Wątek dotyczący artykułu

Trener Biegler chwali Bartosza Konitza. "Zrealizował nasze założenia"

W Christmas Cup trener Michael Biegler sprawdzał wiele wariantów na środku rozegrania. Jedną z opcji pozostaje Bartosz Konitz.

przeczytaj cały artykuł

HANDBALL ZABRZE

Panowie może uznacie iż to stronnicze, ponieważ jestem z Zabrza, ele moim zdaniem powinien pojechać Glina. Zaden z nich nie jest wirtuozem na rozegraniu, tylko że Glina jest jednym z lepszych obrońców na "dwójce ".Jeżeli pseudo trener cieni obronę to powinien jechać Glina druga sprawa że umie zrobić miejsce rozegraniu, choć rzadko rzuca bramki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Bartosz Grzelak

Nie chce dyskryminować, ale problemem mogą być warunki fizyczne, wzrost. Bramek nie porzuca, co najwyżej będzie podawał - tylko, że wyższa obrona tzw bałkańska może go szybciej zgasić na środku (chyba, że się mylę w tym względzie, posłucham opinii) Oczywiście ma szanse rzucić, jak zabiegnie na koło. Dla mnie podbudował się Masłowski udaną rundą, strzela, asystuje, przede wszystkim szybko rozgrywa, nie zwalnia gry. Masłowski, po prostu nie jest tak niski. Był w kadrze na poprzedni turniej i kiedyś powinien dostać szansę poważnego zaistnienia w reprezentacji A taki Konitz pojawia się nagle, zresztą w Wiśle nic nie gra. (Jak coś nie jestem kibicem Azotów, silę się na obiektywizm).
Może pojedzie. Z mojej strony i tak szacun do Gliny, gdyż w mojej wyobraźni pozostał tym skrzydłowym, który dał tak ważny remis 30:30 w niezapomnianym meczu Polska - Norwegia ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
miki

Gliński jest niezbędny dla tej kadry. choćby po to, aby inaczej rozkładać akcenty w ataku i przyśpieszyć grę. Bałkańska obrona (3:2:1) to woda na młyn dla Glińskiego, bo potrafi minąć obrońce 1 na 1 i świetnie podać do koła, a nawet jak zbiegnie na koło to zabierze ze sobą obrońcę przez co boczni będą mieli więcej miejsca. Warunki fizyczne nie są żadną przeszkodą ani wyznacznikiem, Vranjes miał 1,66 m, a był jednym z najlepszych na środku rozegrania i to w czasach kiedy piłka ręczna była dużo bardziej siłowa. Kolejna rzecz to gra w obronie. Miałem przyjemność przez 4 sezony oglądać Glińskiego w Mielcu i wiem, że świetnie spisuje się na dwójce w obronie - nie ma nawet co porównywać tego elementu do Konitza czy Masłowskiego, bo to inna kultura gry i poziom umiejętności. Poza tym świetnie biega do kontry i je rozprowadza. Ostatnim z argumentów jest doświadczenie. Glina zna atmosferę imprezy mistrzowskiej i nie zadrży mu ręka podczas gry. W dodatku podczas dwumeczu barażowego z Niemcami udowodnił, że jest wartościowym uzupełnieniem kadry.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.