Wątek dotyczący posta na blogu

Komu Grand Prix komu?

Hockley

W najbliższą sobotę na stadionie w Rybniku rozegrane zostanie Speedway Grand Prix Challenge, z którego awans do żużlowej elity wywalczy trójka najlepszych zawodników. Historia pokazuje, że w światowych eliminacjach niejednokrotnie dochodziło do mniejszych lub większych niespodzianek. Także ze strony (…)

przeczytaj cały artykuł


Matejos

Oby w tym roku z Challengu awansowali naprawdę dobrzy zawodnicy i za rok fajnie byłoby oglądać wyrównaną stawkę w cyklu GP. Myślę, że spokojnie można już wymienić kilka nazwisk, które będziemy oglądać w przyszłym roku. Utrzymać się w cyklu powinna pierwsza szóstka obecnej klasyfikacji generalnej (Tai Woffinden, Nicki Pedersen, Greg Hancock, Matej Zagar, Niels Kristian Iversen i Chris Holder) o pozostałe dwa miejsca powinni powalczyć Jason Doyle, Michael Jepsen Jensen i Maciej Janowski. Moim zdaniem przegrany tej rywalizacji i tak otrzyma DZIKUSA #1. Dlatego obstawiam, że całą tą dziewiątkę zobaczymy w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o Polaków to niemal przesądzone, że Jarosław Hampel dostanie DZIKUSA #2. Peter Kildemand to kolejny pewniak do startów w przyszłym roku. Pytanie tylko jak się tam dostanie... Albo wywalczy samodzielnie awans w Rybniku albo dostanie DZIKUSA #3. Z cyklem bez dwóch zdań pożegnają się Batchelor, Jonasson oraz Kasprzak. Jedyną szansą na starty w cyklu w przyszłym roku dla Chrisa Harrisa jest awans z Rybnika, gdzie nie jest bez szans, bo niestety, ale dobrze zna ten tor. Andreas Jonsson moim zdaniem też jest na wylocie chyba, że BSI stwierdzi, że musi być dwóch Szwedów w cyklu. Bo jeśli postawią na jednego to raczej będzie to Antonio Lindbeack, który chciałbym żeby awansował z GP Challenge podobnie jak Bartek Zmarzlik i Piotr Pawlicki. Wtedy dać jeszcze DZIKUSA $4 Emilowi i będzie naprawdę bardzo ciekawa stawka. Co powiecie o takiej obsadzie cyklu Grand Prix 2016?
1. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
4. Matej Zagar (Słowenia)
5. Niels Kristian Iversen (Dania)
6. Chris Holder (Australia)
7. Jason Doyle (Australia)
8. Michael Jepsen Jensen (Dania)
9. Maciej Janowski (Polska)
10. Peter Kildemand (Dania)
11. Jarosław Hampel (Polska)
12. Bartosz Zmarzlik (Polska)
13. Antonio Lindbeack (Szwecja)
14. Piotr Pawlicki (Polska)
15. Emil Sayfutdinov (Rosja)

Będzie wtedy co prawda aż czterech Polaków oraz Duńczyków, ale myślę, że nie powinno być to problemem. W cyklu powinni jeździć najlepsi bez względu na pochodzenie. Aczkolwiek znając BSI to w cyklu zobaczymy pewnie ponownie Andreasa Jonssona albo Chrisa Harrisa. Moim zdaniem natomiast obaj od tego cyklu powinni odpocząć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Hockley - GetwellDarcy

Musimy pamiętać, że dyskusja o ewentualnych stałych dzikich kartach rozgorzeje się tak naprawdę po sobocie. Jak sam zauważyłeś wiele zależy od tego, komu uda się awansować z Challenge'u, a kto będzie musiał liczyć na łaskawy los ze strony organizatorów SGP. Tyczy się to przede wszystkim Kildemanda, Lindbaecka i Polaków.
Oczywiście BSI lubiło przez wiele lat kierować się nie tylko formą sportową, potencjałem (Ward, Woffinden, Jepsen Jensen), ale i też kluczem geograficznym, bo przez lata była niepisana zasada dwójki Brytyjczyków, czasem też Szwedów i stąd wiele zaproszeń dla zawodników z tego kraju. Wydaje mi się jednak, że jeśli Harris nie zapewni sobie miejsca poprzez Rybnik, to nie będzie miał co liczyć na zaproszenie od władz. Nie tym razem. Ten zawodnik nie wnosi do cyklu nic poza ambicją i uśmiechem na twarzy.
Ciekawa jest sprawa Szwedów. Awans Lindbaecka z Rybnika byłby na rękę Jonssonowi, bo wtedy jego szanse na dziką kartę będą większe. Nie można też wykluczyć kwestii tego typu, że "AJ" po prostu sam zrezygnuje z jazdy w cyklu, bo i takie głosy słyszano już przed ostatnimi sezonem. Jonssonowi coraz ciężej przychodzą wygrane i udane turnieje. Wówczas obojętnie czy Lindbaeck wejdzie czy nie wejdzie, Szwedzi będą mieli na pewno jednego reprezentanta, bo to Antonio zajmie jedno z piętnastu miejsc na sezon 2016. Jonasson zalicza właśnie epizod w GP, płacąc frycowe, a Lindgrena wątpię by chcieli zapraszać po raz kolejny w jego karierze (jeśli nie wejdzie z Rybnika), tym bardziej że poza udanym DPŚ nie imponuje wybitnie w tym sezonie. "Fredka" pewnego pułapu raczej już nigdy nie przeskoczy.
Tak, Hampel ma na pewno gwarantowane zaproszenie, nie wyobrażam sobie innego scenariusza, a drugie - tak jak napisałeś - będzie dla dziewiątego po całym sezonie (Janowski, Doyle lub Jepsen Jensen), więc zostaną dwa.
Czy Sajfutdinow? Na pewno wszyscy bardzo by tego chcieli, ale bez dobrej woli zawodnika i jego managera pomysł nie wypali. Moim zdaniem Emil powinien chcieć wrócić, bo to zawsze pewniak do czołówki. Jeśli wyrazi zainteresowanie, to jasnym jest że BSI momentalnie wyśle mu "dzikusa". Wówczas czwarte zaproszenie w mojej ocenie będzie już tylko kwestią tego, kto awansuje z eliminacji, a kto nie. Nie wykluczajmy, że czwarta karta trafi do kogoś z dwójki Pawlicki-Zmarzlik, jeśli żaden z nich nie awansuje.
Tak czy siak mądrzejsi będziemy za kilka dni. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sartoris

Wniosek jest taki: 3 miejsca są de facto już zajęte. Hampel, Lindbaeck (jeśli nie wejdzie), dziewiąty z tegorocznego cyklu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Hockley - GetwellDarcy

Tak, dokładnie na to wygląda. A jeśli Lindbaeck wejdzie, wzrosną szanse Jonssona, choć tutaj i tak raczej postawiłbym znak zapytania.
Wydaje mi się natomiast, że to czwarte zaproszenie czekało na Darcy'ego...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sartoris

Myślę podobnie do Ciebie. Batchelor wypada, wszedłby Ward. Hampel na pewno dostanie "dzikusa", poza tym musi być jakiś Szwed w cyklu, a w tej chwili najbardziej sensowny to Lindbaeck. Może Kildemand dostanie jeśli się nie utrzyma. Może Vaculik?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.