Wątek dotyczący artykułu

75 procent podatku dla Agnieszki Radwańskiej? Burza na Twitterze

Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA Masters, inkasując 2 mln dolarów nagrody. Czy powinna zapłacić od tej sumy 75 procent podatku? Na Twitterze rozgorzała już dyskusja na ten temat.

przeczytaj cały artykuł

Sharapov

Szumlewicz troche przesadza z lansowaniem tej lewackiej 75% tezy no bo co Radwanska czy inny wplaci pare baniek do budżetu kraju a kopacz czy inna szydło rozda potem kilkanaście milionów nagród na swoich urzędasów i o tym się nie mówi ale to zadna nowosc - ukradnij batonik za 0.99 groszy a będziesz napiętnowany i ruszy machina sądowa generująca koszty a rozdaj kilkanaście baniek dla kolesiów. Co jest bardziej szkodliwe społecznie? i na nic tu miliony radwanskiej ani nawet Maszy Sharapovej do budżetu a skala podatku mogłaby wynosić nawet 99 % i tak to jest nic nie znaczące.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kobe824

Z całym szacunkiem... pieprzysz głupoty i wypowiadasz się na tematy, na które nie masz bladego pojęcia (przynajmniej do takich wniosków dochodzę czytając Twoją wypowiedź). Po pierwsze... jeżeli piszesz, że ktoś "rozdaje kasę urzędasom"... to pochwal się i powiedz komu, ile, gdzie i kiedy. Po drugie wynagrodzenia urzędników państwowych nie są w Polsce problemem, ba, są żenująco niskie. Z jednej strony oczekujemy, aby urzędnicy byli kompetentni, z drugiej chcemy (z tego co piszesz) aby ich zarobki nie były wysokie. Za dobrego pracownika trzeba dobrze płacić, inaczej pójdzie gdzieś indziej (czyli do sektora prywatnego). I zostają niekompetentni (generalizuję oczywiście) urzędnicy, na których wszyscy narzekamy. Ale nie można zapłacić im więcej, bo znajdzie się taki Pan/i jak Ty i zacznie mówić, że im się nie należy. Błędne koło. Na koniec chciałbym powiedzieć, że wynagrodzenia (zbyt wysokie) urzędników nie są problemem, lecz ilość urzędników to coś, nad czym powinniśmy się zastanowić. Powinno być ich zdecydowanie mniej, ale powinni zarabiać więcej, a w ten sposób i tak się zaoszczędzi trochę pieniędzy.
Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
richii

ZUS Kraków osiedle Teatralne pani siedzi sobie i czeka, aż ktoś przyjdzie z drukiem L4 do niej przez 40 minut mojej obserwacji nie było nikogo, siedzi i gapi się w monitor.

| Odpowiedz
blokuj
Jan11

Zlikwidować 80% urzędów i urzędników. Przestańcie wszystkim kierować, zarządzać, dzielić, przyznawać, zabraniać, pozwalać, PRZESZKADZAĆ innym podejmować decyzje.

| Odpowiedz
blokuj
Sharapov

pewnie urzędas i zabolało :) no więc miałem na myśli to, że jak zmienia sie ekipa i mieli obsadzone urzedy kancelarie swoimi to na odchodne idzie dla nich kilkanaście baniek odpraw nagród za dobrą pracę itp i to idzie z budżetu :) doucz sie jak tak ci zalezy na byciu dobrym urzedasem. Jeśli wg cb gadam nieprawdę to prosze sie zainteresowac sprawą jak to w Polsce wygląda :) byle do koryta byle swoim byle swoich poobsadzać a na odchodne z budżetu wyplacic kasiorkę i poczekac do kolejnych szans na koryto. Zestawiłem idealnie przyklad kradzieży batonika co generuje koszta sądowe z "wypłaceniem nagród" za dobrą pracę dla swoich kolesiów

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
dana-o

masz 100% racji, Ona jeszcze za tą kase musi jeszcze opłacić cały swój zespół ,trenera i wpisowe na turniej i przygotowania do następnych.
ZAZDROŚC ZAWIŚĆ TO TAKIE POLSKIE

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Kobe824

Żaden urzędas, cztery miesiące po studiach, wspieram sektor prywatny ;) Boli mnie brak wiedzy, nieprawda oraz gadanie ogólnikami. To Ty mówisz, że ktoś dostaje "na odchodne" grube pieniądze, więc powiedz coś więcej, skoro jesteś obdarowany tą wspaniałą wiedzą ;) (oczywiście nie podasz liczb, osób, bo gówno wiesz ;) ). Oczywiście dostają pieniądze, nic w tym dziwnego, przecież tak jest wszędzie, nie tylko w instytucjach publicznych - jak Ty będziesz odchodził, też dostaniesz... nie martw się ;). Może mniej (a może więcej, nie wiem), ale wszystko zależy od sprawowanego urzędu. I nic w tym dziwnego. Wyobrażasz sobie sytuację, że Twój pracodawca rezygnuje z Twoich usług i zostajesz z niczym? Zaraz powiesz, że Oni się "nachapali", że im nie trzeba więcej... niestety to nie ma żadnego znaczenia. Prawo jest prawem, czy się podoba, czy nie. "Byle swoim, byle do koryta..." - i widzisz? To jest właśnie to gadanie głupot. Nic nie wiesz, gdzieś coś usłyszysz, pewnie bardziej oczytany kolega pokazał Ci stronę, na której wypisana jest "cała prawda" i teraz udajesz gościa, który odkrył cholera wie co. Mów konkretnie, a nie pierdzielisz głupoty. Powiedz co trzeba zmienić, jeżeli coś Ci się nie podoba, nie mów "byle do koryta, swoim itd. itp.", bo po pierwsze nic to nie zmienia, po drugie nie masz żadnych dowodów, po trzecie jest to głupie gadanie, które działa na niewykształconych (nie chodzi mi tu o wykształcenie jako takie, lecz o konkretną wiedzę: głównie podstawy ekonomii, bo wokół ekonomii to wszystko się kręci...) baranów, którzy podłapują i wierzą w te tanie teksty Korwina i Kukiza ;)

| Odpowiedz
blokuj
Sharapov

jesli tobie sie to podoba ze z kasy miasta idzie 10 milionow zlotych na nagrody dla urzedników to spoko masz bo mi sie to nie podoba :) i nie egzaltuj sie tak tym pisaniem 4 miesiace po studiach a rozumu wszystkie pozjadał politolog jeden

| Odpowiedz
blokuj
Sharapov

nie nie jasne ze gadam glupoty bo nie chodzi o koryto i obsadzenie swoimi chodzi o pomoc obywatelom i oni to robią w trosce o naród ej koles wybory sie skonczylly nie wiem jaką partie popierales ale daj spokoj to forum tenisowe politycznych stronek masz az nad to to mozesz sie tam wykazywac

| Odpowiedz
blokuj
jadro ciemnosci

Za prawie milion urzędasów, cierpi 30-parę milionów zwykłych ludzi w sektorze prywatnym bo niszczą ich podatki dochodowe, wysokie zusy, vaty i akcyzy. Kogo obchodzą odprawy i los? Setki tysięcy ludzi rocznie traci prace, zmienia, jakoś muszą z tym żyć. A urzędasów się zamartwiać trzeba oczywiście podwójnie? Dobrze, że ty wierzysz w "bogate" teksty Ryszarda Swetru i innych pseudobanialuków. Za komuny było na koniec 150tysięcy urzędasów bez komputerów, teraz mamy 5 razy tyle po takim postępie technologicznym.
Założysz firmę, dojada cię zusami jak będziesz rozkręcał w pierwszych miesiącach firmę i ledwo będziesz zarabiał minimalną krajową po inwestycjach w biznes pracując z 14 godzin na dobę w maksymalnym stresie, na koniec od byle czego dochodowy zapłacisz, a jeszcze być może zatrudnisz kogoś na umowę o pracę, to wtedy wrócisz do "tanich" tekstów Korwina.

| Odpowiedz
blokuj
Jan11

Większość ludzi nie jest ekonomistami, na polityce też się nie zna. Ogólnie ludzi można podzielić na myślących i niemyślących. Nie mylić z znającymi kilka liczb, dat faktów. Możesz znać przykłady, ale jeżeli nie starcza ci rozumu nie wyciągniesz z tego żadnych wniosków. To tak jak z reklamą. Na mnie nie działa, a na innych oczywiście tak. Liczby i fakty są ważne, ale ważniejsze jest logiczne myślenie i wyciąganie wniosków, w oparciu o oczywiście niepełne dane. Od dokładnych analiz powinni byś specjaliści, naukowcy, dziennikarze. Ja chcę dostawać od nich zagregowane informacje, oczywiście sam też potrafię czytać roczniki statystyczne, tyle że nie mam czsu wszystkim się zajmować profesjonalnie. Wypowiadam się na forum stosując ogólniki, ale ja mam do tego prawo, bo mówię o swoich odczuciach, jeżeli jesteś specjalistą, to podaj fakty i nie podważaj moich wyobrażeń. A jeżeli mówię " zarabiają dużo", to też wiem co mówię. Dużo, to tyle co na zachodzie lub w prywatnym biznesie. Tyle chcą zarabiać urzędnicy, lekarze, dentyści sędziowie .... Ale żyjemy w Polsce i mamy swój dochód narodowy. Nikomu nie zazdroszczę zarobków, ale zwłaszcza urzędnicu i lekarze powinni mieć dochody proporcjonalne do naszych zarobków. A jako elita intelektualna kraju niech skupią się na jego rozwoju i wzroście ich i naszych dochodów.

| Odpowiedz
blokuj
Kobe824

@Sharapov
Nie politolog, lecz ekonomista, i to przeciętny. I Zdecydowanie wszystkich rozumów nie pozjadałem, czy z mojej wypowiedzi takie wnioski można wyciągać? Mam nadzieję, że nie. Co do tego, że wybory się skończyły... przecież ja tylko nawiązałem do Twojej "politycznej" wypowiedzi, nie ja to wszystko zacząłem ;)
@jadro ciemnosci
Otóż to, też uważam, że problem tkwi w ilości urzędników, a nie w wysokości ich wynagrodzenia, o czym pisałem wcześniej. Nie wierzę w to, co mówi Petru, Korwin, Szydło, Kopacz, Kukiz itd. Wierzę w liczby, własne oczy oraz swoje dotychczasowe doświadczenia. ;) W takim razie już powinienem wrócić do tych "tanich" tekstów, a popatrz... jednak daleko mi do nich.

Pozdrawiam!

| Odpowiedz
blokuj
Sharapov

Usiłowałeś zaprzeczyć prostym faktom. Nie nie musze podawac z imienia i nazwiska ale w stolicy co rusz rozdawane są nagrody z kasy miasta czyli jakiej? kosmosu ? nie to kasa mieszkancow i to tych co odprowadzają tam podatki i bufetowa nieraz rozdała premie czy nagrody przeciez nie za swoje :) bo jak sie rozda kilkanascie baniek to jest ok ale jak ukradnie batonika jeden z drugim za złotówkę to machina wygeneruje koszta sądowe na kilka tysięcy. Co jest gorsze spolecznie wg ciebie?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.