Wątek dotyczący artykułu

George Ward: Reakcja ludzi na całym świecie jest niesamowita

George Ward od wypadku Darcy'ego przebywa w Europie. Australijczyk jest wdzięczny wszystkim kibicom, którzy wpłacają pieniądze na rehabilitację jego syna.

przeczytaj cały artykuł

RaNgEr

Która czesc rehabilitacji wymaga tych ogromnych środków finansowych?
Machanie rehabilitanta nogami Warda?
Amortyzacja urządzeń do stymulacji i pobudzania miesni? Czy uzytkowanie łożka? Bo nie bardzo ogarniam te ogromne koszty :/

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Patrykowski

Powiem, że bardzo trafne pytanie. Rozumiem, że nie chodzi tu o negowanie rechabilitacji Warda, ale zrozumienie co tyle kosztuje. Może ma robiona tomografia, rezonans to przynajmniej w Polsce to drogie badania. Też mnie zastanawia co generuje takie koszty. Chyba prywatny rechabilant bylby mniej kosztowny....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RaNgEr

No własnie...
Jedyne co moze duzo kosztowac to pobyt w prywatnej klinice. Tak jak u nas w Konstancinie czy w Bydgoszczy na Jurasza. Albo jakas wspierająca operacja w jakiejs Moskwie czy Dubaju.
Rehabilitacja tego typu urazów kregosłupa przewaznie wszedzie wygląda tak samo i nie jest taka droga. Czyli stymulacja miesni prądami,basen,machanie nogami w lewo w prawo gora doł itd.przez rehabilitanta. I czy to takie drogie i czy musi odbywac sie własnie tam,to nie wiem :/

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Patrykowski

Chyba nikt tego nam nie wytłumaczy. Zastanawiam sie czy Ward potrzebuje hospitalizacji.... Czy nie taniej bylo by robić to w domu, nawet samemu zakupić sprzet rehabilitacyjny. Nie wiem, nie jestem specjalistą. Może ktoś moglby wyjasnic nam owe wątpliwości.
P.S. Nie chcialbym byç źle zrozumiany, sam pomagam Wardowi i chce aby jak najszybciej i jaknajlepiej powrócił do zdrowia ile tylko się da.....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Matylda

a wiesz ile kosztuje godzina rehabilitacji? ile kosztuje całodobowa opieka nad gościem który niewiele sam może zrobić? nie masz w rodzinie nikogo wymagającego opieki non stop i rehabilitacji? no to się ciesz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
RaNgEr

No własnie nie wiem i dlatego pytam i sie zastanawiam. W domu bym miał opieke całodobową od rodziny,a nawet i znajomych. A jesli bym nie miał i musiał zatrudnic osobe do pomocy,to chyba opieka az tyle nie kosztuje? Fakt,ze wysterowali go z ubezpieczeniem,ale wątpie zeby to az tak "ogromnych srodków"
Zapytałem z czystej ciekawosci!!!
No to Sii

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
pharmacist

1. Darcy jest jeszcze na etapie kiedy schodzą wszystkie obrzęki i nie do końca wiadomo jak będzie zachowywał się jego organizm 2. co jakiś czas "regularnie" wykonywane ma badania w tym TK i NMR także hospitalizacja w tym wypadku nadal jest niezbędna 3. tu nie chodzi o to żeby miał się nim kto zaopiekować, bo myślę że rodzina i przyjaciele podjęliby się tego w domu, tu chodzi o to żeby chłopak miał na każde zawołanie najlepszych specjalistów, fizjoterapeutów, żeby mógł kilka razy dziennie ćwiczyć i mieć zabiegi na najlepszym sprzęcie... nawet jeśli miałby nie wrócić do sprawności to lekarze i rehabilitanci muszą zrobić wszystko, żeby nie powstały dalsze zwyrodnienia, przykurcze i inne niefajne skutki bycia przykutym do łóżka

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
RaNgEr

I o to mi chodziło! Dziesieciu dowalających,zeby jeden z sensem mogł odpowiedziec i rozjasnic temat zielonemu w temacie.. Podziekował!
W sumie,od tych zielonych stolików mam prawo byc zielony!

| Odpowiedz
blokuj
Corlleon

Tak ale sytuacja rodzinna Warda nie jest za dobra. On praktycznie jest w tym sam. Jego rodzice mają swoje problemy. Wiesz sam ze nawet u nas w Polsce sytuacja gdy leczysz się prywatnie a na kasę chorych wygląda zupełnie inaczej.Kolejki do aparatury i badania itd. Za granica ten czas jest na pewno krótszy oczekiwania ale jest.Prywatnie bardziej o ciebie dbają i zawsze jesteś traktowany "na pierwszym miejscu " jak ten pacjent z NFZ. Wiem jak to brzmi ale taka niestety prawda. Do tego nie wiemy jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem Warda właśnie by się leczył na koszt państwa.Nawet gdyby tylko chodziło o to by jakieś pielęgniarki przychodziły do domu czy jakoś tak. Po za tym na miejscu w szpitalu lekarze czy inne osoby opiekujące mają szybszy dostęp do pacjenta jak i do potrzebnego sprzętu. Sytuacja Warda wymaga tego by właśnie w pierwszych miesiącach kontuzji przebywał w takim ośrodku i z takim personelem jaki ma teraz.Bo one są najważniejsze jeśli później chodzi o dalsze leczenie już po za kliniką. Ale wiadomo że to nie będzie trwało wiecznie. Ja słyszałem że około 6 miesięcy. Zabiegi , leki to wszystko kosztuje .A Darcy nie dysponuje takimi środkami finansowymi.. To zawieszenie , potem inwestycje poczynione na sezon wypompowały go z kasy. Miał nadzieje zarobić na torze. Nie tylko w tym sezonie ale i następnym.Sam ten sezon nie dawał za wiele zarobku a pokrywał inwestycje poczynione przez Warda. Niestety wielu żużlowców nie wykupuje tej najlepszej dla nich polisy która płaci pieniążki w takich sytuacjach jak jest Ward bo jest dosyć droga. Kosztuje najmniej ponad 50 tyś funtów rocznie bodajże. Kiedyś w podobnej sytuacji był Per Jonsson. Tez w pierwszych miesiącach wymagany był szpital o jak najlepszych predyspozycjach. Często to są właśnie prywatne kliniki. Te pierwsze miesiące są najważniejsze , potem np jak Cegła mogą uzyskać prace komentatora, menagera i mają z czego żyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
zawodowiec

skladka 50 000 funtow rocznie? HAHAHAAHAHHA.. SU moze byc 50 000 w przypadku smierci i jakiegos slabego ubezpieczenia, a nie skladka. W Polsce ubezpieczenie zuzlowca kosztuje chyba 25 000 zl rocznie i w jego wykupieniu pomaga fundacja/stowazyszenie Cegielskiego. Ward tez mial wykupione ubezpieczenie, a ZU po negocjacjach zdecydowal sie wyplacic jednorazowo 40 000 funtow.. Neil Middleditch okolo 2 tygodni po wypadku powiedzial ze rehabilitacja kosztowala (juz) okolo 50 000 funtow, ale nie sprecyzowal nic wiecej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
RaNgEr

Hmm to ja moze w kwesti finansów,bo to tez daje mi do myslenia,zyjąc w kraju wałków i roznych matactw.Czyli typowe myslenie po naszemu! I to tylko mysl ktora przeleciała mi przez beret!
Ojciec zakazuje szczegułowych informacji nt.zdrowia Darciego...
Natomias o ogromnej potrzebie finansowej pisane jest wszedzie. Tak zeby zebrac jak najwiecej i nadrobic zaległosci finansowe Warda gdy nie jezdził.
Postemp w rehabilitacji przy przerwanym rdzeniu idzie nadzwyczaj szybko do przodu.
Ledwo co zaczął ruszac ramionami,a tu juz po tygodniu jezdzi wozkiem.Pobyt w prywatnej klinice blokuje wypływ info o stanie zdrowia jakie by one nie były.
Po roku wstanie podziekuje za wsparcie,wszyscy okrzykną to cudem w historii. I zawieszenie sie zwroci,a moze nawet juz sie zwrociło. Teraz tylko dobrze grac i udawac...
I nawet by mnie nie ździwiło,jakby faktycznie tak było. Tym bardziej ze to Darcy!
Nie twierdze tez,ze na tą chwile nic mu nie jest! Jakies podstawy pewnie są,chociaz...
Skoro trafiła sie okazja zeby finansowo nadgonic to co stracone.
BO NIGDZIE CZARNO NA BIAŁYM NIE JEST PODANE OD A DO Z CO MU DOLEGA NA TĄ CHWILE.Chociaz i to mozna by zmontowac.
Ciekawe? Mogłoby tak byc?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
RaNgEr

Co Ty gadsz?! Za mocno Macierewiczem poleciałem? Dziwisz sie? Po takich numerach co sie odwala w kraju?Przeciez to idealny scenariusz na idealny wałek w takim przypadku.
Czyli gdy jest sie w plecy z powodu zawieszenia,a liga w tamtej chwili dla Zielonki sie konczyła.
Nigdzie nawet nie ma na co dokładnie zostały/zostaną przeznaczone zebrane pieniądze.Leczenie,rehabilitacja to dwa oddzielne tematy i ogólne pojecia.
Gdzie na papierze mozna przeczytac,ze rdzen faktycznie jest przerwany. Nigdzie! A kaska wpływa kazdego dnia.
A co do wczesniejszych moich wpisów,to tak po ludzku z ciekawosci chciałem wiedziec co az tyle kosztuje przy doprowadzaniu człowieka z takim urazem.I wiele jak widac sie dowiedziałem...np.o łóżku!
Nigdy nie miałem stycznosci z takim urazem,wiec skąd mam wiedziec jakie są koszta takiej rehabilitacji.To jest takie dziwne? i bulwersujące?!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty
RaNgEr

Jakiego jadu? Przeciez na samej górze i dole wyraźnie napisałem i wyjasniłem,ze to mogłaby byc taka akcja. A nie ze twierdze ze tak jest! Lub ze mysle tak na powaznie.
No k'''wa typowe polaczki

| Odpowiedz
blokuj
SpartaWKS

Jak już było pewne,że Falubaz nie wejdzie do po to Darki postanowił dorobić na zbiórkach i umiejętnie pier....ął.Nie mam już więcej pytań;(

| Odpowiedz
blokuj
RaNgEr

Nastepny umiejetnie myslący!
Wez pokaz mi gdzie napisałem,ze przewrócił sie specjanie. No jak juz o to zes sie doczepił,to pokaz w którym wpisie napisałem ze przewrócił sie specjalnie zeby zorac kaske na zbiórkach.
Przeciez w tym wpisie chodziło o to,ze skoro juz doszło do wypadku! To mozna zamotac sprawe i cos zzyskac w takiej sytuacji. Skoro sie nie jezdziło i nie zarabiało.Bo na bank nie jeden z tupetem by tak zrobił. Mało udających chorobe co orają kaske na leczenie?!

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
RaNgEr

No to jak wiesz cwaniaro to co nie napiszesz,tylko mi cisniesz!
Zadałem KULTURALNIE pytanie. A tu wszyscy najazd,bez ani jednej odpowiedzi konkretnej lub choc ciut zblizonej. "czy wiesz" Bym wiedział to bym nie pyta LALUNIA!
Ja pierdu,co za naród... Zapytał,to go zjechali i chu :-o

| Odpowiedz
blokuj
pharmacist

ale czy ktoś tu komuś pociska? ja nie zauważyłam...
ogólnie koszt opieki całodobowej w domu to jakieś 5 tys./ miesiąc za wynajęcie 2 pielęgniarek na pełen etat + wynajęcie lub zakup łóżka przeciwodleżynowego i innych sprzętów - jakieś minimum 10 tys., do tego dochodzi rehabilitant- naprawdę dobry fizjo w Polsce liczy sobie min. 150zł za godzinę pracy (Darcy ćwiczy podobno 3 razy dziennie- liczyłabym pewnie jakieś 400zł dziennie za fizjoterapeutę, może po jakiejś zniżce 300zł) o preparatach do pielęgnacji, lekach i kosztach badań i dowozu na badania ambulansem nie wspominając... generalnie ceny podane są na warunki polskie a trzeba to wszystko by przeliczyć sobie na warunki w UK czyli wszystko jeszcze drożej... ktoś napisał wyżej że rehabilitacja w takich przypadkach to basen, elektrody itp. tego nikt mu w domu nie zapewni... a transport kolesia po świeżym urazie kręgosłupa to nie jest najlepszy pomysł...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
RaNgEr

No ja pisalem o basenie. Piszesz o swiezym urazie i transporcie,a jednak do UK go dali rade wywiezc.
Co znaczy dobry rehabilitant? To są słabi,śreni,dobrzy,bardzo dobrzy rehabilitanci? Bo do wuja po udarze,codziennie przychodził inny/inna i wszyscy robili to samo tak samo.Nawet paru praktykantów wuja z oddziału z werbował! Heh i tez robili to samo z nogami co ci z dyplomem.Po dwóch miesiącach ciotka ksiegowa ogarniała temat bez rehabilitantów! Obeszło sie bez obsługi pielegniarek dniami i nocami.W dzien wpadała z przychodni,dala zastrzyk i szła dalej.Zamiast łózka do odlezyn miał poduszki i materacyk o tym samym działaniu.
Darcy moze juz poruszac sie na wózku,czyli siedzi. Wiec ambulance raczej zbędny. Maszynka do stymulacji miesni raczej miliony nie kosztuje,skoro w kazdym sklepie rehabilitacyjnym mozna kupic.
Najwazniejsze ze są efekty! Tydzien temu pisali tu,ze rusza ramionami! A po tygodniu,ze moze juz poruszac sie na wozku! a na fb fotka jak trzyma rekoma pizze. CZyli i dłonie wrociły .Wiec idzie do przodu szybciej od Cegielskiego. Z tygodnia na tydzien takie efekty...
My to jeszcze w kolejce do specjalisty bym stali ;) A pozniej czekali na miejsce na oddziale

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
WhiteAngel

W angielskiej prasie w wywiadzie z Middlo była wyraźnie mowa o wózku napędzanym siłą mięśni, manual wheelchair, a nie elektrycznym.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.