Wątek dotyczący artykułu

Zenon Plech: Toruń i Wrocław w finale

Zenon Plech uważa, że Fogo Unia będzie miała problem z odrobieniem ośmiopunktowej straty z pierwszego spotkania. - Po stronie toruńskiej mamy więcej rutyny. Leszczynianie mogą się pogubić - ocenia przed rewanżem w Lesznie.

przeczytaj cały artykuł

Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
-Stanley

Widzisz i takie miasto Toruń nie potrafi dorównać drużynie z małego miasta Leszna. Duże nie zawsze silne. Małe zawsze jest ładne, nawet niesforne dziecko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Time vel Netto

Leszno ma 60tyś mieszkańców i jedną drużynę ekstraligową , Toruń liczy 200tyś mieszkańców i drużyn ekstraligowych ma 7 . o 1 lidze , drugiej lidze nawet nie wspomnę .
Czy teraz widzisz , że to małe Leszno przy Toruniu to niemal sportowa pustynia !?
Ta statystyka pokazuje że Leszno i Toruń w sporcie profesjonalnym dzieli przepaść 1Ekstraliga / 28tyś mieszkańców kontra 1 ekstraklasa / 60 tyś mieszkańców .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Stanley

Bo są miasta które stawiają na dziedzinę sportową która jest w największym zainteresowaniu regionu. I ja uważam, że lepiej oglądać jedną drużynę mistrzowską aniżeli kilka z ogona tabeli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Time vel Netto

A przyszło Ci do głowy że nie wszyscy muszą lubić żużel ? A pomyślałeś że żużel to tylko miesiące letnie a co oglądać zimą ? Nie każdy młody człowiek chce być żużlowcem , ( są dziewczyny) są tacy którzy wolą zostać szermierzami czy łyżwiarzami , trzeba stworzyć młodym ludziom jakiś wybór . Zapewniam Cię ze dobry lodowy hokej to emocje których żużel nawet w ułamku nie jest w stanie dostarczyć kibicom , chociażby z tej prostej przyczyny że sportu na meczu żużlowym masz raptem nieco ponad 15 minut jaka to jest alternatywa dla kosza , siatkówki czy hokeja na lodzie lub trawie !?

| Odpowiedz
blokuj
Time vel Netto

I na 14 tytuł przyjdzie wam jeszcze trochę poczekać , a tytuły ? Gdy się wszystkie tytuły Mistrzowskie Torunia zsumuje to wyglądacie przy nich jak Wasi kibice na MA.

| Odpowiedz
blokuj
CzłowiekDrzewoUK

nic się nie stanie jak poczekamy ale gdy wam Toruń odbierze szanse na finał to będzie ryk płacz, wielka unia za gruba kasę nie ma finału nie ma srebrnego i złotego, to będzie wstyd za taki potencjał stracony przez bandę tępych szpadli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Wykluczony

Zapomniałeś dodać, że większość tytułów zdobyta w "starych" czasach. W ostatnich latach Toruń niczym nie ustępuje drużynie z Leszna. Dodam również, że w konfrontacji obu drużyn w tym roku Toruń na razie jest lepszy od Leszna.
Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Wykluczony

Owszem, masz rację, historia opiera się również na starych czasach. Nikt też nie neguje, że Unia jest bardziej utytułowanym klubem. Natomiast opieranie swojej opinii, że Unia jest mocna a KS słaby tylko i wyłącznie na ilości zdobytych DMP jest dużym nadużyciem.

| Odpowiedz
blokuj
Syki

nikt tego nie napisal, Unia jest mocna bo wygrala w RZ 12 spotkan, Torun tylko 6 i do PO wszedl po zielonej sciezce Loktajewa.
Gratuluje wygranej 8 punktami, ale jesli wydaje Wam sie, ze to daje pewny Final to szczerze wspolczuje...

| Odpowiedz
blokuj
Wykluczony

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Wytykasz nam Saszkę, to może przypomnij nam wszystkim jak to było w zeszłym roku??? Krótkowzroczność i brak obiektywizmu to główna cecha większości kibiców na tym forum. Poza tym nam się nic nie wydaje, to Wy jechaliście do Torunia jak po swoje. Mecz w Lesznie miał być tylko formalnością. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Moim zdaniem jesteście faworytem tego dwumeczu.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Toruń wszedł do PO bo wygrał na torach faworyta do DMP i na torze mistrza Polski.Jeśli liczysz ścieżke Saszy to dolicz nam 3 pkt stracone na początku sezonu na kontuzjach.Do tego przypominam,że Unia Leszno będąc przeciętną drużyną w zeszłym sezonie weszła do Po przy zielonym stoliczku,a w 2011 też będąc przeciętna spreparowała tor i załatwiła Toruń kontuzjami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Syki

gdzie spreparowany... a Gomole to co sie stalo na prostej? Doyle tez nagle zapomnial jak sie w luk sklada? A objechanie Laguty to byl tylko i wylacznie prezent od |Zengiego, gdyby jechal swoim torem to rusek nic by nie zrobil

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Na jakiej prostej?Gdyby banda nie niosła,to Łaguta by tego nie dokonał.Poza tym po zewnętrznej mijał także Emil,Holder,Jonasson i Miedziak.To nie był jednostkowy przypadek.

| Odpowiedz
blokuj
elvis

ile z tego pamietesz???
od kiedy chodzisz na stadion?
TO,ze kluby w dawnych czasach natrzepaly medali...gdy dostep do sprzetu,jak i ilosc tych zepolow byla marna...TO TERAZ ZADNA WYKLADNIA.
zobacz na ostatnie 20 lat,i napisz te medale.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Syki

rozumiem, ze za 20 lat Wasze medale ez sie nie beda liczyc? z takim kretynizmem sie jeszcze nie spotkalem. Moze wogole przestanmy interesowac sie historia, w koncu kazdy przeciez wie, ze kiedys bylo inaczej a co bylo ponad 20 lat temu juz jest niewazne...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
elvis

ile ekip jezdzilo w latach 60?
jaki byl dostep do sprzetu?
wiesz..pewnie nie.
kretynizmem jest,podniecanie sie tym,czego sie nie widzialo na torze.
ja za dwadziecia lat bede pamietal medale jaskolek.
historia to dostep do sprzetu kilku osrodkow,i robienie medali z urzedu.
Napisz mi jak wyglada ta rywalizacja,gdy kazdy mogl miec podobny sprzet.

| Odpowiedz
blokuj
Syki

byly dwie pelne ligi, w tej chwili mamy jedna pelne i dwie kadlubowe wiec klubow jest tyle samo... nie wiedziales tego? Wiem, ze boli Cie brak jakichkolwiek osiagniec w historii Unii Tarnow, ale osmieszasz sie zaraz dodajac, ze za dwadziescia lat beda dla Cie wazne zlota jaskolek. Brak dostepu do sprzetu? czyj? chyba do tego zachodniego, bo akurat w kraju kazdy mial to samo i na prawde obrazasz wielu znakomitych zawodnikow piszac takie brednie...

| Odpowiedz
blokuj
Syki

nie wiem co Cie boli, moze to ze teraz w Rawiczu maja taki sam sprzet jak w Elicie? na prawde twierdzisz, ze za komuny byla wieksza przepasc sprzetowa?!

| Odpowiedz
blokuj
elvis

co maja w rawiczu? heheh
ja pisze,ze dawno dawno temu-tylko kluby z topu...mialy silniki z najwyzszej polki...reszta ochlapy.
dlatego podium przez lata bylo podobne.
nawiazales do czasow po komunie.
wylicz medale z ostatnich 30 sezonow-to jest miarodajne.
a nie historia powojenna:)

| Odpowiedz
blokuj
Syki

jeszcze powiedz, ze wtedy zawodnicy jezdzili za miliony a koszt tuningu motocykla potrafil zrujnowac finansowo zawodnika... otoz nie, wtedy zawodnicy jezdzili w niedziele, a w tygodniu czesto naginali fizycznie zeby utrzymac rodzine, przy motocyklach dlubali sami wieczorami i nie wyreczalo ich stado mechanikow. Jak nadal mozesz twierdzic, ze wtedy rzadzil pieniadz? nie prosciej po prostu zamilknac?

| Odpowiedz
blokuj
elvis

jak widac z czytaniem tez masz problem(podobny jak z liczeniem do trzech)
daj cytac gdzie ja pisalem o tym,o czym tu bredzisz?
czlowieku ja pisalem,ze nie mieli na czym jezdzic-a ci co mieli...mieli medale.
ocknij sie chlopie.

| Odpowiedz
blokuj
Syki

to napisz mi dlaczego nie mieli. To dzisiaj slychac wypowiedzi zawodnikow, ktorzy nie maja na czym jezdzic, bo wyremontowania silnika kosztuje majatek. A wtedy dlaczego w Lesznie mieli na czym jezdzic a w innych miastach nie? napisz prosze...

| Odpowiedz
blokuj
elvis

nie mam czasu na taka polemike-najpierw poczytaj,pozniej zabieraj glos.
to proste i logiczne.
jak nie masz na to czasu,to znajdz kogos kto te czasy pamieta(nie z opowiadan) a bedziesz wiedzial jak bylo w realu.
medale kilku osrodkow nie byly przypadkowe.
Z biegiem lat to sie zacieralo,wyrownywalo.
od momentu jak komuna padla policz te osiagniecia-bo chyba nagle te tuzy nie przestaly szkolic-a nikt im wtedy zawodnikow nie podbieral.
Prosilem cie o ostatnie lata-jak widac przegapiles trzy medale jaskolek,wiec o obiektywizm Cie nie prosze.

| Odpowiedz
blokuj
Syki

10 lat to nie 11 wiec co najwyzej przegapilem niewiele zmieniajace brazowe medale.
Nie pisz bezimiennie, podaj fakty dlaczego Unia Leszno miala lepszy sprzet niz inni bo nadal nic nowego nie wniosles.
Dlaczego niektore kluby juz nie rzadza? Komuna padla, zmienily sie priorytety i potrzebne byly duze pieniadze do rozwoju zuzla, Wy 15 lat temu trafiliscie na Azoty, wiec jak sie poczujesz kiedy napisze ze zlota w Tarnowie nic nie znacza bo Wy macie dostep do sponsora w postaci Azotow w przeciwienstwie do innych klubow?
Zakonczmy ta dyskusje bo nie widze z Twojej strony szans na jakakolwiek refleksje, nie dasz rady przejrzec na oczy.

| Odpowiedz
blokuj
elvis

medale to medale-jak widac nie pamietasz medalistow z przed dwoch lat...ale wiesz za to,jak wygladly realia w latach 60.
poczytaj-pozniej wchodz w dyskusje.
Azoty to zalorzyciel klubu-poczytaj kiedy(lata)
to nie my na nich terafilismy,a dzieki nim(dla ludzi z tarnowa) powstal zakladowy klub sportowy(sekcja zuzel)
Inne kluby zyly z panstwa,i ukladow.
teraz ich nie widac.(nie wszystkich)
Boli cie sponsor,zalorzyciel klubu z moscic?
Inne kluby tez maja sponsorow...ba mialy miliarderow na fotelu wlasciciela.

| Odpowiedz
blokuj
Syki

policzylbym ale tutaj ludzie wygadywali ze to co bylo 20 lat temu sie nie liczy wiec policzylem za ostatnie 10, Ty mozesz sobie podsumowac 12, 15 albo i 30 jesli masz taka ochote ale skoncz robic afere z tego ile lat wzielem do podsumowania bo to nie jest temat do dyskusji na poziomie.
liczylem, ze napiszesz mi dlaczego to wlasnie Unii bylo latwiej za komuny ale sie nie doczekam, narobiles wiele halasu i niczego tym nie wniosles, wazne ze ilosc postow sie zgadza...
P.S. jesli chodzi o Twoj poprzedni wpis to pisze sie załoŻyciel, normalnie bym tego nie poprawial bo kazdy moze zrobic literowke ale Ty ten sam blad powtorzyles kawalek dalej wiec potraktuj moja uwage jako wskazowke na przyszlosc ;)
P.S. 2 w Unii nigdy nie bylo miliarderow, ale ten region zyje zuzlem i przyszlosc klubu opiera sie na kilkudziesieciu mniejszych sponsorach co jest moim zdaniem bezpieczniejsze od bycia zaleznym od kaprysow jednego bogacza...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
elvis

znowu piszesz bzdury-po pierwsze:)
nie wazne ile liczyles-patrzac na swoj klub...widze ze na jednej rece nie potrafisz medali policzyc.
po drugie...kluby ktore wtedy trzepaly medale,to nie tylko Unia.
Ale o tym pewnie nie wiesz.
Po trzecie-ile bys tych lat nie liczyl do tylu(do czasow gdy dostep do silnikow i calego osprzetu sie wyrownal) to nie widze takich wielkich dysproporcji.
jedyna rzecz jaka błysneles to znalezienie błedu w poscie...widac na tyle cie stac.
Dalej nie potrafisz czytac ze zrozumieniem(ale ze slowinkiem w rece) W lesznie nie bylo miliarderow-bo region rolniczy.
Ale w ostatnich latach kasa na srednim ligowym poziomie.
W tym roku na medal(choc dobrze spozytkowana)wiecej bylo tylko w zielonej.

| Odpowiedz
blokuj
Syki

Tak, tak ja pisze bzdury, a Ty jestes znawca jak Cholera... Zwlaszcza z tym Falubazem trafiles ;D
I prosze Cie nie obrazaj mnie piszac, ze nie znam historii zuzla, podejrzewam ze kiedy chodzilem na jeszcze drugoligowa Unie to Ty nawet nie wiedziales gdzie w Tarnowie macie Stadion.

P.s. W Lesznie kasa na srednim ligowym poziomie i tyle medali DMP przez ostatnie lata? SZACUN ! :)

P.S. 2 my mamy region rolniczy a u Was Jak to nazwac? Przygraniczny ? :)

| Odpowiedz
blokuj
elvis

Nie wkladaj mi swoich słow w usta:)
Nie ja tu rozpoczynalem dyspute,a jedynie wyprowadzilem cie z bledu-bo piszesz cos,co sie delikatnie mija z prawda.
I o tym,moze tobie powiedziec wiele osob tutaj.
No ale z racji pochodzenia,pasuje tobie "twoja" prawda.
Tyle ze realia byly inne.
Notoryczne podium kilku osrodkow bylo spowodowane czym innym,jak to nakresliles.
Ale jesli dobrze Tobie sie z tym zyje,to wierz w to az do grobowej deski.
Nie wiem ile masz lat,ale piszesz,ze chodziles na 2 ligowa Unie..jak sie nie myle,to mieliscie spadek gdy w moscicach sponsorem był Rolnicki.
Wiec nie sa to zamierzchle czasy(jak dla mnie)
Jaskolki w tym czasie robily medal wychowankai wspartymi Tonym.
Na stadion chodzilem jak bylem malych chlopcem,wiec wierz mi,ze wiem od dawna gdzie mamy stadion.
Co do kasy...tak mieliscie kase na srednim poziomie-a czesc medali robione na kontuzjach zawodnikow innyc druzyn...to tez bolesne-ale jakie prawdziwe.
Ps2.
Wy macie region rolniczy-to wie kazdy.
A to,ze nie wiesz jakim regionem jest Krakow-Tarnow...to kolejny wstyd dla Ciebie.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.