Wątek dotyczący artykułu

Kompendium PGNiG Superligi: Orlen Wisła Płock

Ligowi szczypiorniści wracają na parkiety. Przed nami najciekawszy sezon od lat. Warto go rozpocząć z przewodnikiem przygotowanym przez redakcję sportowefakty.wp.pl.

przeczytaj cały artykuł

skejd

Kadra wreszcie jest zbilansowana na wszystkich pozycjach i nie można mówić już o tym że brakuje ludzi do grania. Oczywiście na rozegraniu trener wciąż nie ma bogactwa wyboru, ale przy 5 zawodnikach na środek i lewą połówkę można już zdecydowanie lepiej rotować składem i nie martwić się o każdą kontuzję. Przez większość poprzedniego sezonu mieliśmy na tych dwóch newralgicznych pozycjach raptem 2-3 zawodników.
Co najważniejsze większość zawodników obecnego składu powinna notować postęp. Taki Racotea - rok temu przychodził jako junior, a pod koniec sezonu często to on brał na siebie odpowiedzialność za zdobywanie bramek. Podobnie Piechowski - jeszcze na jesieni wydawało się że nie nadaje się nawet na grę przeciwko najsłabszym rywalom z Superligi, a na koniec sezonu w meczach przeciwko Vive był podstawowym obrońcą i prezentował się naprawdę obiecująco. Liczę że zrobi jeszcze postępy w ataku, w końcu ma dopiero 20 lat. Podobnie można mówić o innych graczach jak np. Daszek czy Corrales - oni też mimo że weszli w Wiśle na naprawdę wysoki poziom wciąż powinni notować progres.
Jeśli chodzi o transfery - materiał na gwiazdę to Zhytnikov. Trener już od stycznia bardzo często podkreśla swoje zadowolenie z tego transferu. Już po sparingach widać że jest to klasowy zawodnik. Oby ominęły go kontuzje, a może być wielkim liderem Wisły. Dobre wrażenie sprawia też Oneto, widać że zna się na grze w obronie, a w ataku też swoje potrafi. Mam takie przeczucie że Cadenas wyciągnie z niego to co najlepsze, mimo że Oneto najmłodszy już nie jest. Bardzo liczę na Konitza i to nie tylko w kontekście Superligi, ale też LM. Na razie nikogo swoją grą nie oczarował, ale pamiętajmy że dochodzi do siebie po urazie barku. Tarabochia z kolei to klasyczne uzupełnienie składu, ale kto wie czy w Wiśle otoczony lepszymi zawodnikami nie wejdzie na dużo wyższy poziom niż do tej pory. Cudów po nie oczekuję, wiemy że gwarantuje on solidny poziom na ligę, a czy się rozwinie to zobaczymy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
AlexLFC

moze i zbilansowana ale jednak slabsza bo Syprzaka czy Jurkiewicza nie da się zastąpic. Mysle ze drugie miejsce to wasz pewny wynik w lidze. Z Vive raczej tylko w pojedynczych meczach powalczycie, z tylu nikt wam raczej nie podskoczy, choc w meczach z Pulawami moze byc rowno ale i tak na wasza korzysc.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gargoin

Czy ja wiem czy słabsza. Żytnikow to inny profil niż Jurkiewicz. W obronie z pewnością nie gra tak dobrze i może nie ma tak dobrego rzutu z drugiej linii, ale jest o wiele lepszym playmakerem, widzi dużo więcej od Kaczki. Myślę, że jeśli Oneto wejdzie na swój najwyższy poziom z czasów Veszprem/Barcelony to aż tak bardzo braku Sypy nie będzie widać (choć przyznaję, że tu na lekki minus). Tarabochia to akurat oczywisty niższy poziom niż Sasza, ale trzeba dodać, że na rozegraniu mamy jednego więcej gracza niż przed rokiem, którym jest Konitz potrafiący rzucić z drugiej linii. Ponad to Racotea wyrasta na prawdziwą petardę w drugiej linii i w tym sezonie z całą pewnością będzie prezentował dużo wyższy poziom niż w poprzednim. No i warto dodać, że po kontuzji wraca Puszka, który w sparingach prezentował się z bardzo dobrej strony szczególnie w obronie, ale z biegiem sezonu wierzę, że i zacznie lepiej grać w ataku. Ogólnie to myślę, że będziemy prezentowali po prostu podobny poziom do tego sprzed roku. Ale trzeba dodać, że to Kielce się osłabiły - szczególnie w obronie. Także myślę, że walka o mistrza w tym roku będzie najbardziej wyrównana od sezonu 2010/2011.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
skejd

Odejście Kaczki i Sypy wcale nie oznacza że Wisła będzie słabsza, bo Zhytnikov w ataku na pewno jest w stanie zastąpić Jurkiewicza (do obrony dodatkowo wraca Pusica). Oneto to jeśli chodzi o grę w ataku nie jest poziom Sypy, ale może ta strata nie będzie aż tak bardzo odczuwalna, w końcu jest jeszcze Rocha, który potrafi zdobywać bramki.
No i to co pisałem że wielu zawodników wciąż się rozwija, a drużyna będzie stawała się coraz bardziej zgrana.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
michalek-4

Mimo, że w moim miescie nie bardzo lubi się miasto Płock, ja zawsze po cichu kibicuje Orlenowi i mam nadzieje, że utra w koncu nosa Vive, lecz obawiam sie ze znow nie w tym sezonie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.