Wątek dotyczący artykułu

Polacy poczekają z awansem do niedzieli

Od szczęścia przez rozczarowanie aż do poczucia wielkiej ulgi. Polscy kibice przeżyli niesamowitą huśtawkę nastrojów. Piłkarze reprezentacji zremisowali w Glasgow ze Szkocją 2:2 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego.

przeczytaj cały artykuł

omniscient

Zgodnie z moimi przewidywaniami omal nie przegraliśmy meczu przez Nawałkę a remis uratował geniusz Lewandowskiego. Zmarnowane, idiotyczne powołania spowodowały całkowity brak opcji walki o zwycięstwo. Widać było jak na dłoni że skrzydła nie graja nic a Maczyński to jeden z najbardziej niezasłużonych kadrowiczów. Pierwsza bramkę można zaliczyć na konto defensywnych pomocników a druga to całkowita wina Grosickiego. I co zrobił Nawałka jak przegrywaliśmy? Zmienił napastnika na defensywnego pomocnika, zmienił walczacego Rybusa na pierdołę Wawrzyniaka i za bezbarwnego Kubę dał nominalnego bocznego obrońcę. No czy tak się walczy o zwycięstwo? No szlag mnie trafia. Z drugiej strony kogo miał ofensywnego w rezerwie? Borysiuka z kiepskiej Lechii i Sobiecha który w tym sezonie błysnał tylko w jednym meczu. No ale jak się powołuje jak Nawałka to wyłazi w końcu miernota. Jak Lewandowski miał strzelać skoro skrzydła sa bez formy? Obrona była bez zarzutu i wymiana powinna nastapić wyłacznie na skrzydłach i ewentualnie w ataku. Tylko że na ławce była bieda. Nawałka może całować buty Robertowi i zastanowić się kogo on do kadry bierze. Po raz enty powiem że pupilki, rezerwowi w klubach i bez formy WOOOON Z REPREZENTACJI!!!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
PaK0L

Witam
Z całym szacunkiem ale chyba nie oglądałeś meczu uważnie. Mączyński zagrał słabe spotkanie? Chyba nie, nie wiem czy wiesz ale to właśnie on rozpoczął akcje bramkową na 1-0. Piszesz o zmianach po pierwsze człowieku i teraz Ci wytłumacze każdą z nich. Zszedł Milik a to dlatego że narzekał na uraz nogi po faulu na nim i Nawałka nie chciał ryzykować pogłębienia urazu. Zszedł Rybus bo miał na koncie żółtą kartkę i bali się o to by nie dostał drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej a to wyeliminowało by go w meczu z Irlandią. No i Kuba dlaczego zszedł? Ponieważ brakowało mu już sił a Nawałka chciał większej dynamiki na skrzydle do Piszczka. Jeśli chodzi o powołania niektórych piłkarzy to wiem że niektórzy to błąd trenera ale to on powołuje więc to on odpowiada za wyniki. Jak dla mnie to w kadrze nie powinno być Linettiego w Lechu nic prawie nie gra. Czerwień w meczu Ligii Europejskiej z Basel i ogółem widać że niezbyt z jego formą. Na ciężkim terenie udało nam się ugrać cenny punkt ze Szkocją. Jeśli miałbym wyróżnic piłkarzy którzy zagrali na plus to Krychowiak, Glik, Milik do momentu zejścia z boiska, Pazdan pozytywnie, Mączyński biegał walczył starał się dobre podanie duża skuteczność no i Lewy. Szkocja miała farta powiedzmy sobie to otwarcie ten strzał w okienko pod koniec pierwszej połowy to strzał marzenie ale założę się że na 10 takich strzałów to jeden by się otarł o to które widzieliśmy. Trochę naszych błedów ale taka jest piłka. Poza tym ta porażka Niemców.......nie wiem co mnie bardziej boli nasz remis czy ich porażka. Gdyby wygrali to moglibyśmy w niedzielę zremisować nawet 8-8 i awans byłby nasz. Drużyne chwalę za zaangażowanie i cenny remis. Robertowi gratuluję strzeleckiej passy i króla strzelców eliminacji oraz takiej gry jak dotychczas a Tobie bardziej uważnego spojrzenia na mecz. Dobranoc :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kawosław

Śmiem twierdzić że to był najlepszy mecz Mączyśńkiego w reprezentacji :) Nie lubię go strasznie i zawsze krytykowałem w ogóle jego powołania do kadry, ale muszę przyznać że ze Szkotami był wyróżniającym się graczem. Zagrał na pewno lepiej od Błaszczykowskiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
omniscient

Właśnie dlatego że wnikliwie przygladałem się to widziałem wyraźnie że Maczyński gra chałe. Może po jego podaniu Lewy strzelił ale tak jak pisałem ten zawodnik wykonał mnóstwo podań na boki i do tyłu a wszyscy go chwala za to jedno. Poza ty Lewy w całym meczu miał tylko jedna taka 100% okazje. Gdyby nie był w formie i zmarnował ja jak to już kiedyś bywało to wcale nie miałby sytuacji. Tyle w tym meczu znaczyły skrzydła i Maczyński. Co do zmian to skoro nie mamy skrzydeł na zmiane a koślak Wawrzyniak musiał wejść a Rybus miał kartkę to trzeba było z Macieja zdjać zadania defensywne. Należało zdjać Kubę, Grosika dać na prawo, a Rybusa przesunać do przodu. Skoro Milik musiał zejść to przecież był Sobiech na ławce a my przegrywaliśmy. A tu zmiana za napastnika defensywny pomocnik i jeszcze bez formy reprezentacyjnej. Gdyby Kuba zszedł tak jak pisałem nie musiałby wchodzić Olkowski tylko np. Borysiuk za Maczyńskiego który powtórzę jeszcze raz grał mizernie. Remis jest wyczynem jednego zawodnika a powołania powoli się mszcza. Jak przegramy w niedzielę to ziszcza się moje najczarniejsze prognozy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.