Wątek dotyczący artykułu

Grzegorz Tkaczyk wraca do reprezentacji!

Grzegorz Tkaczyk wróci do reprezentacji Polski. - Nie mogłem odmówić - wyjaśnia doświadczony zawodnik w rozmowie z WP SportoweFakty.

przeczytaj cały artykuł

mkey

Patrząc na ostatnie mecze Młodego nie zasłużył ani postawą poza boiskiem, ani tą na nim. Wolałbym Niewrzawę lub kogokolwiek, kto nie miał reprezentacji w nosie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
into the vortex

Które ostatnie mecze? Bo zdaje się, że pauzował z powodu kontuzji.
Poprzedni sezon był świetny w wykonaniu Młodego, poza tym przemawia za nim doświadczenie, zgranie z kolegami z II linii i umiejętności - czyli generalnie bije Niewrzawę na głowę. Zresztą Paweł to w tej chwili pewnie jakiś nr 4-5 na środku rozegrania w Polsce, jeśli nie dalej. Gdyby przyjąć, że wszyscy są zdrowi i chętni do grania to (pomijam Jaszkę, który chyba jest już po drugiej stronie): Jurkiewicz>Tkaczyk>Masłowski>Gliński>Niewrzawa>Pilitowski - tak ja to widzę.

I zdaje się, że Młody właśnie pokazuje, że kadry nie ma w nosie. Aczkolwiek zgodzę się, że szczególne brawa należą się tym, którzy z tą kadrą byli na dobre i na złe - mam tu na myśli takich herosów jak Adaś Wiśniewski, Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz czy Bartek Jurecki...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
mkey

Niewrzawę rzuciłem tak sobie, nie chodzi mi o to, że jest lepszy. Chodzi mi o to, że Tkaczyk wybiera sobie kiedy grać w kadrze jak mu wygodnie. Jurkiewicz kiedyś powiedział, że z kadry się nie rezygnuje, to kadra rezygnuje z ciebie. I dlatego uważam, że Młody nie powinien zagrać na ME w Polsce, bo to przywilej i wielu chłopaków jeździło na kadrę z nadzieją na to, że pojadą. Bez względu na wszystko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
into the vortex

Gdyby nie kontuzja Jurkiewicza to pewnie nie byłoby tematu. Ja przede wszystkim uważam, że na Euro powinni jechać najlepsi. Oczywiście dziwne, że Młody wraca do kadry teraz, ale potrafię zrozumieć jego motywację - długie lata grał na najwyższych obrotach w kadrze i w klubie, kontuzje dawały o sobie znać. Teraz wraca w awaryjnej sytuacji i ma to sens. Wolę tą kadrę z Tkaczykiem grającą o medal niż z najbardziej jej oddanymi zawodnikami typu Niewrzawa, którzy jednak póki co nie zapewnią nam takich emocji. Ale spokojnie, czas Niewrzawy mam nadzieję przyjdzie.
Wiem, że to co piszę jest nieco wyrachowane, ale to jest sport. "My Polacy mamy opinię romantyków", ale priorytetem tym razem jest sukces kadry, promowanie dyscypliny itd., więc sentymenty muszą iść na bok. Tkaczyk z nikim się nie pokłócił, nie spalił mostów - dlaczego niby drzwi do kadry mają być przed nim zamknięte?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Czarcik

Tkaczyk miał duże problemy zdrowotne (kolana) i dlatego zrezygnował z gry w kadrze - LM, PP, nasza liga, kadra to było za dużo. Teraz paradoksalnie jest mniej obciążony, a to dzięki zmianom co 15 minut jakie preferuje Talant. No i na plus jeszcze przemawia zgranie z całą drugą linią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.