Wątek dotyczący artykułu

Marcin Kuźbicki: Czy pomogliśmy Wardowi jak należy?

Skala pomocy dla Darcy'ego Warda osiąga imponujące rozmiary. Ale uważam, że środowisko żużlowe stać na znacznie, znacznie więcej. Czas wnieść wsparcie Australijczyka na nowy poziom.

przeczytaj cały artykuł

kiler 1

Może każdy kibic żużla w Polsce powinien oddawać pół wypłaty do czasu aż przejdzie na emeryturę?Bo przecież rehabilitacja Warda jest bardzo droga.A rehabilitacja K.Cieślara czy np.A.Szymańskiego jest za darmo? Przestańcie już pierd....o Wardzie bo się rzygać chce.Doił polskie kluby ile się dało a teraz przydałoby się wydoić polskich kibiców.Ja nie mówię,że kontuzja Warda to bułka z masłem bo to jest nieprawdopodobna tragedia jaka go dotknęła ale nie przesadzajmy.Polscy zawodnicy,których spotkał podobny los,też cierpią i też potrzebują pomocy.Ward nie jest pępkiem świata.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
WhiteAngel

Faktem znanym jest to, iż jego zarobki były na bardzo przeciętnym poziomie w zestawieniu z np. Gollobem , Emilem czy nawet takim Griszą. Tak więc to dojenie to nie do niego.
Oczywiście, że należy również pamiętać o innych żużlowcach , którzy również stracili zdrowie na torze, nawet nikt tego nie próbuje negować. Kontuzja Darciego jest bardzo poważna, a on jest jednym z najbardziej medialnych zawodników, może jego tragedia zwróci oczy innych na tego typu problemy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Corlleon

Dajesz i robisz akcje dla tych polskich zawodników:) Dołączy się wielu .Czemu nikt z kibiców w których startowali ci zawodnicy tego nie zrobi? I dlaczego te dzielenie na polaków , nie polaków? Czy po prostu nie pomaga się człowiekowi?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kiler 1

Oczywiście,pomaga się człowiekowi.A Cieślar to nie człowiek?Jakoś nie widzę szumu wokół jego osoby.A dlaczego? Bo nie był tak dobry jak Ward? Bo nie był rozpoznawalny?A może nie był tak dobry jak Ward bo los nie pozwolił mu rozwinąć swojego talentu? Wszyscy tylko Ward i Ward.A polscy zawodnicy się nie liczą.Wszyscy chcą pomagać Wardowi.Szkoda,że nie chcą pomagać polskim zawodnikom w takim stopniu w jakim pomagają Australijczykowi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Corlleon

Luzik - zrób akcję dla Cieślara , pomogę . Wielu tu chętnych pomoże z tego co widać. Czemu nikt tego nie chce zrobić tylko wiele krzyczy "Czemu tylko Ward "? Nie pisz tylko czemu Ward czemu nie Cieślar- nie marnuj energi tylko zrób akcje dla niego ... Będziesz z tego co widać miał tu duży odzew i wielu na pewno porzuci pomoc Wardowi na przecz pomocy Cieślarowi.

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Pomożesz? A dlaczego do tej pory nie pomogłeś?A dlaczego ja mam robić akcję?Ja jestem za mały.Może to media powinny rozkręcić temat a nie ja?Będę miał tu duży odzew?To tak jakbyś chciał powiedzieć chcesz to mu pomagaj ja mam to w doopie.Dla mnie liczy się tylko Ward.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Corlleon

Nie , nie mam w dupie:) Ale nie mogę brać udziału w kilku akcjach na raz:) Fajna ucieczka"dlaczego ja mam robić akcję" hehehe Skoro tak krzyczysz to zrób:) Nie chodzi o to ze Cieślar i inni są mi obojętni ale niech wykażą sie ci którzy robią taki hałas by im pomagać. Krzyczeć każdy potrafi - czas się wykazać :) Macie szanse. Ja nigdzie nie hejtuję tej czy tamtej akcji by pomagać temu a nie temu. Niech robią ci co chcą zwrócić na siebie uwagę . Akcja pomocy dla Warda w Toruniu powstała dlatego że kilku z pomysłodawców poznało go osobiście. Nikt tu sie nie spodziewał takiego odzewu że to nabierze takiego rozmachu. Nie był na to przygotowany. Dlatego zabrakło min koszulek na sprzedaż itd. Na świecie pomagają tez osoby te które znały Warda osobiście, pomagają swojemu znajomemu , koledze. To ze akcje maja taki rozgłos? Moze by trzeba spytać środowisko żużlowe które się włącza do pomocy Darkiemu jak i samych kibiców i media dlaczego zdecydowały sie mówić o tym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
WhiteAngel

To proszę nie rób tutaj bajzlu skoro jesteś za mały. Pomoc Wardowi to szlachetny gest, nie wyklucza pomocy innym żużlowcom. Spójrz na to z innej perspektywy, spróbuj ogarnąć , ludzka tragedia jest straszna i porusza ludzkie serca, bez względu na pochodzenie. Masz coś do Darciego? Bo taki jesteś na nie. Powinniśmy pomagać i wspierać ludzi nie klasyfikujac ich, ten jest zielony ten biały a ten fioletowy, ten Polak a ten nie. Ogladałeś Darciego , wiesz jak wielki miał talent czy nie jest Ci tak po ludzku, tak po prostu szkoda tego że jest duże prawdopodobieństwo tego, że już go nigdy nie zobaczysz?

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Nie robię bajzlu to po pierwsze.Po drugie nie twierdzę,że pomoc Wardowi to nie jest szlachetny gest.Nie nie mam nic do Darcy'ego i nie jestem na nie.Ale nie przesadzajmy.Zgadza się.powinniśmy wspierać ludzi nie klasyfikując ich a tutaj właśnie taka klasyfikacja ma miejsce.Bo jak piszesz Darcy miał talent.Ok a inni nie mieli talentu?Sam sobie zaprzeczasz.

| Odpowiedz
blokuj
WhiteAngel

Darcy poprzez to, że miał talent od Boga zostanie przez nas zapamiętany, dlatego też , że jest fajnym chłopakiem i wspaniałym zawodnikiem ludzie chcą mu pomagać. Czy to jest dla Ciebie takie nie do zaakceptowania, że ktoś lubi Darka i mu pomaga, a ktoś inny darzy sympatią Kamila i pomaga jemu. Wypadek Warda zwrócił też uwagę na tragedie innych. Uwypuklił i przypomniał zarazem jak bardzo ten sport jest niebezpieczny. Zawodnicy i tak zarabiają o wiele mniej od np. piłkarzy, a ponoszą o wiele większe ryzyko. Talent jest bardzo ważny czy Ci się to podoba czy nie, ale to człowiek jest najważniejszy. Wyciagasz bardzo dziwne wnioski, naucz się patrzeć na wszystko przez szerszy horyzont, bo widzę że masz z tym problem.

| Odpowiedz
blokuj
WhiteAngel

Nie wiem skąd jesteś, może Ty nie będziesz o nim pamiętał, bo z tego co widzę to go nie lubisz, Twoje prawo, ale dla mnie był jednym z najlepszych Riderów jakich kiedykolwiek miałam okazję oglądać i cieszę się , że miałam taką możliwość. Nie możesz przewidzieć, co się wydarzy za 5 lat, być może pamięć na temat jego niezwykłych umiejętności nabierze wówczas innego wymiaru. Nowych zqawodników nie przybywa, a na pewno nie takiego kalibru... Dla mnie jest to dziwne, że negujesz Ridera, który miał tak niezwykły talent, chyba nigdy nie widziałeś go na żywo, co? Skoro jesteś kibicem żużla, sądząc po avatarze, powinieneś choć przez chwilę pochylić się nad refleksją, iż szkoda , że ten sport stracił prawdopodobnie takiego zawodnika, a Ty cały czas chcesz żeby wymazać go ze sportowej pamięci. Na szczęście to tylko Twoje zdanie...

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Tu nie chodzi o to czy ja go będę pamiętał albo czy go lubię czy nie.Takie po prostu jest życie ale Ty chyba za młody jesteś,żeby to zrozumieć.Dzisiaj jest głośno o Wardzie,bo sprawa jest świeża.Im więcej czasu będzie upływać od tej tragedii tym mniej będzie o nim w mediach Z biegiem czasu ludzie zapomną.....przyjdą nowi zawodnicy,będą inni idole...Tak ten świat jest skonstruowany...Wszyscy dzisiaj się przejmują Wardem a jakoś nikt nie przejmuje się Szymańskim,Michalakiem czy np.Błaszakiem...I dla Ciebie Ward jest najważniejszy bo jakim to on nie był riderem i jaki miał talent.Inni też mieli talent to po pierwsze a po drugie już przestań robić z niego takiego geniusza żużla.Tak jakby inni byli jakimiś cieciami a tylko Ward wiedział o co chodzi w żużlu.Wielu było wspaniałych zawodników i Ward nie był jedyny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
WhiteAngel

A Ty za stary i za bardzo zamknięty na świat, żeby zrozumieć czyjś punkt widzenia. Ja lubię Warda, Ty kogoś innego, niech tak zostanie. Ale Twoje pesymistyczne podejście to nie jest moja bajka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
kiler 1

Nie pesymistyczne tylko realistyczne.Ty lubisz Warda a on Ciebie ma gdzieś.Wraz z ojcem zadecydowali,że nie będą udzielać informacji na temat jego zdrowia.Ale podali numer konta na który można wpłacać pieniądze dla Darcy'ego.Tylko nie mów mi,że tak za Darcy'ego zadecydował ojciec bo Darcy jest pełnoletni i nie ma potrzeby aby ojciec za niego decydował.Do tego jest świadomy i przytomny bo nie ma urazu mózgu tylko uraz kręgosłupa i nikt za niego decyzji podejmować nie musi.Polscy kibice za dużo wiedzieć nie muszą,najważniejsze,żeby wpłacali pieniądze...

| Odpowiedz
blokuj
WhiteAngel

Jego wpisy na tt i zdjęcia, które wrzuca są bardziej wymowne niż jakikolwiek komentarz. Jego ojciec również pewnych rzeczy nie mówi wprost, ale kto umie czytać między wierszami ten wszystko zrozumie. Nadzieja na poprawę jest najważniejsza, pewnych rzeczy nie trzeba mówić wyraźnie głośno i dobitnie.

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Co to ma być czytanie między wierszami? Konspiracja? Mówi się konkretnie co i jak a nie sranie w banie.Jakoś numeru konta nie wstawili między wierszami.Wpisy i zdjęcia pojawiły się teraz a wcześniej była inna bajera.Tak się nie robi.Ale nieważne.Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić ani się z Tobą przegadywać.Przyjąłem do wiadomości Twoje zdanie i tyle.

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Wiadomo,że jakby nie kontuzja Warda tego turnieju by nie było.Tak przy" okazji 'jadą dla Cieślara i Szymańskiego.Głównie chodzi o Warda.Myślisz,że ktoś jest durny?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Corlleon

Spytaj organizatorów:) A moze po prostu usłyszeli apel by pomóc też innym oprócz Wardowi i stąd ten turniej? Strasznie marudny jesteś i wszystko na nie:P ciągle hejt:d

| Odpowiedz
blokuj
kiler 1

Nie hejtuję,za stary jestem na takie pierdoły.Może jestem marudny ale przedstawiłem tylko swoje zdanie na ten temat i tyle.

| Odpowiedz
blokuj
Corlleon

To się kłoci - za mały i za stary:) Do swojego zdania masz prawo i szanuje to . Jednak ja mam też do swojego i sobie podyskutowaliśmy :) Dobrej nocy.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.