Wątek dotyczący artykułu

SPAR Falubaz nie pomógł Aleksandrowi Łoktajewowi

Zawieszenie Aleksandra Łoktajewa wygaśnie w lipcu 2016 roku, ale w zasadzie przesądzone jest to, że nie wróci on do SPAR Falubazu. Rosyjski zawodnik ma żal do zielonogórzan za złe potraktowanie, gdy przyłapano go na zażyciu marihuany.

przeczytaj cały artykuł

Speedway Fun Fan

Wszyscy piszecie jaki to Dowhan i Falubaz straszny, jak mógł w taki sposób potraktować Saszke...??? A wiec mógł i to tak samo jak Sasza postąpił wobec klubu. Przecież to on w dużym stopniu przyczynił się do braku Falubazu w PO a co za tym idzie olbrzymich problemów finansowych. Dajesz komuś prace, ktoś pogrąża Twoją firmę w poważnych długach a Ty jeszcze masz mu pomóc???
Ciekaw jestem ilu z Was będąc w takiej sytuacji wyciągnęła by jeszcze rękę z pomocą...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
PiiT

Saszka postąpił tak samo jak Ward...olał klub w trudnym momencie poprzez nierozwagę i głupotę...tyle ,że Toruń do końca stał za Wardem....nawet jak zdradził nas olewając list intencyjny...i idąc do największego wroga jeździć za garść srebrników..Teraz magiczny falubaz nie zapłacił ani Łoktajewowi ani Wardowi..a Toruń przekazał 100 tys na leczeni Warda.Jest różnica?....mam co do Warda naprawdę zmienne odczucie...ale żal mi młodego idioty bez dwóch zdań ..I tak samo żal mi Saszki tyle,że on teraz powinien zdobywać punkty dla Torunia...I ten cały cyrk zatoczy koło historii.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
PiiT

zdefiniuj słowo..kompromitować się ?..może.Już zapomniałeś jak pijąc Ward w zeszłym sezonie został zawieszony i osłabił Toruń?..jest analogia czy jej nie ma do Saszy?Taka sama sytuacja..tyle,że Ward już parę razy w ten sposób Toruń wystawiał do wiatru...a przejście do magic różowych było tylko dopełnieniem jego nikłej dojrzałości..Więc możesz się nie zgadzać z moim zdaniem ale przejście Saszki do Torunia byłoby dopełnieniem tego całego kabaretu toruńsko-zielonogórskiego...i tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
zybi_X

Mieszasz wątki, piszesz bez ładu i składu - teraz piszesz o pijanym Wardzie, ale wcześniej o kontuzji Warda i porównywałeś to do sytuacji z Saszą. A sprawę Dudka znasz? Falubaz czekał na niego, a Patryk złego słowa na klub nie powiedział. A teraz konkretnie - co złego zrobił Falubaz w sprawie Loktaeva?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
PiiT

Olał dzieciaka...spuścił go jak niepotrzebne resztki w toalecie..to zrobił falubaz z Saszką właśnie..Bo różowy sądził ,że będzie zwiecha na 2 lata..i nic mu po takim zawodniku.A tu tylko do połowy przyszłego sezonu zawieszenie ..jak u Worda..i zong.Naprawdę proszę Cię wysil się troszkę intelektualnie kolego..bo póki co to tylko obrażasz i prowokujesz tanimi tekstami a niewiele wnosisz merytorycznie do dyskusji..No chyba ,że inaczej nie potrafisz to zawsze mogę Cię zignorować..:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
zybi_X

"Olał dzieciaka...spuścił go jak niepotrzebne resztki w toalecie" - prosiłem, napisz konkretnie co zrobił Falubaz złego w tej sprawie, a nie olał dzieciaka, bo póki co to dajesz się wypuszczać marnym artykułom z SF.

| Odpowiedz
blokuj
PiiT

cytuję kolego PS..pewnie też dla Ciebie szmatławiec :) bo co niewygodne dla magii to marne ..rozumiem:)...Żużlowiec wyznał, że zielonogórski klub mu nie płaci (miał dostać tylko za podpis i dwa mecze) i jest w trudnej sytuacji finansowej i psychicznej. Wyników nie ma i nie ma też środków na opłacenie rachunków za mieszkanie i wypłatę dla mechanika. Mówił też, że czuje się przygnębiony faktem, iż siedzi w Polsce, konkretnie w Bydgoszczy, sam bez rodziny. GKSŻ wzięła pod uwagę wszystkie te okoliczności i uznała, że roczne zawieszenie to wystarczający wyrok.

| Odpowiedz
blokuj
zybi_X

Pisałem już, że Sasza wybrał linię obrony "na litość". Poślizg w płatnościach nie jest niczym szczególnym, a tym bardziej zarezerwowanym dla Falubazu. A poza tym: Klub mi nie płaci na czas to zapaliłem blanta - to ma być wytłumaczenie? Sasza jeździ w Polsce od kilku lat jako zawodowiec i teraz nie ma na opłaty za mieszkanie? Toż to melodramat.

| Odpowiedz
blokuj
PiiT

Ward też jeździł ładnych parę lat w Polsce...a się okazało ,że tych parę złociszy więcej u Was zrobiło po okresie zawieszenia wyraźną różnicę...i ten jego ostatni bieg (ta niepotrzebna bez głowy szarża)już o nic ..tylko o 1000 funtów w zasadzie ...stała się dla niego przepustką do piekieł niestety...żużlowcy zarabiają kasę ale mają też mega wydatki...A jak nie masz płacone w sezonie to dramat niestety...i gość zapalił skręta..a Walasek strajkował jak w CZewie..wnioski?Wszystkiemu jest winny Karkosik bo gdyby zapłacił zielonce wydumany milion to nie byłoby afery Saszki ..byłby finał a Walsek by śmigał jak na początku sezonu :)..Pokrętne stwierdzenia jak Twoje ..Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

A na trawkę miał? Jadą tu wszyscy po Robercie ale to Sasza swoją nieodpowiedzialnością postawił klub pod ścianą.W wielu klubach jest że kasa idzie z poślizgiem i o tym wie każdy jednak tylko widzicie to w Falubazie.?
Ile klub finansowo stracił na wybryku Saszki?
Na to nikt nie patrzy?
Mogło być PO dodatkowe mecze a są wakacje i tylko przez wybryk młodego?
Co miał zrobić Dowhan? Pogłaskać i utrzymywać przez rok zawieszonego zawodnika[z jego głupoty?]
Saszka trzymał kciuki za Dudka i nie wiedział z czym się to je?Nie znał konsekwencji?Nic go to nie nauczyło?Klub miał przejść obok jego wybryku? Przecież sam stracił na tym dużo finansowo.
Miał PRAWO go ukarać więc z tego prawa skorzystał.
Saszka dziś tłumaczy ze klub mu nie pomaga? Kiedy startował dla Polonii to kto mu pomagał? Kto na meczu w Zielonej[z Polonią] traktował go jak króla,robiąc z nim rundę honorową do kibiców z Zielonej?
To Sasza złamał reguły gry a teraz płacz? Powinien się liczyć z konsekwencjami.Jest to młody chłopak i sobie poradzi[np.praca na budowie] i będzie miał okazję porównać co lepsze kariera czy jaranie trawki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
rad

"Mogło być PO dodatkowe mecze a są wakacje i tylko przez wybryk młodego?"
Rozumiem, że brak Falubazu w PO to wina tylko i wyłacznie Loktajewa .
Tragiczna forma AJ i juniorów, kontuzja Hampela nie mają oczywiście większego znaczenia.
"Saszka trzymał kciuki za Dudka i nie wiedział z czym się to je"
Jakoś Dudka klub potraktował zupełnie inaczej , w/g mnie Saszka miał prawo liczyć na podobne wsparcie. Ale może w zeszłym toku nie było 2 milionowego długu.
Już mniejsza z karą finansową , ale prymitywny i cyniczny wpis Dowhania w połączeniu z późniejszym zachowaniem klubu jest bardzo nieelegancki.
Zreasumujmy : jakoś Falubaz nie miał problemu ze wsparciem Dudka zawieszonego za doping, zatrudnieniem Warda wcześniej zawieszonego za alkohol, ale Saszkę kopnął w d.... za podobne wykroczenie. Oczywiście Dudek jest dużo lepszym zawodnikiem niż Loktajew , Ward też był [ niestety:( ] dużo lepszy - co to mówi o klubie ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Penhal

A co Ty byś zrobił na miejscu Dowhana?
Zobacz tego punktu zabranego zabrakło.I nie ma tu nic do rzeczy słaba forma nie tylko AJ[bo większość coś tam zawaliła]
Tego punktu zabrakło a co za tym idzie pewnej możliwości wyprostowania finansów,przez dodatkowe mecze.
Piszesz o wsparciu Dudka ? To co klub mu płacił jak nie startował?
Zgadzam się z tym co piszesz ale też jest druga strona medalu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
rad

"A co Ty byś zrobił na miejscu Dowhana?"
Inaczej wypowiadałbym się publicznie - można okazać rozczarowanie w inny sposób.

"Tego punktu zabrakło a co za tym idzie pewnej możliwości wyprostowania finansów,przez dodatkowe mecze."
GKM-ZG :
Krystian Pieszczek - 0 (t,0,0,0)
Jarosław Hampel - 4+1 (0,0,1,2,1*)
ZG-LESZNO
Andreas Jonsson - 0 (0,-,0,-)
Krystian Pieszczek - 2 (2,0,0,0)
ZG-Tarnów
Grzegorz Walasek - 7+1 (0,0,1,1*,2,3)
Darcy Ward - 7+2 (1,2,0,1*,2,1*,0)
Jak dla mnie to o wiele bardziej zabrakło punktów w ww. meczach - każdy był do wygrania i bonu s z Toruniem nie miałby znaczenia.
"Piszesz o wsparciu Dudka ? To co klub mu płacił jak nie startował?"
Klub publicznie go wpierał, z tego co wiem to wypłacił pieniądze za punkty zdobyte w 2014, nie rozwiązał kontraktu i zapraszał na treningi ( a także pikniki ;) )
Dowhań o Dudku :
"Jest nam wszystkim przykro i szkoda Patryka Dudka. Znam go od lat, znam jego całą rodzinę i wiem, jak mocno pracują na sukces. "
Jankowski o Dudku :
"W najbliższych dniach, a może nawet w ogóle nie będzie oświadczenia klubu w sprawie Patryka. To jest nasz zawodnik i zawsze będziemy trzymać jego stronę. Kiedy, za kilkanaście dni, pierwsze emocje po werdykcie opadną, usiądziemy i porozmawiamy o warunkach kontraktu 2014 i 2015. Nie wyobrażam sobie zespołu bez Patryka, a i sam zawodnik z pewnością nie szuka dziś innych rozwiązań."

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
-Stanley

Sprawa jest bardzo prosta. Bali się zadzierać z rodziną Patryka. Rodzina Patryka mogła by dużo dopowiedzieć. Dopiero wyszła by sprawa prawdziwej "magi" Falubazu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
Alaska

Przecież sam różowy senatorek przyznał, że Dudka faszerował trener przed każdymi zawodami. I musieli mu trzymać palec w d...e, bo dopiero by wyszły kwiatki. A Sasza sam brał, to pozbyli się go jak śmiecia, bo nic na nich pewnie nie ma.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Penhal

Ja się zgadzam z Tobą sam wypisałeś że każdy coś zawalił.Jednak punkty Saszy w Toruniu były,a że był pod wpływem zostały zabrane i to jest nie fair w stosunku do kolegów z zespołu którzy walczyli jak lwy o korzystny wynik.
W sporcie narkotyk to jak alkohol wypiłem nie siadam za kierownicą.I o tym Sasza zapomniał a wystarczyło powiedzieć źle się czuję itd.On by nie był złapany a i klub by na tym medialnie nie stracił.I kto wie co by było. Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
-Stanley

W takim razie nie wiem o czym piszesz. Przecież po zdarzeniu, Łoktajew wypowiadał się, że o tym że palił trawkę przekazał trenerowi i lekarzowi drużyny gdy był wylosowany do badania. Przecież oni temu nigdzie nie zaprzeczyli.

| Odpowiedz
blokuj
Patrykowski

Chyba po im o tym powiedział. Jeśli się myle pokaz prosze tekst gdzie jest to napisane, jakis art, ze sportowych faktow, tyg żużlowego itp....?

| Odpowiedz
blokuj
-Stanley

Była to pierwsza wypowiedz Łoktajewa po tym zdarzeniu jak przypominam pierwsza na PS póżniej artykuł był na SF. Powiedział, że jak został wytypowany , przed badaniem im o tym powiedział.

| Odpowiedz
blokuj
-Stanley

Widzisz ja napisałem jakie uzyskałem wiadomości w tych sprawach czytając wypowiedzi zainteresowanych. Ty możesz wierzyć w napisane przeze mnie słowa lub nie. Ja tylko twierdzę, że taka wypowiedz Saszy padła.

| Odpowiedz
blokuj
Patrykowski

Rozumiem, skoro twierdzisz sprawdz wiadomość, uwierzytelniające ja..... Ja slyszalem troche inna wersje. Wiec jeśli publicznie o niej mowisz to znajdz jej zródło, bo wiesz ktoś, kiedyś słyszał i komuś obili sie o uszy, ze Kosmici Tu byli, i pokrywali ludzi by na nich eksperymentować..... ;)

| Odpowiedz
blokuj
-Stanley

Tak sprawdziłem. Tylko z niego wynika, że o badaniu dowiedział się po zawodach. Przed badaniem jak pisałem przekazał osobom o swojej sytuacji. TAK JAK PISAŁEM, PRZED BADANIEM. Na wyszukiwarce google wpisz "żużel Łoktajew". Tam znajdziesz takie wiadomości.

| Odpowiedz
blokuj
DB Magpie

Z tego co piszesz wynika,że gdyby nie został poddany kontroli to by nie powiedział o tym,że palił "trawkę".Czyli zataił bardzo ważny fakt przed działaczami.A jak chciał się przyznać to powinien to zrobić przed meczem i mógłby jechać za niego np Jabłoński.Zgłaszając to po zawodach to był już jego "łabedzi śpiew " i drużyna przez jego głupotę straciła bonusa co pociągneło za sobą poważne konsekwencje.Przede wszystkim przez niego drużyna nie weszła do PO a co za tym idzie klub stracił potencjalne pieniądze od sponsorów i zyski jakie mógłby odnieść jeżdżąc w PO.A on ma jeszcze czelność narzekać ,że mu klub nie pomógł ? Niech się cieszy ,że klub nałożył na niego tylko karę i nie żąda od niego odszkodowania.Jak rok posiedzi w domu to może zrozumie jaki wielki błąd popełnił nie mówiąc o zaistaniałym fakcie przed meczem.Za niego w "Falubazie" chętnie widziałbym ponownie Grzegorza Zengotę.

| Odpowiedz
blokuj
-Stanley

Może dodam. nie pisałem nigdzie, że zgłaszał przed zawodami lub w czasie. Pisałem, że zgłaszał o swoim stanie po wyznaczeniu go na badania, przed badaniem.

| Odpowiedz
blokuj
-Stanley

Tylko Dowhan wypowiadał się, że traktuje Saszę jak syna. Czy ta wpadka Saszy nie zdarzyła się za czasów jego opieki. Sprawa następna. Czy Patryk i Sasza po zajściu traktowani byli podobnie. A jak słyszałem, że Sasza był też wychowaniem klubu zielonogórskiego jak Patryk. Przynajmniej w zapewnieniach działaczy. Patrykowi udzielano po zajściu pomocy, Saszę potraktowano jak "śmieć".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Penhal

Oczywiście że traktował.Jednak czy on nie zawiódł jego ?
Wiem że wpis Roberta na Twiterze był cyniczny i brzydki,ale wcale mu się nie dziwię bo klub na tym sporo stracił.Medialnie i finansowo.
Robert to nie moja bajka i nigdy nie myślałem że będę go bronił ale płacz Saszki jest nie na miejscu.
Ciebie jak by złapali w pracy że jesteś pod wpływem alkoholu wiesz co by czekało? paragraf 52 i bieganie z obiegówką.I czy ktoś by się interesował Twoim losem?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
-Stanley

Tylko jak potraktowano Patryka. Obawiano się by rodzina nie powiedziała za wiele. Czy faktycznie Sławomir Dudek pełnił rolę trenera. Na zawodach nic na to nie wskazywało. Była to tylko "figura" by wyrównywać należność straconą zawieszeniem Patryka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Penhal

A czy Sławek przypadkiem nie działał w klubie zanim Patryk podpadł? Z drugiej strony patrzeć róznica polega tylko na tym że Patryk jest w domu,miał pomoc rodziców a Sasza jest na obczyźnie i sam.I tym bardziej się dziwię jego zachowaniu znając konsekwencję.Wiem młodość ma swoje prawa.

| Odpowiedz
blokuj
-Stanley

Tylko nie patrzę jakie kto miał w klubie zatrudnienie. Patrzę na decyzję jakie zapadały w czasie meczu i kto je wydawał.Nie było widać w nich zaangażowania Sławomira Dudka. Tak nie działa trener klubowy.

| Odpowiedz
blokuj
Time vel Netto

Mimo że sprawy Dudka i Loktajeva były dość podobne to jednak inne . Dudek jako pierwszy podpadł i cały czas udawał ofiarę , Dowhan wszedł w tą grę bo miał świadomość jak cennym zawodnikiem jest Patryk , ponadto gra w ofiarę pozwalała walczyć (czytaj chachmęcić ) o niską karę . Loktajew wpadł z narkotykiem który raczej w żaden przypadkowy sposób do organizmu trafić nie może . W tej sytuacji Dowhan inaczej postępować nie mógł , nie mógł pokazać pobłażliwości dla narkotyków . Stosunek do złapanego zawodnika zależy tylko od kontekstu. Pamiętam wywiad senatora w którym mówił o Loktajevie że dla niego jest jak syn :) Kłamał wtedy czy dziś ?!

| Odpowiedz
blokuj
Time vel Netto

Ja też bym tak zrobił . Zachowanie Dowhana ani mnie nie dziwi ani nie gorszy . No może trochę za gorliwie go potępił w kontekście "ojcowskich" deklaracji . Przyznać trzeba że wybryk Loktajeva bardzo dużo ich kosztował .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (13|0)
blokuj
-Stanley

Widzisz, może się na tym nie znam. Jednak wg mnie zażywanie środków dopingowych lub psychotropowych jest bardziej grożne jak palenie przypadkowe "trawki". Widziałem osoby po zażyciu środków psychotropowych nie związanych leczniczo. Taka osoba nie panuje nad sobą, nie odczuwa działania czynników zewnętrznych.

| Odpowiedz
blokuj
Time vel Netto

Ja kiedyś widziałem na zawodach szermierczych młodego chłopaka który po przegranej walce ( w eliminacjach ) walił głową w żeliwny kaloryfer . Od tego czasu jestem fanatycznym przeciwnikiem wszelakich używek , narkotyków i dopingu . Ja nawet nie analizuję jaki skutek po czym się osiąga , dla mnie to jest jednoznacznie złe . A zachowanie Dowhana typowe dla działacza sportowego , polityka .........ja nie mam złudzeń że w innych klubach zareagowali by inaczej , sytuacja pozwoliła bronić Dudka , było to w interesie klubu to go bronił . Loktajeva sprawy nie dało się obronić to go zgnoił i tyle !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Penhal

Swoje zdanie na wyczyn Dudka wypowiedziałem.Czekałem tylko na opowieści o czerwonym barszczu.Ja nie jadę po Saszy .

| Odpowiedz
blokuj
DB Magpie

Nic dodać nic ująć do/z tego komentarza.Chociaż jeden normalny z poza Zielonej Góry,który kieruje się rozsądkiem .Bo reszta to tylko pisze bzdury niepoparte żadną logiką a powodem tego jest tylko i wyłącznie chęć i możliwość dopier....a "Falubazom"...

| Odpowiedz
blokuj
Speedway Fun Fan

Dudek też był zawieszony na rok i nikt do niego pretensji nie miał zarówno ze strony zarządu jak i kibiców. Wszyscy czekaliśmy na jego wielki powrót!!!

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.