Wątek dotyczący artykułu

Polska - Szwecja. Polski koszmar w Astrachaniu. Koniec marzeń o Rio

Polskie piłkarki ręczne przegrały w Astrachaniu ze Szwecją 24:30 i nie pojadą do Rio de Janeiro. Biało-Czerwone zmarnowały szansę na historyczny awans do igrzysk olimpijskich.

przeczytaj cały artykuł

DYDO

Ja może tak na zasadzie ,że leżącego się nie kopie dorzucę parę swoich spostrzeżeń . Jakie sztab szkoleniowy z Rasmussenem na czele ma rozeznania w zdolności zawodniczek w wykonywaniu rzutów karnych ? Które zawodniczki w swoich klubach są egzekutorkami karnych ? Wyznaczanie dziewczyn do wykonywania tych rzutów przypominało wysyłanie ich na przysłowiowy szafot . Dlaczego uczepiłem się tych cholernych rzutów karnych ? Bo to głównie przez nie przegraliśmy z Rosją . Dla mnie mecz z Rosją był tym kluczowym meczem który należało co najmniej zremisować żeby można było marzyć o awansie . Szwedki po tym co pokazały na ostatnich ME były poza naszym zasięgiem i liczenie na cud akurat w tym meczu był całkowicie nieuzasadniony . Czy Rasmussen powinien odejść - tak powinien odejść bo nie ma czasu dla reprezentacji i ma słabe rozeznanie w polskiej E-klasie . W dzisiejszym meczu na swoim poziomie zagrała Gawlik , Kulwińska a Zych zaskoczyła mnie in plus - może to będzie wreszcie jej powrót do formy z przed dwóch lat co dla Vistalu było by dobrym prognostykiem przed fazą Play Off . Reszta zespołu chyba tak jak ja w dzisiejsze zwycięstwo nad Szwecją nie wierzyło i widać było jak z nich po wczorajszej porażce zeszło powietrze . Został nam jutrzejszy występ który tak na prawdę będzie spełniał rolę roztrenowania po trudach przygotowania do turnieju kwalifikacji olimpijskich i eliminacji do ME . Na koniec mam nadzieję że ZPRP dojdzie do głowy po rozum i zatrudni trenera który będzie miał czas dla kadry ( jeżeli zagraniczny to bez dodatkowego zatrudnienie ) najlepiej jednak Polkę(a) !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
DYDO

Trener Rasmussen jak miał czas na początku swojej przygody trenerskiej z naszą reprezentacją to ją poukładał i były wyniki . Teraz nie ma czasu i jedzie na rozpędzie trzymając się stałych nazwisk a jak na tym rozpędzie daleko można zajechać to już widać po wynikach .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Kuba Andruk

Bronisz Kima bo miał wyniki jak nikt inny.
Ale tu rozmawiamy o tym konkretnym turnieju eliminacyjnym.
Drabik bez nogi z dwoma rękami w gipsie jest 100 razy lepsza od Stachowskiej.
To nie przypadek że w Szczecinie woleli Szczecinę od niej.
Tylko skąd Kim ma to wiedzieć, on pamięta jak grała 3 lata temu a nie jak teraz kaleczy w Gdańsku.
Stachowska miała piłkę meczową z Rosją, tylko jak miała rzucić skoro wcześniej 3 razy umarła z braku sił i kondycji.
Dzięki Kim za wszystko ale twój czas się skończył.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Monter77

Może gdyby Drabik grała wynik byłby lepszy albo... może gorszy. Gdybanie Po fakcie zawsze można się powymądrzać.
Jako życiowy konserwatysta zawsze uważam, ze ewentualną zmianą zawsze coś łatwiej spieprzyć niż poprawić.
Krok naprzód z reprezentacją może (ale i tu nie ma gwarancji) realnie zrobić trener z europejskiego topu a na takiego najnormalniej związku nie stać.
Nazwisko Krowickiego przewija się już od lat, ale widocznie ani jedna ani druga strona nie jest na tyle zdeterminowana by ten temat wyszedł poza sferę spekulacji.
Kandydaci z kraju to ruletka i to raczej odwrócona rosyjska

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Kuba Andruk

Nie wiem czy z Drabik byłaby olimpiada ale wiem że to KARYGODNY BŁĄD W SELEKCJI, to nie przypadek że Pogoń zrezygnowała ze Stachowskiej, a Drabik ma oferty z całej Europy. Ten błąd wynika z tego że od dłuższego czasu Rasmussen nie ogląda meczów polskiej ligi, stąd przywiązanie do starej gwardii.
'
Doceniam to co zrobił Kim - kompletnie nieznany młody chłopak dostał po znajomości tatusia(prezesa duńskiego odpowiednika zprp) polską kadrę.
Był to akt desperacji polskiego związku, najlepsze zawodniczki miały gdzieś kadrę, na żadne mistrzostwa nie mogliśmy awansować.
Dla Kima była to życiowa szansa!!!
Kim zapieprzał jak mały motorek: jeździł, rozmawiał, namawiał do gry, dbał o świetną atmosferę, ciągle robił konsultacje szkoleniowe.
I stał się cud, zawodniczki znowu chciały umierać za reprezentację, przyszły sukcesy.
Ale o ile dla polskiego trenera kadra to szczyt kariery i spełnienie marzeń, dla Rasmussena to trampolina do kariery trenerskiej.
Teraz jest czas na zmiany personalne w kadrze, Duńczyk mógłby ewentualnie zostać gdyby miał za asystenta dobrego polskiego trenera z superligi.
Tetelewski czy Niewrzawa mogliby się zgodzić za obietnicę że zastąpią w przyszłości Kima, oni by skorzystali a Rasmussen wiedziałby kogo z polskiej ligi brać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Raf1

"to nie przypadek że Pogoń zrezygnowała ze Stachowskiej"

Hmn...a nie było przypadkiem tak, że to sama Monika nie chciała już u nas grać, lub że obie strony wspólnie uznały, że tak będzie lepiej?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Sarnaka

Uważam, że trenerką powinna zostać Włodek. W lublinie ma wyniki- MP, zespół jest poukładany. To samo może zrobic i z reprezentacja. A jak obejmie reprezentację to moze wreszcie odczepi sie od Montexu!!!

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.