Wątek dotyczący artykułu

Lwim pazurem (41): Wredna i ludzka twarz żużla. Bezpieczeństwo nie nadąża za postępem

- Wydarzenia z ostatniej niedzieli pokazały dwie twarze żużla - pisze w swoim felietonie "Lwim pazurem" Marian Maślanka.

przeczytaj cały artykuł


kajtala

Bannda dmuchana jednak powinna być na prostych tylko trzeba coś wykombinować byzawodnicy nie zaczepiali hakami i kierownicą

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
MT77

Nic Ci nie da dmuchana banda na prostych. Mało tego, taka banda w tym miejscu mogłaby być jeszcze bardziej niebezpieczna bo przy odbiciu od niej, wracasz do wewnętrznej części toru jeszcze szybciej niż przy odbiciu od zwykłej, prosto pod koła rozpędzonego z tyłu rywala albo np. uderzyć w słupek maszyny startowej. Aby banda była bezpieczna, musiałaby być tak skonstruowana aby pod większym naciskiem, potrafiła przyjąć energię uderzenia, np. przez wygięcie się ale tak aby cała jej struktura nie uległa zniszczeniu. Do tego za bandą, musiałaby być albo duża pusta przestrzeń albo coś bardzo bardzo miękkiego w co można byłoby przywalić bez ryzyka o zdrowie. Mnie zastanawia kto np. wymyślił aby tak zaprojektować stadion w Toruniu gdzie od band do trybun jest tak mało przestrzeni i gdyby taki Tai któremu się złamał motocykl, wyleciał wraz z nim za tę bandę i uderzył w beton, mogłoby się to zakończyć równie tragicznie co z Darcym. Ja, szczerze mówiąc, nie zgadzam się zupełnie z autorem artykułu, nie widzę aby robiło się coś w kwestii bezpieczeństwa żużlowców jeśli chodzi o same obiekty. Balony na łukach to nie wszystko i też są niebezpieczne bo można wlecieć pod nie i też się połamać i nikt do tej pory ich nie przeprojektował aby to się więcej nie działo. Poza tym... czemu nikt nie zmienia profilu band tak aby tej dmuchanej bandzie zrobić na wyjściu z łuków na tyle miejsca aby tworzyły ze sobą jedną linię a sam balon nie zmniejszał szerokości prostych? Wtedy być może dałoby się jeszcze te 2-3 metry ją przedłużyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.