Dyskusja

Dujszebajew vs Przybecki. Jaka koncepcja na reprezentację?

W najbliższym tygodniu powinniśmy poznać nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Najpoważniejszymi kandydatami do objęcia tej funkcji są Tałant Dujszebajew i Piotr Przybecki. Obydwaj odpowiadali w "Sportowej Niedzieli" na pytania Jacka Kurowskiego. Jakie mają pomysły, jakie cele uważają za najważniejsze, jaka umowa by ich satysfakcjonowała i czy faktycznie mogliby pracować w trenerskim duecie z kadrą Biało-Czerwonych?

obejrzyj wideo

hbll

Wszystko super, tylko chyba red. Kurowski nie zadał trenerom najważniejszych pytań - nie "co", tylko "jak".
No i nie wiem jaki widzi Talant problem w tym, by Przybecki prowadził Wisłę...?! Przecież w kadrze będą też gracze Wisły - może Wichary, może Wiśniewski, na pewno Daszek, a przyszłościowo bracia Gębala.
Może warto byłoby rzucić teraz "na pomoc" naszej piłce ręcznej wszystkie siły?! Dać głównemu trenerowi mniejszy kontrakt tak, by wystarczyło np. na 2, nawet 3 asystentów.
Talant jako ten nr.1, Przybecki jako drugi z zastrzeżeniem, że bedzie przygotowywany do roli następcy Talanta za kilka lat, do tego ktoś, kto ma więcej czasu na oglądanie zawodników (może Marcin Lijewski), ewentualnie ktoś, kto popracuje z bramkarzami (Góral). Czemu sztab nie miałby być aż tak szeroki?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
faktycznie

Zawsze czytam cię z zainteresowaniem, ale teraz muszę się wtrącić - Przybecki ma się uczyć przy Talancie!? I za kilka lat przejąć? Bo jest za młody? Przecież facet ma 44 lata, więc za parę będzie miał 50... A dlaczego w ogóle Talant? Dlaczego Talant mówi, że jeśli Przybecki będzie w Wiśle to będzie kłopot? Bo Servaas ma alergię na Płock. To uzależnienie jest niepokojące. I wkładanie do głowy bzdur

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Może inaczej - moim zdaniem Przybecki to dobry kandydat na 1-go trenera. Tylko rozumiem też tych, którzy twierdzą, że żadnego sporego klubu czy kadry jeszcze nie prowadził, nie ma też żadnych trenerskich osiągnięć.
I generalnie mimo to byłbym za Przybeckim, tylko pojawia nam się okazja, żeby zatrudnić samego Dujszebajewa - być może nie stać nas, by taką okazję zmarnować? Nie wiem.
Zresztą chyba nie ma co rozstrzygać, kto zostanie selekcjonerem - będzie dla mnie wielką niespodzianką, jeśli nie będzie to Talant - z prostej przyczyny - ciąg zdarzeń nie pozwala sądzić inaczej.
Ale u boku Talanta móglby szlify zbierać Przybecki, a w razie braku progresu czy pomysłu, przejąć bo Kirgizie kadrę.
Problem jest trochę inny - ja chciałbym, żeby nowy trener był też takim koordynatorem całego systemu szkolenia. A sam Talant czy sam Przybecki, nawet oni razem w duecie, nie będą mieli na to czasu, bo będą prowadzili też kluby i potrzebować będą kolejnych, już mniej zajętych ludzi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
AlexLFC

Ja slyszalem ze Dujszabajev ma male szanse a trenerem mzoe zostac dwojka Lijewski Wleklak. Ponoc Dujszabajeva namaszcza Servas, Hiszpan tak bardzo sie nie kwapi jak to wygląda w mediach ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
hbll

Ciekawe... Osobiście nie do końca podoba mi się to rozwiązanie. Marcin Lijewski jeszcze nikogo dorosłego nie prowadził i kadra to nie jest miejsce na początek kariery trenerskiej. Co innego Lijewski, jako asystent, co innego jako pierwszy trener, choćby w duecie. Poza tym Marcin Lijewski to jest ciągle kolega naszych reprezentantów (nawet brat) i myślę, że tej koleżeńskości byłoby w kadrze więcej, niż stosunku trener - zawodnik.
A Damian Wleklak buduje coś solidnego w Gdańsku i niech to kontynuuje.
Zgadzam się natomiast z przedmówcami, którzy twierdzą, że optymalnie byłoby, jeśli trener kadry prowadziłby wyłącznie kadrę, a swój wolny czas poświęcał na budowanie systemu szkolenia, wdrażanie koncepcji, jeżdżenie, oglądanie i motywowanie młodzieży, a także na media, po polski handball ciągle potrzebuje większej obecności jego przedstawicieli w mediach.
Reasumując - ja jestem zwolennikiem Przybeckiego. Jeśli nie samego, to jako asystenta Talanta. Ale jeśli nawet asystenta, to takiego bardziej równorzędnego (cos jak duet Olsson - Lindgren czy Filip - Kubes) niż chłopca na posyłki.
Akceptowałbym też duet Dujszebajew (ew. Przybecki) plus Wleklak, Kuptel, Lijewski czy Noch.
---
A już poza tym wszystkim napiszę to, co pisałem przed zatrudnieniem Bieglera: jakim kretyńskim pomysłem jest organizowanie konkursu!!! Prezes ZPRP czy ktos z jego podwładnych powinien szukać kandydata, jeździć po Polsce czy Europie, rozmawiać i namawiać. To ZPRP daje prestiżowy stołek, pensje i to on powinien wybierać kandydata, a nie czekać na oferty.
Tak hipotetycznie - czy gdyby do konkursu zgłosił sie np. tylko 1 trener, dajmy na to pierwszo- czu drugoligowy, to zostałby selekcjonerem kadry, czy może związek konkurs by unieważnił?
Rozumiem, że konkurs mógłby być jakimś etapem selekcji - ale nie wiążącym. To znaczy - robimy konkurs i albo zgłasza się ktoś z niesamowitym pomysłem na naszą piłkę ręczną, z programem i wizją, albo szukamy dalej, już poza konkursem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.