byle nie wpaść pod spód. Na prostych dmuchawce złe itp. Lata pracy po prostu i testów . Mam tylko wrażenie że prawie nikt się tym nie zajmuje :(

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.